Takvim yaklaşınca çalışmalar hızlandı
Siyasi parti ve adaylar, 24 Haziran´da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim çalışmalarını sürdürüyor, belediyeler de parti ve adaylara çalışmalarında destek olmaya devam ediyor.
Tarih: 9.6.2018 11:00:03

Akın Bodur

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ile birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Dingil ve adaylar, seçim çalışmaları kapsamında sanayi esnafı ziyaretinde sohbet edip talep ve beklentilerini dinledi.

Dingil: 25 Haziran´da Erdoğan projelerle ülkeyi şaha kaldıracak
Ziyaretlerde AKP´nin iktidarı döneminde bölge ve ülkede yaptığı çalışmaları da anlatan Dingil, "2023 hedeflerine ulaşmak için 24 Haziran´da yapılacak seçimler hayati öneme sahiptir. Bu hassasiyetle Ak Parti tarafından ülke genelinde olduğu gibi kentimizde de seferberlik ruhuyla seçim çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda adaylarımız Hatay´ın her tarafını karış karış gezerek 24 Haziranda yapılacak olan seçimin ülkemiz ve bölgemiz için önemini anlatmaktalar” dedi. Dingil, ”Çalışmalar kamsamında hem esnaftan destek istiyoruz hem de yaşadıklarını sorunlara çözüm buluyoruz. AK Parti kurulduğu gündün itibaren halkın ve esnafın sorunlarına eğilen bir anlayışla hizmetlerini sürdürdü. 25 Haziran´da ülkemiz yeni sistem ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştireceği projeler ile ülkeyi şaha kaldıracak" değerlendirmesini yaptı.
Hatay Milletvekili ve AKP adayı Hacı Bayram Türkoğlu da, Hatay Memur-Sen İl Temsilciliğini ziyaret etti. Memur-SEN İl Başkanı Hasan Urhan ve sendika temsilcileriyle biraraya gelen Türkoğlu´nun ziyaretinde, AKP Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alparslan, Dörtyol Memur-Sen İlçe Temsilcisi Mustafa Düzenli de bulundu. 24 Haziran hedeflerinin Recep Tayyip Erdoğan´ı yeniden cumhurbaşkanı seçmek ve partisinin güçlü bir meclis aritmetiğini elde etmesi olduğunu ifade eden Türkoğlu, "Memur-Sen´in ve milletimizin 16 yıllık kazanımlarını muhafaza ederek, Türkiye´yi 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda küresel güç konumuna yükseltmek de boynumuzun borcudur" dedi. Türkoğlu, Amanos Tüneli Projesi, Arsuz-Samandağ; Dörtyol-Erzin; Toprakkale-İskenderun duble yol projeleri, otoban´ın Belen çıkışından Topboğazına bağlanması yol projesi, Hassa OSB, Erzin OSB, Reyhanlı Barajı gibi projeleri de yapacaklarını ifade etti.

“24 Haziran´da bu iktidardan kurtulacağız”
Seçim çalışmalarını İskenderun´un Denizciler, Akçay ve Bitişik mahallelerinde sürdüren CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, Denizciler mahallesi semt pazarını da ziyaret etti. Hayat pahalılığı ve ekonomik sıkıntıdan şikayetçi olan vatandaşlara seslenen Şahin, "Haklısınız, mutfakta yangın var. Hepimiz artan fiyatlar karşısında ne yapacağımızı şaşırmış vaziyetteyiz, ama az kaldı 24 Haziran seçimlerde millet ittifakına vereceğiniz oylarla bu iktidardan kurtulacağız. Her şey daha güzel olacak. Hem esnafın hem de tüketicinin yüzünü güldürecek projelerimiz var” dedi. Şahin´e, Denizciler 101 nolu taşıyıcılar kooperatifine yaptığı ziyarette kooperatif yöneticileri tarafından Atatürk resmi de hediye edildi.

VP´li Öncü: Emekliye 29 Ekim´de de ikramiye vereceğiz
Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları seçim çalışması kapsamında semt pazarında esnafı ziyaret etti ve vatandalarla da görüştü. Vatan Partisi Hatay milletvekili adayı Nejla Öncü, pazar yerlerinde bildiri dağıtıp, halkın sorunlarını dinlemeye devam ettiklerini belirtti. Pazar yerinde çocukların dökülen meyveleri toplamalarına şahit olduklarını, emeklilerin tahta kasa üzerinde nane ve maydanoz sattıklarını ve esnafın malının satamayıp, çürüdüğünü gözlediklerini ifade eden Öncü, "Bu işlerin sorumlusunun AKP´nin 16 yıllık iktidarında olduğunu belirtiyor. Artık AKP ülkenin sorunlarını çözmez, daha da sorunları ağırlaştırır" değerlendirmesini yaptı. Emekli, dul ve yetim aylıklarının artırılmasında milli gelir artışın dikkate alınacağını, Ramazan ve Kurban bayramları ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nda emeklilere bir aylık tutarında ikramiye verileceğini ifade eden Öncü, "Vatan Partisi iktidarında bunların yaşanmayacak. Bizim emek ve emekçi programız var. Her çalışanın insanca yaşaması için çalışma koşullarıma koşulları ve halkın refahı için programlarımızı hayata uygulayacağız. Yabancı işçilerin Türkiye´de çalışmaları kısıtlanacak ve bu kişilerin vatandaşımız işçilerin haklarına zarar vermesi kesinlikle önlenecek. Devlet her aileye belirli miktarda su ve elektriği parasız olarak verecek, yalnızca bu miktarlar üzerindeki harcamalardan para alınacak. Belediyeler tarafından üretilecek ekmek, maliyetinin çok altında fiyatlarla satılacak. Asgari ücret bir ailenin geçimine yetecek düzeye yükseltilecek, gelirin asgari ücret kadar bölümünden gelir vergisi alınmayacak. Yeraltında çalışan işçilere bu asgari ücretin iki katını vermeyen maden ocakları kamulaştırılacaktır. İşçi ücretleri, işçinin eğitim, deneyim, vasıf, yetenek, görev zorluğu ve riskleri gibi etmenler de dikkate alınarak, günün koşullarında insanca yaşamaya yetecek düzeye çıkarılacak" açıklamasını yaptı.

SP´li Çalışkan: 45 yıllık geçmişte kucaklayıcı olduk
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları da 24 Haziran seçimleri kapsamında Hatay´ı dolaymaya devam ediyor. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Fatih Dökmeci, Mehmet Aydoğan, partisinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan´la birlikte Antakya´da bazı medya organları ile Samandağ´ın Seldiren, Erikli kuyu, Ceylandere, Yeniköy, Yaylıca, Uzundağ, Batıayaz mahallelerinde yöre sakinleriyle buluştu. Ziyaretlerde konuşan Çalışkan, "Saadet Partisi 45 yıllık geçmişinde hep kucaklayıcı oldu. CHP, MHP, DYP gibi bugün de olması mümkün görünmeyen partilerle hep ittifak kurduk. Tüm siyasi partilere eşit mesafede yakın, eşit mesafede uzak durduk. Bizim ilkelerimiz belli; en başta adaletin tesis edilmesini istiyoruz. Gücün hukukunu değil hukukun üstünlüğünün esas alınmasını istiyoruz. Kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir politikanın benimsenmesini istiyoruz. Tüketim değil, üretim ekonomi politikasına ihtiyacımız var. Tayinlerde liyakat muhakkak gözetilmelidir. İhalelerde şeffaflık olmalı. Yolsuzluk ve israf ile sonuna kadar mücadele edilmelidir. Kimse kanmamalı ve kandırılmamalıdır. Şahsiyetli bir dış politika izlenmelidir. Bu ilkeleri benimseyen, bu ilkeler üzerinden hareket eden, herkesle görüşür, her kesimle oturur konuşur ve bir arada olabiliriz. Türkiye´de huzur ve barış ancak böyle olur” diye konuştu.

CHP´li Güzelmansur: Hükümetinin eğitim politikası iflas etmiştir
CHP Hatay milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur da seçim çalışmaları kapsamında Kanatlı Hayvanlar Derneği, Eğitim-Sen Hatay Şubesi, Eğitim-İş Sendikası Hatay Şubesi, Makine Mühendisleri Odası, Gazi Mahallesi ve Akevler Mahallesi´nde vatandaşlarla bir araya geldi. Güzelmansur, “Toplumumuz açısından insanları tek çatı altında toplayan sivil toplum kuruluşları büyük önem arz etmektedir. Toplumda bulunan sorunları dile getirmek için STK´ların tek bir sesle mücadele etmesi anlamlıdır. Fakat hükümet baskısı nedeniyle sivil toplum kuruluşlarının çoğu görevlerini ifa edemiyorlar. 25 Haziran sabahı CHP iktidarında işbaşına geldiğimizde sivil toplum kuruluşlarına uygulanan baskı ortamını ortadan kaldıracağız” dedi. Güzelmansur, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikası Hatay Şubesi ziyaretinde de şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı geleceğe hazırlar ve onları geliştirir. Fakat geldiğimiz noktada eğitimde yaşanan sorunları malum hepimiz biliyoruz. AKP Hükümeti´nin eğitim politikası iflas etmiştir. Eğitim politikasının iflas etmesiyle birlikte öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin sorunları da beraberinde oluşturdu. Eğitimcilerimizin sorunlarını biliyoruz ve çözüm konusunda mücadele edeceğiz. Allah´ın izni, milletimizin isteği ile 25 Haziran´da CHP iktidarında işbaşına geldiğimizde ilk işimiz OHAL´i kaldırmak olacaktır. Eğitimcilerimizin KHK ile keyfi görevden almaların son bulması için var gücümle mücadele edeceğim. Öğretmenlerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesini mutlaka sağlayacağız. Geleceğimiz için eğitimcilerin sorunlarının takipçisi ve sorunların çözümü için de mücadelemizi sürdüreceğiz. Eğitimcilerimiz de yaşanan tüm sorunların çözümü için Artık Tamam diyerek 25 Haziran´da CHP´yi işbaşına getireceğine inanıyorum.”

 
Kaynak:

Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
HDP Hatay milletvekili adayı Hülya Kavuk, iktidarın ´ötekileştirme dili´nin, her yere yansıdığını, bunun kullanılan dilde de görüldüğünü söyledi.
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ve AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte kentte esnaf ziyaretinde bulundu. AKP heyeti, İskenderun Balık Semt Pazarı ve Raif Paşa caddesindeki, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor.
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü´nde sürdürdü.
Sandıkları kadınlara emanet etti
Sandıkları kadınlara emanet etti
İskenderun seçim bürosu açılışında ülkede 2 milyon 500 bin yeni seçmenin bulunduğunu anımsatan Buldan, gençlerden oy istedi ve sandıkları kadınlara emanet etti. Buldan, “Bizi ayakta tutan gençlik ve kadınlar, analardır. Bütün sandıkları kadınlara emanet ediyorum” dedi.
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları, Payas sanayi sitesinde esnfa gezisi yaptı, partisine destek istedi.
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Buluttepe´de seçmenleriyle buluşan, çocuklara oyuncak dağıtan AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçmeni sandığa gitmeye davet etti.
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Sürecin neredeyse sonlarındayız
Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
CHP Hatay Milletvekili 5. sıra adayı Dr. M. Riyat Kırmızıoğlu, seçim bölgesinde partisinin projelerini paylaştı, Arsuzlu seçmenden adayına sahip çıkmasını istedi.
Dingil, muhtarlardan destek istedi
Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Korkak siyaset yapmayacağız
Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye´de eğitim, tarım, sanayi, üretim ile esnafın zor durumda oluduğunu belirterek, “Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz” dedi.
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmalarını İskenderun´un Bekbele ve Fatih mahallelerinde sürdürdü. Özel, iftara da katıldığı ziyaretlerinde AKP iktidarından önceki Türkiye ile ´Yeni Türkiye´ arasındaki kalın bir çizgi ve fark bulunduğunu ifade etti ve bu konudaki görüşünü anlattı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi