´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Tarih: 13.6.2018 10:46:30

Akın Bodur

Kentin Turunçlu, Gümüşgöze, Değirmenyolu, Bostancık, Samankaya, Armutlu, Akdeniz mahallelerinde yapılan seçim çalışmalarına katıldığını ifade eden Yaman, “Küskünlüğün, hesaplaşmanın zamanı değil. Gün, ülkemize ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutlara karşı bir olma birlik olma günüdür" dedi ve herkesi bir arada olmaya davet etti. ´Tek adam´ rejimini yıkmanın bu seçimle mümkün olacağını ve herkesin oy kullanması gerektiğine belirten Yaman, “Çocuklarımızın geleceğini, eğitim sistemimizi, sağlık sistemimizi, ekonomimizi gerçekten düşünen birer vatansever olarak, ülkenin koruyucusu olarak bizlere çok görev düşmektedir. Bu seçimi rehavete kapılmadan 24 Haziran´a kadar canla başla çalışmayı sürdürmeliyiz. İleride çocuklarımıza kendi geleceklerini korumak adına seçime sahip çıktığımızı söyleyebilmek çok büyük bir onurdur. Gelecek nesillerimize; ‘Türkiye´yi 70-80 öncesinin karanlık dönemine, hükümranlığa geri götürmek istediler, ama biz ciddi bir şekilde mücadele ettik, emek sarf ettik ve bunu önledik´ diyebilmeliyiz. Gençleri, kadınları, özel bireyleri önemseyen; iş, aş, özgürlük temelinde hareket eden, yurt içinden yurt dışına itibarlaştıran, kimsenin ötekileştirilmediği, herkesin kendini mutlu ve eşit hissettiği bir yönetime ihtiyacımız var. Bu yüzden ülkemizin, vatanımızın, vatandaşlarımızın aydınlık geleceği, özgürlüğü ve barışı için ´artık tamam´ diyoruz. Demokrasi için 24 Haziran´da hepimiz sandıklarımızın başında olacağız" dedi.

AKP´li Özel: Yeni dönemde, hizmetlerin ve yatırımlar planlanacak
AKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 16 yılda çok seçim atlattıklarını ve her seferinde edeple, hizmetle, icraatla halkın huzurunuza geldiklerini ifade etti. Partisi AKP´nin İskenderun´un Denizciler mahallesindeki seçim bürosunun açılışıda konuşan Özel, "İskenderun´a, Hatay´a hizmet etme felsefemizi iki kelime ile ifade edeceğim. Bizler sizlere ölümüne ölümüne hizmetkâr olmaya geldik" dedi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili,´nin de katıldığı açılışta konuşan Özel, şöyle konuştu: "AK Parti milletimizin partisidir ve milletimizin ta kendisidir. Bu partiyi siz kendi ellerinizle kurdunuz. 14 Ağustos 2001´de liderimizin önderliğinde bu partinin sadece tabelasını astık. Bu parti milletin istikbali, milletin huzuru ve refahı için çalışıyor. Eecdadımıza layık olmaya çalışıyor, onlardan aldığımız mirası yaşatmaya çalışıyor. Yeni dönem; üretime dayalı, büyümeye dayalı, hizmetlerin ve yatırımların planlandığı ve bu planlama doğrultusunda İskenderun´un da daha iyi bir pay alacağı dönem olacaktır” diye konuştu.

CHP´li Şahin: Her seçimde aynı taahhütte bulunuyorlar
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin de 16 yılldır mevcut iktidardaki partinin gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler, emekli ve öğrenciye bir çok vaadde bulunduğunu, işçi, esnaf, çiftçiye bütün seçimlerde aynı taahhütlerde bulunmasına rağmen bir seçim sonrasına yerine getirmediğini söyledi. İskenderun, Belen ve Payas bölgesinde seçim ziyaretlerinde bulunan Şahin, "Bu seçimde de bir daha aynı taahhütte bulundu. Samimi değil. Sürekli kandırılıyoruz. Zam, faiz , dolar artıyor, gelirimiz düşüyor. CHP sayesinde askeri ücret zorla 1.600 seviyelerine geldi. Bizim sayemizde taşerondan kadro konusu açıldı. Onu da yanmul yunbul öylesine yaptılar ve taşerondan kadroya geçirdi ama ne sosyal hakları var, ne sendikal hakları var, ne yemek parası var ne fazla mesaisi, ne de ücreti arttı" diye konuştu.

SP´li Çalışkan: halktan kopuk olanlardan sonuç elde etmek zor
Saadet Partisi Hatay milletvekili adayları 24 Haziran seçim temposunu hızlandırdı. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ile birlikte Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği ile esnaf ziyaretinde bulundu, Kırıkhan ve Altınözü´nde taziye ziyaretleri ve Hatay Yardımlaşma Derneği´ni ziyaret ederek ihtiyaç sahibi aileler ve Suriyelilere iftar için dağıtılacak paketleme çalışmasına katıldı. Ziyaretlerde konuşan SP adayı Necmettin Çalışkan, "Hatay sahipsiz. Hatay´ın iyi şekilde Ankara´da temsil edilmesi gerekiyor. Sadece genel başkanın referansına sırtına dayayarak ortaya çıkan ama halktan kopuk, Hatay´da yaşamamış, ikametgâhı dahi olmayan adaylardan sonuç elde etmek zordur. Önemli olan Ankara´da iş takip edecek halktan birilerine, hemen ulaşabileceği, halkın sorunlarını hızlıca çözecek adaylara ihtiyaç var. Bendeniz seçildiğim takdirde bugün olduğu gibi halkın içinde olmayı kendime bir görev addediyor, huzurlarınızda bunu taahhüt ediyorum” dedi.

MHP´li Kaşıkçı çalışmasını sürdürüyor
MHP Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı da seçim çalışmalarını hızlandırdı. MHP adayı Kaşıkçı, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçim çalışmasını partisi MHP´nin Hatay il başkanı Murat Adal, Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı, partisinin ilçe başkanları ve ülkü ocakları ile milletvekili adaylarıyla birlikte sürdürüyor.

AKP´li Türkoğlu: Memleket sorunları masa başında çözülmez
Hatay Milletvekili ve AKP adayı Hacı Bayram Türkoğlu da seçim ziyaretleri kapsamında Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi esnafını gezdi, Yeşiltepe mahalle sakinleriyle biraraya geldi. AKP Dörtyol İlçe Başkanı Yasin Taşar, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Şehri Macit, AKP Dörtyol İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Ergül, AKP Dörtyol İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Perçin´in de eşlik ettiği ziyaretlerde konuşan Türkoğlu, esnafla empati yaptıklarını ifade etti. Türkoğlu, "Memleketle ilgili her mesele, bizim meselemizdir. Memleket meselesi, masa başında değil; Dağlarda, yaylalarda, ovalarda, denizlerde çözülür. Anadolu´da, Trakya´da çözülür, Erzin Kuyluk´unda, Yayladağı Şenköy´ünde, Altınözü´nün Altınkaya´sında; Kırıkhan´ın İmecesi´nde; Samandağ´ının Vakıflı´sında çözülür" dedi. Türkoğlu, Erzin bölgesinde, Kültür Sarayı, Kapalı Spor Salonu, İsalı Dere Islahı, 192 adet TOKİ, doğalgaz, diyaliz merkezi, dokuz anaokulu, ikokul, ortaokul, lise, imam hatip ortaokulu gibi yatırımlara kavuştuklarını ifade etti. Türkoğlu, "Yeni dönemde yatırım planına alınıp proje aşamasında olan hizmet ve yatırımları bir bir hayata geçirmek ve Erzin´i ihya etmek boynumuzun borcudur" değerlendirmesini de yaptı.
Kaynak:

Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
HDP Hatay milletvekili adayı Hülya Kavuk, iktidarın ´ötekileştirme dili´nin, her yere yansıdığını, bunun kullanılan dilde de görüldüğünü söyledi.
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ve AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte kentte esnaf ziyaretinde bulundu. AKP heyeti, İskenderun Balık Semt Pazarı ve Raif Paşa caddesindeki, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor.
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü´nde sürdürdü.
Sandıkları kadınlara emanet etti
Sandıkları kadınlara emanet etti
İskenderun seçim bürosu açılışında ülkede 2 milyon 500 bin yeni seçmenin bulunduğunu anımsatan Buldan, gençlerden oy istedi ve sandıkları kadınlara emanet etti. Buldan, “Bizi ayakta tutan gençlik ve kadınlar, analardır. Bütün sandıkları kadınlara emanet ediyorum” dedi.
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları, Payas sanayi sitesinde esnfa gezisi yaptı, partisine destek istedi.
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Buluttepe´de seçmenleriyle buluşan, çocuklara oyuncak dağıtan AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçmeni sandığa gitmeye davet etti.
Sürecin neredeyse sonlarındayız
Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
CHP Hatay Milletvekili 5. sıra adayı Dr. M. Riyat Kırmızıoğlu, seçim bölgesinde partisinin projelerini paylaştı, Arsuzlu seçmenden adayına sahip çıkmasını istedi.
Dingil, muhtarlardan destek istedi
Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Korkak siyaset yapmayacağız
Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye´de eğitim, tarım, sanayi, üretim ile esnafın zor durumda oluduğunu belirterek, “Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz” dedi.
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmalarını İskenderun´un Bekbele ve Fatih mahallelerinde sürdürdü. Özel, iftara da katıldığı ziyaretlerinde AKP iktidarından önceki Türkiye ile ´Yeni Türkiye´ arasındaki kalın bir çizgi ve fark bulunduğunu ifade etti ve bu konudaki görüşünü anlattı.
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran seçimleri kapsamında yarın (12 Haziran Salı) İskenderun´da seçim bürosu açacak, Dörtyol´da halk toplantısı düzenleyip, Erzin´de de yöre halkıyla iftarda buluşacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi