Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
Tarih: 12.6.2018 10:34:10

İskenderun/SES

Partisi CHP´nin Hatay il örgütü tarafından düzenlenen ziyaret ve etkinliklere katılmak üzere Hatay´a gelen Özel, havaalanında Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ın da arasında bulunduğu heyet tarafından karşılandı.
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Defne Belediye Başkanıİbrahim Yaman ve milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur ile birlikte Hatay Eczacı Odası ve Ali Korkmaz Vakfını ziyaret eden, Ekinci Mahallesi ve Samandağ´da vatandaşlarla bir araya gelip, Defne´deki Akdeniz Mahallesi´nde Evimmar süpermarket açılış törenine katılan Özel, "Biz tek adama karşı verilen sürecin neredeyse sonlarındayız. Yapılan mitinglerde ve yaptığımız seçim çalışmalarında seçim bildirgemizi vatandaşlarımızı anlatarak ve bunları benimsemesi bizler için ümit olmuştur. 24 Haziran´da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi´ne olan ilginin arttığını Türkiye´nin 81 ilinde görmekteyiz. Bu bize milletimizin güvendiğinin göstergesidir. Biz de milletimize güveniyoruz. Hataylılar yaşadıkları sıkıntılara 24 Haziran´da ´artık tamam´ diyerek cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi, Millet İttifakı´nda ise CHP´yi işbaşına getireceğine yürekten inanıyorum” dedi.
Kaynak:

Toksoy, istifa etti
Toksoy, istifa etti
MHP´nin Hatay´daki tek belediye başkanıydı, disipline verildi
Rektörün belediye ziyareti
Rektörün belediye ziyareti
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Hasan Kaya, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Hatay´da
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Hatay´da
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında yarın (24 Şubat Pazar) Hatay´a geliyor.
"Toplum yoksullaştı"
"Toplum yoksullaştı"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
“Kasa emin ellerde olmalı”
“Kasa emin ellerde olmalı”
Saadet Partisi (SP) İskenderun Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Çelik, artık yolsuzluklarla, hırsızlıklarla anılan bir belediye arzu etmediklerini belirterek “Dürüstlük hasıl olursa kasayı da emin ellere teslim ederseniz, güzel bir çalışma kadrosuyla yönetilemeyecek hiçbir şey, yer yoktur” dedi.
"Emekliden ´muayene kesintisi´ olmasın"
"Emekliden ´muayene kesintisi´ olmasın"
Hatay Milletvekili Şahin, kanun teklifi verdi
Milletvekili Topal, Erdem´e ´özgürlük istedi´
Milletvekili Topal, Erdem´e ´özgürlük istedi´
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Silivri cezaevinde tutuklu bulunan İstanbul eski Milletvekili ve CHP PM Üyesi Eren Erdem´i bir kez daha TBMM gündemine taşıdı. Millitvekili Topal, TBMM Genel Kruulunda yaptığı knuşmada şunları söyledi: "26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem Silivri Cezaevinde haksız yere yaklaşık sekiz aydır içeride tutuluyor.
"İlçe belediyelerin yetki alanı daraldı"
"İlçe belediyelerin yetki alanı daraldı"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında kentte faaliyetg österen Çelik İş Sendikası, Mimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Sosyal Haklar Derneğini ziyaret etti ve seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı, ilçe ve HBB seçimlerinde destek istedi.
“Arsuz´un birleşmesinde önemli mesafeler alındı”
“Arsuz´un birleşmesinde önemli mesafeler alındı”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kenti hem fiziksel hem de kültürel olarak birleştirme konusunda önemli bir mesafe aldıklarını belirtti.
“Üreten bir Arsuz yaratacağız”
“Üreten bir Arsuz yaratacağız”
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, kentin lokomotif iki sektörü tarım ve turizmi için bir çalışma programı hazırlayacaklarını belirterek, bunu kent dinamikleri, üniversite, ilgili kuruluş, üreticiyle projelendireceklerini söyledi.
AKP yönetiminin görev dağılımı
AKP yönetiminin görev dağılımı
Şubat ayı başlarında Abdulkerim Güven başkanlığında oluşan AKP İskenderun İlçe Yönetim Kurulu, kendi arasında görev dağılımı yaptı.
"Hedefimiz belediyeyi, tek bir çatı altına toplamak"
"Hedefimiz belediyeyi, tek bir çatı altına toplamak"
CHP İskenderun Belediye Başkan adayı Yılmaz Şahutoğlu, illerin büyükşehir statüsünü kazanmasıyla beraber ilçe belediyelerin yetkilerinin daraltıldığını ve hizmet noktasında büyükşehir belediyesiyle birlikte hareket etmek istediğini söyledi.
"Belediyeciliği bu memlekette ben bilirim"
"Belediyeciliği bu memlekette ben bilirim"
DP´nin belediye başkanı adayı Mete Aslan, ´İskenderun ittifakı´ adıyla seçim çalışması yürütmeyi sürdürüyor.
Barak´tan destek ziyareti
Barak´tan destek ziyareti
İskenderun siyasetinin önemli aktörlerinden Nevzat Barak, Demokrat Parti adayı Mete Aslan´a destek açıklamasının ardından seçim ofisine de ‘destek ziyareti´ gerçekleştirdi.
Listelere itirazlar başladı
Listelere itirazlar başladı
DP İskenderun listesinde 3 değişiklik
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi