Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Tarih: 5.4.2018 11:25:45

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, 2 Mayıs Çarşamba günü yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu bildirdi.
İskenderun´da HESOB´un evsahipliğinde gerçekleştirilen ‘birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeği´nde Dörtyol, Erzin, Payas, Belen ve İskenderun´daki meslek odaları başkan ve yöneticilerine seslenen Teksöz, “Biz esnaf partisiyiz” dedi. Antakya Yeni Sanayi Sitesi salonunda yapılacak genel kurulda buluşma davetinde bulunan Teksöz, “Hatay genelinde 70 meslek odamızın genel kurullarını kendimize yakışan şekilde yaptık. Allah herkesten razı olsun. Bu birlik ve beraberlik sizlerin eseridir. Değerli dostlar kim ne derse desin. Biz ne A ne B ne de C partisindeyiz. Biz esnaf partisindeyiz. Hangi hükümet geldiyse biz esnafımızın sıkıntılarını, dertlerini anlatmak için istişare içinde olduk. Hatay için güzel projeler var. Beni kucakladınız hep birlikte bu projeler içinde olacağız inşallah. 10 Nisan´da Antakya da, 12 Nisan´da Hassa´da 15 Nisan Kırıkhan´da sizler gibi oda başkanlarımızın huzurunda olacağız. Gece gündüz hizmetinizdeyiz” diye konuştu. Teksöz, oda yönetimleriyle buluşmaların Antakya, Hassa ve Kırıkhan´la sürdüreceklerini kaydetti.

Fırat: Devam edeceğim
Gecenin açılış konuşmasını yapan HESOB Başkan Vekili Uğur Fırat da, görev yaptığı iki dönemde ‘biz´ yaklaşımını ilke edindiklerini söyledi. A.Kadir Teksöz´le abi-kardeş dostluğu ile çalıştıklarını, ancak zaman zaman nifak sokmaya çalışanlar, ayrıştırmaya çalışanların olduğunu kaydeden Fırat, “Allah şahidimdir, döndüm sırtımı görevime devam ettim. Bundan sonra da devam edeceğim. Bunu herkes böyle bilsin” ifadesini belirtti. Yeni dönemde de bu tablonun devam etmesi kararında olduklarını da sözlerine ekleyen Fırat, A.Kadir Teksöz´l devam kararı aldıklarını ifade etti.
Kaynak:

Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
Türk lirasına platform desteği
Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi