Suriye ile silah arkadaşı olduk
Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Amerika´nın yenildiğini ve Suriye devletinin kazandağını savundu.
Tarih: 17.4.2018 11:06:15

İskenderun/SES

Samandağ Kültür Merkezindeki düzenlenen konferansta konuşan Perinçek, daha sonra kitaplarını da imzaladı. Konferansa Hatay eski milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Vatan Partisi İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Mehmet Yuva ve muhtarlar da katıldı.

"Artık Amerika´nın egemen olduğu bir dünya yok"
"Buradan kahraman gardaşlarımıza, o kahraman komşularımıza, Beşar Esad ve Amerikan emperyalizmine, İsrail siyonizmine aslanlar gibi direnen, Suriye devleti, Suriye ordusu, en önemlisi Suriye milletine elimizi uzatıyoruz. Onların elini tutuyoruz, onların eline sarılıp, onları kucaklıyoruz" diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, "Suriye ordusu, emperyalizme ve teröre karşı aslanlar gibi savaşıyor, onlarla el, ele savaşıyoruz. Onlarla, omuz, omuza, gönül, gönüle savaşıyoruz. Bu gün Türkiye-Suriye beraberliği ve kardeşliği savaş cephelerinde kurulmuştur. Biz artık Suriye ile silah arkadaşı olduk. Bölgemizdeki, Amerika ve İsrail siyonizmine karşı savaşan ülkeleriz. Emperyalizme karşı, İran, Irak, Suriye, Türkiye ve bize dayanışma gösteren Rusya ile birlikte direniyoruz. Bu savaştan Batı Asya büyük zaferlerle çıkacaktır. Bu savaş bütün insanlığın ve mazlumların savaşıdır. Şu anda ön cephedeyiz ve yeni bir dünya kuruyoruz. O Atlantik´in o Amerika´nın efendi olduğu, ´dünyayı ben yönetirim´ diyen dünya, artık arkada kalmıştır. Biz bu yeni dünyanın kurucuları arasındayız. Türk milleti, Arap milleti, Suriye ve Irak milleti, Rusya´sı, Çin´i ve Hindistan´ı bu yeni dünyanın kuruluşunda en öndeyiz. Dünün yoksulları bu günün kurucuları olduk. Bize yoksul, bize mazlum diyorlardı, o yoksul ve mazlumlar emperyalizme baş kaldırdı. Amerikan emperyalizmin insan saldırısı fiyasko ile sonuçlandı. Amerika son saldırısı ile adete izin istedi, nerelere nasıl saldıracağını sorarak, prestejimi kurtarayım, dedi. Amerika´yı, Suriye ve Türkiye olmak üzere bölge ülkeleri ile yendik. Artık Amerika´nın egemen olduğu bir dünya yok. Bu yenilgiyi bizimle paylaşamayan ve hala Amerikan füzelerinin üzerinde oturanlar var" dedi.
Suriye´nin sorunları olduğunu belirten Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Yuva da, "Mesele Suriye´nin sorunlarını gündeme getirerek, suyu bulandırmak değil. Bu gün Suriye üçlü çetenin bu üçlü emperyalist devletin saldırısı altında değildir. Yedi düvelin de saldırısına maruz kalmadı. Yeni bir tanım kazandıralım, 77 devletin saldırısına maruz kaldı. Lejyonerleri, dünyanın ülkelerinden devşirilerek, Suriye´ye getirildiler. Bu küçük çaplı bir dünya savaşıdır. Suriye bu imtihandan başarı ile çıkıyor. Direnerek, mücadele ederek ve zaferle çıkıyor. Aynı zamanda Türkiye´deki milli kuvvetlerin desteğini, bölge ülkelerin desteğini alarak, bu savaşı zaferle nihayete erdirecektir" diye konuştu.

Yemekte rozet taktı
Harbiye´de düzenlenen dayanışma yemeğine de katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Şule Perinçek ile birlikte, Reyhanlı, İskenderun, Defne´den partisine katılanlara rozetlerini de taktı.
Yemekte konuşan Doğu Perinçek, "Olağanüstü döneme girdik, olağanüstü çözümler olur. Suriye, Amerikan emperyalizmini yendi. Herkes olmaz diyordu, Amerika bir hafta içinde Suriye´yi dize getirir gibi haberler çıkıyordu. 2011´den-2018´e geldik, aradan yedi yıl geçti, Suriye, Amerikan emperyalizminin sırtını yere getirdi. Olmaz diyorlardı, işte oldu" dedi. Perinçek, Atatürk gibi cesur, devrimci olacaklarını, Türkiye sorunlarını bir devrimle çözeceği döneme girdiğini de ifade etti.
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi