Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Tarih: 7.4.2018 11:19:13

Sadet Berkyürek/İskenderun
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Sendika Araştırma Daire Başkanı Mehmet Güleryüz, Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ve sendika yöneticilerinin Arsuz Belediye başkanı Nazım Culha ile Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı ayrı ayrı ziyaret etti. Ziyarette, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan taşeron işçilerin sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi hakkı ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Beko: Kadro beklentimizin altında
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, taşeron işçisine kadro verilirken belediyelerde, belediye şirketlerine giriş verildiğine dikkat çekerek, bu konudaki uygulamanın beklentilerinin altında kaldığını söyledi. Beko, “Bu durumda aslında adaletsizlik oldu, külliye, mit, iç işleri, TSK gibi yerlere kadro verildi. Ama ÇAYKUR, hastanenler, belediyeler vs. gibi yerlere kadro gelmedi. Yani tam anlamıyla bir kadro gelmedi. Herkese kadro verilseydi daha iyi olurdu. Ama buda bir gelişmedir. Taşeronun ortadan kalkması iyi oldu” diye konuştu.

Culha: Önceliğimiz çalışanlar oldu
Arsuz belediye Başkanı Nazım Culha da görüşmede süreçle ilgili bilgi vererek, 2014 yılında göreve geldiklerinde hem kendilerinden önceki belde belediyelerinde görev alan hem de kendilerinden sonra göreve başlayan tüm işçilerin işine devam ettiğini belirtti. Culha, şunları ifade etti: “Geldiğimiz günden beri önceliğimiz her zaman personelimiz oldu. Onların maaşları, sigorta primlerini hiç geciktirmedik, zamanında ödedik. Çok rahat mıyız hayır, ama inşallah önümüzdeki süreç içerisinde bu durum değişir ve büyükşehirlerdeki ilçe belediyelerine daha iyi imkânlar, daha iyi bütçeler verilir. Biz taşeron işçi olarak 127 kişinin başvurusunu aldık. Bu başvuruların 123´ü taşeron kadroya alındı. Geriye kalan 4 kişiden 3´ü emeklilik ile ilgili hak sahibi biri ise 4 Aralık 2017´den sonra işe başladığı için alınamadı.”

Yaman: Emekçinin yanındayız
Defne Belediyesine yapılan ziyarete teşekkür eden Yaman da, emekçilerin alın terine duyduğu saygı ile her zaman yanlarında olacağını ifade etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: disk genel iş hatay arsuz defne kani beko
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
Türk lirasına platform desteği
Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi