Tek akılla ülkenin problemleri çözülemez
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülkemiz üzerinde oyunlar oynandığını ama bu dönemde ülkede yeterinci birlik ve beraberliğin bulunmadığını ifade etti.
Tarih: 25.5.2017 13:36:12/ 118okunma / 0yorum

 Hatay ziyaretinde, Antakya´da aynı anda 10 radyonun ortak canlı yayın konuğu olan Karamollaoğl, “Üzerimizde oynanan oyunlar var ancak bu oynan oyunlar karşısında iktidarda bulunan arkadaşlarımızın ürettiği politikalarla bu badireleri rahatlıkla atlatacağımız gibi gözükmüyor. Ülkemizde birlik beraberlik yok. En son referandumda gördüğümüz gibi ne iktidarda ne muhalefette birlik için bir gayret yok. Kamplaşma, kutuplaşma kendilerine fayda sağladığını düşündükleri için ‘sen hainsin PKK´lısın, Kandilden yanasın´ dediler. Bu yaklaşım hangi problemi çözer? Biz kamplaşmadan kutuplaşmadan yana değiliz. Biz ne hayırcıyız, ne de evetçi! Sorunlara odaklanıyoruz. Kendi fikirlerini savunamayanlar ülkeyi kamplaşmaya götürür ve bu eninde sonunda kendilerine de zarar verir” dedi. Ülkenin temel problemlerinin ‘terör, ekonomi, işsizlik ve dış politikalardaki hatalar´ olduğunu belirten SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, şunları söyledi: "İktidar ve muhalefet bu sorunlar yerine başka konularla meşgul oluyor. İktidar meseleyi bütünü ile ele almıyor. Bu yüzden sorunları tamamını göremiyor. Müzakere kabiliyetini kaybettiler. Başlangıçta vardı. Ama öyle bir noktaya geldiler ki, etrafındakiler döküle döküle tek bir akıl kaldı. Tek akılla ülkenin problemleri çözülemez. Farklı kanaateyseniz hainsiniz. Böyle olunca bu anlayışla problemleri çözmek mümkün olmaz."Kaynak:

Yetki yeniden Çelik İş´te
Yetki yeniden Çelik İş´te
İskenderun Demir Çelik A.Ş.´deki yetkiye ilişkin yaklaşık 3 yıldır devam eden davasında Yargıtay, Çelik-İş Sendikası´nın 03.09.2014 tarihinde yaptığı yetki başvurusundaki yeterli çoğunluğa sahip olduğuna dair Hatay Iş Mahkemesi´nin verdiği kararı onaylandı.
´Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz´
´Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz´
Aladağ´da 29 Kasım 2016 tarihinde bir cemaate ait kaçak yurtta çıkan ve 11´i kız çocuğu 12 kişinin ölümüne, 16 çocuğun da yaralanmasına yol açan yangın ile ilgili yurt davası, 30 Mayıs´ta başlıyor.
Gençler, Anıtkabir´i ziyaret etti
Gençler, Anıtkabir´i ziyaret etti
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, bünyesindeki lise öğrencilerine yönelik Ankara ve Nevşehir gezisi düzenledi.
Afrin´in bazı bölgeleri ÖSO´ya
Afrin´in bazı bölgeleri ÖSO´ya
Suriye´nin Hatay sınırındaki Afrin bölgesini kontrol eden YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri´nin (SDG), Afrin´in batısındaki bazı bölgeleri Özgür Suriye Güçleri (ÖSO) içindeki El Mutasım Tugayı´na bırakacağı belirtildi.
Anayasa değişikliğinde 8 madde kabul edildi
Anayasa değişikliğinde 8 madde kabul edildi
Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM´de 10 Ocak´ta yapılan oylama ile anayasa değikliği teklifinin maddelerine geçilmesi 338 oyla kabul edildiği oturumdan bu yana yapılan görüşmelerde ilk 8 madde oylanarak kabul edildi.
338 oyla görüşülmeye geçildi
338 oyla görüşülmeye geçildi
TBMM Genel Kurulu´nda dün yapılan oylamada, anayasa değikliği teklifinin maddelerine geçilmesi 338 oyla kabul edildi.
Suriyelilerin kayıtları güncelleniyor
Suriyelilerin kayıtları güncelleniyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antakya´da Hatay Valisi Erdal Ata´yı makamında ziyaret etti.
İHD: OHAL kaldırılsın
İHD: OHAL kaldırılsın
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, 4 Ocak´ta yeniden uzatılan Olağanüstü Hal (OHAL) uygulanmasının kaldırılmasını istedi.
KHK´da Hatay da var
KHK´da Hatay da var
2 dernek kapatıldı, 28 kişi ihraç edildi, 10 isim göreve döndü
Termikte ´kümülatif etki´ kararı
Termikte ´kümülatif etki´ kararı
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Erzin´deki termik santralin lisan izninin iptalini onayladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi