´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Tarih: 13.6.2018 10:46:30

Akın Bodur

Kentin Turunçlu, Gümüşgöze, Değirmenyolu, Bostancık, Samankaya, Armutlu, Akdeniz mahallelerinde yapılan seçim çalışmalarına katıldığını ifade eden Yaman, “Küskünlüğün, hesaplaşmanın zamanı değil. Gün, ülkemize ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutlara karşı bir olma birlik olma günüdür" dedi ve herkesi bir arada olmaya davet etti. ´Tek adam´ rejimini yıkmanın bu seçimle mümkün olacağını ve herkesin oy kullanması gerektiğine belirten Yaman, “Çocuklarımızın geleceğini, eğitim sistemimizi, sağlık sistemimizi, ekonomimizi gerçekten düşünen birer vatansever olarak, ülkenin koruyucusu olarak bizlere çok görev düşmektedir. Bu seçimi rehavete kapılmadan 24 Haziran´a kadar canla başla çalışmayı sürdürmeliyiz. İleride çocuklarımıza kendi geleceklerini korumak adına seçime sahip çıktığımızı söyleyebilmek çok büyük bir onurdur. Gelecek nesillerimize; ‘Türkiye´yi 70-80 öncesinin karanlık dönemine, hükümranlığa geri götürmek istediler, ama biz ciddi bir şekilde mücadele ettik, emek sarf ettik ve bunu önledik´ diyebilmeliyiz. Gençleri, kadınları, özel bireyleri önemseyen; iş, aş, özgürlük temelinde hareket eden, yurt içinden yurt dışına itibarlaştıran, kimsenin ötekileştirilmediği, herkesin kendini mutlu ve eşit hissettiği bir yönetime ihtiyacımız var. Bu yüzden ülkemizin, vatanımızın, vatandaşlarımızın aydınlık geleceği, özgürlüğü ve barışı için ´artık tamam´ diyoruz. Demokrasi için 24 Haziran´da hepimiz sandıklarımızın başında olacağız" dedi.

AKP´li Özel: Yeni dönemde, hizmetlerin ve yatırımlar planlanacak
AKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 16 yılda çok seçim atlattıklarını ve her seferinde edeple, hizmetle, icraatla halkın huzurunuza geldiklerini ifade etti. Partisi AKP´nin İskenderun´un Denizciler mahallesindeki seçim bürosunun açılışıda konuşan Özel, "İskenderun´a, Hatay´a hizmet etme felsefemizi iki kelime ile ifade edeceğim. Bizler sizlere ölümüne ölümüne hizmetkâr olmaya geldik" dedi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili,´nin de katıldığı açılışta konuşan Özel, şöyle konuştu: "AK Parti milletimizin partisidir ve milletimizin ta kendisidir. Bu partiyi siz kendi ellerinizle kurdunuz. 14 Ağustos 2001´de liderimizin önderliğinde bu partinin sadece tabelasını astık. Bu parti milletin istikbali, milletin huzuru ve refahı için çalışıyor. Eecdadımıza layık olmaya çalışıyor, onlardan aldığımız mirası yaşatmaya çalışıyor. Yeni dönem; üretime dayalı, büyümeye dayalı, hizmetlerin ve yatırımların planlandığı ve bu planlama doğrultusunda İskenderun´un da daha iyi bir pay alacağı dönem olacaktır” diye konuştu.

CHP´li Şahin: Her seçimde aynı taahhütte bulunuyorlar
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin de 16 yılldır mevcut iktidardaki partinin gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler, emekli ve öğrenciye bir çok vaadde bulunduğunu, işçi, esnaf, çiftçiye bütün seçimlerde aynı taahhütlerde bulunmasına rağmen bir seçim sonrasına yerine getirmediğini söyledi. İskenderun, Belen ve Payas bölgesinde seçim ziyaretlerinde bulunan Şahin, "Bu seçimde de bir daha aynı taahhütte bulundu. Samimi değil. Sürekli kandırılıyoruz. Zam, faiz , dolar artıyor, gelirimiz düşüyor. CHP sayesinde askeri ücret zorla 1.600 seviyelerine geldi. Bizim sayemizde taşerondan kadro konusu açıldı. Onu da yanmul yunbul öylesine yaptılar ve taşerondan kadroya geçirdi ama ne sosyal hakları var, ne sendikal hakları var, ne yemek parası var ne fazla mesaisi, ne de ücreti arttı" diye konuştu.

SP´li Çalışkan: halktan kopuk olanlardan sonuç elde etmek zor
Saadet Partisi Hatay milletvekili adayları 24 Haziran seçim temposunu hızlandırdı. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ile birlikte Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği ile esnaf ziyaretinde bulundu, Kırıkhan ve Altınözü´nde taziye ziyaretleri ve Hatay Yardımlaşma Derneği´ni ziyaret ederek ihtiyaç sahibi aileler ve Suriyelilere iftar için dağıtılacak paketleme çalışmasına katıldı. Ziyaretlerde konuşan SP adayı Necmettin Çalışkan, "Hatay sahipsiz. Hatay´ın iyi şekilde Ankara´da temsil edilmesi gerekiyor. Sadece genel başkanın referansına sırtına dayayarak ortaya çıkan ama halktan kopuk, Hatay´da yaşamamış, ikametgâhı dahi olmayan adaylardan sonuç elde etmek zordur. Önemli olan Ankara´da iş takip edecek halktan birilerine, hemen ulaşabileceği, halkın sorunlarını hızlıca çözecek adaylara ihtiyaç var. Bendeniz seçildiğim takdirde bugün olduğu gibi halkın içinde olmayı kendime bir görev addediyor, huzurlarınızda bunu taahhüt ediyorum” dedi.

MHP´li Kaşıkçı çalışmasını sürdürüyor
MHP Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı da seçim çalışmalarını hızlandırdı. MHP adayı Kaşıkçı, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçim çalışmasını partisi MHP´nin Hatay il başkanı Murat Adal, Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı, partisinin ilçe başkanları ve ülkü ocakları ile milletvekili adaylarıyla birlikte sürdürüyor.

AKP´li Türkoğlu: Memleket sorunları masa başında çözülmez
Hatay Milletvekili ve AKP adayı Hacı Bayram Türkoğlu da seçim ziyaretleri kapsamında Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi esnafını gezdi, Yeşiltepe mahalle sakinleriyle biraraya geldi. AKP Dörtyol İlçe Başkanı Yasin Taşar, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Şehri Macit, AKP Dörtyol İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Ergül, AKP Dörtyol İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Perçin´in de eşlik ettiği ziyaretlerde konuşan Türkoğlu, esnafla empati yaptıklarını ifade etti. Türkoğlu, "Memleketle ilgili her mesele, bizim meselemizdir. Memleket meselesi, masa başında değil; Dağlarda, yaylalarda, ovalarda, denizlerde çözülür. Anadolu´da, Trakya´da çözülür, Erzin Kuyluk´unda, Yayladağı Şenköy´ünde, Altınözü´nün Altınkaya´sında; Kırıkhan´ın İmecesi´nde; Samandağ´ının Vakıflı´sında çözülür" dedi. Türkoğlu, Erzin bölgesinde, Kültür Sarayı, Kapalı Spor Salonu, İsalı Dere Islahı, 192 adet TOKİ, doğalgaz, diyaliz merkezi, dokuz anaokulu, ikokul, ortaokul, lise, imam hatip ortaokulu gibi yatırımlara kavuştuklarını ifade etti. Türkoğlu, "Yeni dönemde yatırım planına alınıp proje aşamasında olan hizmet ve yatırımları bir bir hayata geçirmek ve Erzin´i ihya etmek boynumuzun borcudur" değerlendirmesini de yaptı.
Kaynak:

“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, son meclis toplantısında bütçede karşılığı olmasına karşın borçlanma talebinin reddedilmesi üzerine ‘ana muhalefet´ olarak adlandırdığı meclisin AKP grubuna yönelik kampanya başlattı.
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
HADO, seferlerin iskeleden yapılmasında ısrarcı.
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, HBB Başkanlığının borçlanma yetkisi istediğini kabul etmedi. HBB Başkanı Lütü Savaş ise sosyal medya üzerinden karara tepki gösterdi.
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kentte kokusu nedeniyle rahatsızlık yaratan ve gdenizyoluyla gemilerle LimakPort´a getirilen ´Angus´ları soru önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Ekonomik kriz tablosu yok"
"Ekonomik kriz tablosu yok"
24 Haziran seçimlerine yönelik teşekkür ziyaretlerini sürdüren Hatay Milletvekili Hacı Bapram Türkoğlu, partisi AKP´nin Payas ilçe teşkilatı tarafından Karbeyaz mahallesinde düzenlediği kahvaltıda yöre sakinleriyle biraraya geldi.
"6+1 belediye"
"6+1 belediye"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, yapılacak ilk yerel seçimde 24 Haziran´dan en çok veren Hatay´daki sadece üç ilçeyi değil, en az altı ilçe belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını söyledi.
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ülkenin 2053 ve 2071 hedefine alaşmasının ahnahtarının eğitim olduğunu belirtti.
"İşadamları herşeyin farkında"
"İşadamları herşeyin farkında"
Özel´den meslek odası ve STK ziyareti
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, stadlardan kaldırılan Atatürk isminin geri verilmesini istedi. Stadyumlardan Atatürk isminin silinmesine tepki gösteren Hatay Milletvekili Serkan Topal “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyerek , sporu ahlaki bir değer olarak topluma sunan Atatürk´ün adının yenilenme bahane edilerek stadyumlardan silinmesinin manidar olduğunu belirterek, konuyu soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay´dan seçilen CHP´li dört milletvekili olarak koordineli çalıştıklarını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin sigortasıdır.
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
CHP milletvekili Güzelmansur, 09-15 yaş arasında yaygınlaştığını belirtti
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Hatay´da CHP tabanından yaklaşık 80 bin oyun HDP ve İYİ Parti´ye kaydığını belirtti.
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Payas´ta 1989 ve 1994´te iki dönem belediye başkanlığı yapan Öztürk Çolak, İskenderun Belediye Başkanlığına CHP´den aday adayı olduğunu belirtti, İskenderun´a ilişkin önceliklerini ve siyaset tarzını gazetecilerle düzenlediği toplantıda ele aldı.
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 24 Haziran´da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yöre halkının verdiği desteğe, yaptığı ziyaretlerle teşekkür etmeyi sürdürüyor.
CHP´de ´danışma kurulu´ toplantısı
CHP´de ´danışma kurulu´ toplantısı
CHP İskenderun ilçe örgütü, parti binasında ´danışma kurulu toplantısı´ düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi