Telekomun 1.1 ton kablosunu çalıp, sattılar
Erzin´de jandarma timleri, bir kamyonette bulunan bakır kablıların, Türk Telekom´a ait kablolar olup, kesilerek çalındığını ortaya çıkardı. Olayla ilgili gözaltına alınan iki kişi hakkında "suç eşyası satın almak, kabul etmek (bakır telefon kablosu)" iddiasından işlem yapıldı.
Tarih: 18.12.2020 12:49:59

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Erzin İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde ki Hürriyet mahallesinde bulunan Ulaşlı petrol istasyonunda, içerisinde kesilmiş bakır kablo bulunan 31 DVF .... plakalı kamyonetin olduğu bilgisi alınmıştır. Petrol istasyonundaki içerisinde M.D ve O.T. isimli şahısların olduğu söz konusu kamyonette yapılan arama sonucunda, kasa içerisinde Türk Telekom Müdürlüğüne ait olduğu tespit edilen değişik ebatlarda ve satışa hazır yaklaşık 1.100 kg. bakır kablo ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili gözaltına alınan şüpheli şahıslar cumhuriyet savcısının talimatı ile ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış olup muhafaza altına alınan bakır telefon kabloları Türk Telekom yetkililerine teslim edilmiştir.

Kablolar çalındı; internet ve telefon yok

Öte yandan İskenderun´un Belen´e yakın mahallesi İsmet İnönü´ye bağlı sitelerin bulunduğu bölgede telefon ve internet kablolarının çalınması üzerine birçok yurttaşın internet ve telefon bağlantısını yitirdiği belirtildi.
Yörede yaşanan hırsızlığın hafta sonu gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağı sürecinde gerçekleştiğini belirten yöre sakinlerinden M.K., "Normal yurttaşlar sokağa çıkma yasağına uyarken, hırsızlar adeta sokaklarda kol geziyor. Şehrin Şahintepesi ve bitişiğindeki, Şekere köy ve Zirve kent sitelerinin ev telefonu ve internet bağlantılarını sağlayan kabloları çalındı. Bu nedenle yöre sakinleri dün sabahtan itibaren ttnet ve Telekom´dan internet ve telefon hizmeti alamamaktadır. Bu nedenle internet üzerinden EBA´ya giren öğrenciler de ders görememektedir. Konuyla ilgili birçok ilgili ve yetkiliye ulaşmaya çalıştık ama ya ulaşamadık ya da sağlıklı bilgi alamadık. Ulaştığımız yetkililer ise hizmetin 3 ile 10 gün arasında verilebileceğini sandıklarını belirtti" değerlendirmesini yaptı. Aynı şekilde koronavirüs sürecinde uzaktan çalışanlar da internet olmayınca uzaktan çalışamaz duruma geldi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Telekomun kablosunu çalıp sattılar
Kablo hırsızlığı aydınlatıldı
Kablo hırsızlığı aydınlatıldı
Arsuz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin farklı tarihlerde yaşanan haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı ile ilgili gözaltına aldığı 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Adalet Bakanı Gül Hatay´da
Adalet Bakanı Gül Hatay´da
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, il başkanı kısa süre önce atanan ve kongreye tek aday olarak katılan partisi AKP´nin il kongresine katılmak üzere Hatay´a geldi.
Milletvekilleri ile ‘yatırım ve sorun´ gündemli toplantı
Milletvekilleri ile ‘yatırım ve sorun´ gündemli toplantı
Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, İskenderun TOKİ Konutlarının su sorunları, Aslantaş Barajı ve Vakıf İşhanı ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
Riskli binaların tespit çalışmaları başladı
Riskli binaların tespit çalışmaları başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Genel Sekreter Yardımcısı İhsan Çakar, CHP´li 11 büyükşehir belediyesi bürokratlarıyla deprem tecrübelerini paylaşmak üzere biraraya geldi.
Belediye su altı kurtarma ekibi kurdu
Belediye su altı kurtarma ekibi kurdu
Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi kuruldu.
Etkinlikler 15 gün yasaklandı
Etkinlikler 15 gün yasaklandı
Daha önce alınan yasaklama kararı uzatıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuzlara karşı önlemler almayı sürdürdüğünü belirtti.
HBB, muhtarlar federasyonu ile buluştu
HBB, muhtarlar federasyonu ile buluştu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk ve yönetimi ile makamında bir araya geldi.
Savaş´tan ‘cami, aşı, korona´lı değerlendirme
Savaş´tan ‘cami, aşı, korona´lı değerlendirme
Arsuz merkez cami, 13 şehit, konoravirüsle mücadele, fuar alanının satış kararıyla ilgili tartışma… HBB Başkanı gündemi değerlendirdi, Arsuz camisi ile ilgili meclis kararının Hatay Valisi Rahmi Doğan, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile Milletvekili Suzan Şahin´in anlaşmaları doğrultusunda alındığını belirtti.
Sulak alana moloz tehdidi
Sulak alana moloz tehdidi
HBB ekipleri, Milleyha sulak alanına kaçak şekilde dökülen molozları kaldırdı.
Çalınan ızgaralar yerine yenisi yerleştiriliyor
Çalınan ızgaralar yerine yenisi yerleştiriliyor
Mazgal ızgaraları ve baca kapağı hırsızlığının yaşandığı noktalarda onarım çalışmaları devam ediyor.
HBB´yle ek protokol
HBB´yle ek protokol
HBB Başkanı Savaş, sosyal denge tazminatı ek protokolünü imzaladı
Yeşil alanda cami kararı oybirliğiyle
Yeşil alanda cami kararı oybirliğiyle
Arsuz´un kent merkezinde park alanının ibadet, Alakop mevkiindeki ibadet alanının yeşil alana dönüştürülmesi Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oybirliği ile kabul edildi.
Büyükşehirden Samandağ ziyareti
Büyükşehirden Samandağ ziyareti
Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz´ı ziyaretinde alt ve üst yapı sorunları da görüşüldü
Giriş-çıkışlar ışıklı kavşaklardan
Giriş-çıkışlar ışıklı kavşaklardan
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya-İskenderun yolundaki çalışmalar ve mevcut yolların kullanımlarıyla ilgili açıklama yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi