Teröre karşı tek ses ve yüreğiz
Türkiye, TSK ve ÖSO işbirliğiyle Suriye´de Fırat Nehri´nin doğusuna yönelik olası bir askeri harekat hazırlığını sürdürürken, operasyonu desteklemediğini açıklayan ABD Suriye´de bir süre önce açtığı hava sahasını kapattığını duyurdu.
Tarih: 9.10.2019 12:56:15

İskenderun/SES

 Sınıra ise tank ve askeri araç sevkiyatı sürüyor.
Hatay´ın Suriye sınırındaki Reyhanlı´da beş mahallede yaşamlarını sürdüren Cüneydioğlu ailesi Türkiye´nin Fırat´ın doğusuna yapacağı hareketi desteklediklerini belirtti, evlerinin önüne de "Canımızla kanımızla devletimizin ve ordumuzunun yanındayız" döv izini astı. Suriye´nin Atme kasabasıyla sınır olan Reyhanlı sınırındaki mahallelerden Bükülmez, Alakuzu, Bellene ve Tığraya´da yaşamlarını sürdürdüklerini anlatan Hasan Cüneydioğlu, "Biz vatansever aileyiz . Ailemiz Atatürkçüyüz. Dedelerimiz Kurtuluş Savaşın katılmış, Hatay Devleti Meclisinde bulunmuşlar. Türkiye´nin güney sınırdaki mahallelerde yaşamakta, terör örgütü eylemlerinden en çok etkilenenlerdeniz. Cilvegözü sınır kapısı, Reyhanlı ve diğer patlamalar en çok bizlerin canını yaktı. Teröre ve terörün arkasındaki Amerika´ya karşı çıkmadan huzura kavuşamayacağımızı anladık. Türk askerinin Afrin´e girmesi sınırlara huzur getirdi. Sınırlarda tarlalarımız, zeytin bahçelerimiz var ve kadınlar, çocuklar bu tarlalarda çalışıyor. Sınır ötesinden atılan her mermi bizi hedef almaktadır. Bu anlamda teröre karşı çıkmak en doğal hakkımızdır. Fırat´ın doğusu Amerika ve onun kullandığı terör örgütleri olan PKK/PYD´nin işgalindedir. Suriye, bizleri de tehdit eden bu güçleri temizlemekte yeterli görünmüyor. Her ne kadar ´burası Suriye toprağı´ diye operasyona karşı çıkanlar varsa da Suriye toprağı Amerika ve terör örgütleri tarafından işgal edilmiştir. Bu işgalcilerin yenilmesi, oranın yeniden Suriye topraklarına devredilmesi son derece doğrudur. Türk Silahlı Kuvvetleri terörden temizledikten sonra Suriye´ye devredeceğini açıklamıştır. Biz devletimize ve ordumuza güveniyor, yabancı topraklarda gözü olmadığını biliyoruz. Bu anlamda destekliyoruz. Ancak, Türkiye, Suriye ile anlaşıp, ortak askeri hareket düzenlerlerse daha iyi olur. Hem de iki ülkenin başarısı olur" değerlendirmesini yaptı.
İskenderun Kaymakamlığı dün sosyal paylaşım sitesinden yaptığı ´Teröre karşı tek ses ve yüreğiz´ başlıkla açıklamasında şunlara yer verdi: "Vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekası, 82 milyon kadirşinas vatandaşımızın huzur ve güvenliği için tehdit ve tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine ve terör unsurlarına karşı ödün vermeksizin mücadele eden şanlı ordumuzun ve kahraman Mehmetçiklerimizin her daim yanındayız ve onlara duacıyız. Asırlar boyunca bir hayli nifak oyunlarını bozarak vatan ve millet bütünlüğü yolunda kararlı adımlarla yürüyen bu kutlu milletimiz, müreffeh bir seviyeye erişme çabasını ´Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur´ düsturuyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sürdüreceği şüphesizdir. Canlarını; toprakları, bayrakları, inançları, namus ve şerefleri için seve seve feda etmiş aziz şehitlerimizden ve şehitlerimizin şehadetine şahitlik eden kahraman gazilerimizden ilham alarak, güçlü bir Türkiye´yi hep birlikte yeniden inşa etmenin azim ve gayreti içerisindeyiz. Bu kutlu yolda; birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen her türlü iç ve dış tehditler ile hain girişimlere karşı, sarsılmaz bir iman ve azim ile devlet ve millet kenetlenmesi de sağlanarak mücadele edilecek ve tüm bu hain saldırıların üstesinden gelinerek Türkiye Cumhuriyeti; Özgür, bağımsız, güçlü, müreffeh ve payidar olarak sonsuza kadar varlığını sürdürecektir."
Kaynak:

HADO Protokolü imzalandı
HADO Protokolü imzalandı
Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı rıhtımının HADO işletmesi olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.
Belediyeden ‘alternatif yol´
Belediyeden ‘alternatif yol´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde trafik yükünü hafifletme adına alternatif yol çalışmaları planladıklarını belirtti.
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara´da yaşanan ve ülke tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak bilinen Gar katliamının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyeyi ziyaret eden kentte faaliyet gösteren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimini kabul etti, İskenderun MHP ile İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu´nu ziyaret etti.
MMK´ya tesis onayı
MMK´ya tesis onayı
Dörtyol´da faaliyet gösteren MMK Metalurji San Tic ve Liman İşletmeciliği A.Ş.´nin yapılmasını planladığı Kömür Tahliye ve Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na başvurusu kabul edildi.
Çöplükte kapasite arttırılacak
Çöplükte kapasite arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya´da yapılması planlanan Hatay Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin kapasitesi arttırılacak.
Yağmur suyu mazgallarına revize
Yağmur suyu mazgallarına revize
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için müdahalelerin sürdüğünü bildirdi.
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
Gar saldırısında ölenler anıldı.
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Fırat Nehri´nin doğusuna yapılıyor
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Hatay il asayiş geniş katılımlı toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
İSTE´ye ´atama ziyareti´
İSTE´ye ´atama ziyareti´
Vali Doğan, rektör Dereli´yi kutladı
Kültürel miras sempozyumu
Kültürel miras sempozyumu
Korumada görev alanlar bilgilendirildi
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uyulanacak.
Saha, amatör kulüplere açılacak
Saha, amatör kulüplere açılacak
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yardımcıları ile birlikte belediyenin Sakarya Spor Tesislerindeki futbol sahasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi