Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Tarih: 5.4.2018 11:25:45

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, 2 Mayıs Çarşamba günü yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu bildirdi.
İskenderun´da HESOB´un evsahipliğinde gerçekleştirilen ‘birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeği´nde Dörtyol, Erzin, Payas, Belen ve İskenderun´daki meslek odaları başkan ve yöneticilerine seslenen Teksöz, “Biz esnaf partisiyiz” dedi. Antakya Yeni Sanayi Sitesi salonunda yapılacak genel kurulda buluşma davetinde bulunan Teksöz, “Hatay genelinde 70 meslek odamızın genel kurullarını kendimize yakışan şekilde yaptık. Allah herkesten razı olsun. Bu birlik ve beraberlik sizlerin eseridir. Değerli dostlar kim ne derse desin. Biz ne A ne B ne de C partisindeyiz. Biz esnaf partisindeyiz. Hangi hükümet geldiyse biz esnafımızın sıkıntılarını, dertlerini anlatmak için istişare içinde olduk. Hatay için güzel projeler var. Beni kucakladınız hep birlikte bu projeler içinde olacağız inşallah. 10 Nisan´da Antakya da, 12 Nisan´da Hassa´da 15 Nisan Kırıkhan´da sizler gibi oda başkanlarımızın huzurunda olacağız. Gece gündüz hizmetinizdeyiz” diye konuştu. Teksöz, oda yönetimleriyle buluşmaların Antakya, Hassa ve Kırıkhan´la sürdüreceklerini kaydetti.

Fırat: Devam edeceğim
Gecenin açılış konuşmasını yapan HESOB Başkan Vekili Uğur Fırat da, görev yaptığı iki dönemde ‘biz´ yaklaşımını ilke edindiklerini söyledi. A.Kadir Teksöz´le abi-kardeş dostluğu ile çalıştıklarını, ancak zaman zaman nifak sokmaya çalışanlar, ayrıştırmaya çalışanların olduğunu kaydeden Fırat, “Allah şahidimdir, döndüm sırtımı görevime devam ettim. Bundan sonra da devam edeceğim. Bunu herkes böyle bilsin” ifadesini belirtti. Yeni dönemde de bu tablonun devam etmesi kararında olduklarını da sözlerine ekleyen Fırat, A.Kadir Teksöz´l devam kararı aldıklarını ifade etti.
Kaynak:

Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
İTSO yönetimini belirledi
İTSO yönetimini belirledi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)´nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, taşerondan kadroya geçen işçileriyle toplu sözleşme imzalayan Akdeniz bölgesindeki ilk belediye olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık yaptı.
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO´nun 52 kişilik meclisi İlçe Seçim kurulu gözetiminde belirlendi..
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO seçimlerinde muhalefet ikinci liste hazırlığında
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
70 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Binbaylar mağazası, havuzlu çarşıdaki mağazasından sonra İskenderun, Atatürk Bulvarında ‘Binbaylar Exlusıve´i, hizmete açtı.
İşçiye TİS bilgilendirmesi
İşçiye TİS bilgilendirmesi
Samandağ Belediyesinde çalışan işçiler, imzalanan toplu sözleşmeyle ilgili bilgilendirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi