TİP, CHP´li belediyeleri eleştirdi
Defne Türkiye İşçi Partisi (TİP) ilçe örgütü yaptığı basın toplantısıyla CHP´li Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesini eleştirdi.
Tarih: 21.10.2021 15:44:55

 

Antakya/SES
 Defne Belediyesi Subaşı Ek Hizmet Binası önünde, belediye meclis toplantısından önce yapılan basın açıklamasında konuşan Defne TİP İlçe Başkanı Mehmet Ali Sultani, Defne Belediyesinin vaat ettiği 36 projeyi yerine getirediğini ve farklı ilişkilerle anıldığını öne sürdü. Sultani, "Yıllardır bu şehri yöneten yöneticilerin, halkın taleplerinden uzak, ihtiyaçlara cevap vermeyen yönetme şekilleri artık tahammül edilebilir sınırların çoktan ötesine geçmiştir. Halkın çıkarları söz konusu olduğunda neredeyse üç farklı partinin üyeleriymiş gibi birbirleriyle kavga eden CHP´li büyükşehir belediyesi, CHP´li Defne belediyesi ve CHP ilçe yönetimi kendi çıkarları söz konusu olduğunda bu kavgayı unutup, kurumlarının kendilerine sağladığı olanakları birbirlerinin çıkarlarına sunmaktan çekinmemektedirler. Halkla inatlaşan, belediyeciliği yolları asfaltlamaktan ibaret sanan, yıllardır halkın taleplerine sırt çeviren, söylediği hiçbir lafın arkasında durmayan büyükşehir belediye başkanı. Göreve geldiğinden beri yerine getiremediği görevlerini kendisinden başka herkesin görüp dile getirdiği Defne Belediye Başkanı. İlk dönemlerinde esip gürleyen, sonrasında hüzünlü bir sessizliğe bürünen CHP ilçe yönetimi; Cumhuriyet Halk Partisi´nin, yıllardır kendisini destekleyen, her şeye rağmen tercihini bu partiden yana kullanan halkımızı adeta cezalandırmak için tayin ettiği yöneticilerdir. Bugün CHP´li Defne Belediyesi vaat ettiği 36 projeyi yerine getirmiş olarak değil, mafyatik ilişkileriyle anılmaktır. CHP´li Defne Belediyesi çevresindeki bir gruba, CHP´li bazı yöneticilerine rant açan bir belediye olarak anılmaktadır. CHP´li Defne Belediyesi liyakat sahibi olmayan, birileri istedi diye veya bir yöneticinin yakını diye kadrosuna aldığı kişilerle anılmaktadır. Bu toprakların kültürel yapısından kaynaklı, sorgulamadan CHP´ye oy vererek yönetime taşıdıkları bu kadrolar bu gün halkçılıktan, kamuculuktan, kolektif yönetimden uzak yönetememe durumuyla anılmaktadır. Tarihsel kökenlerine sahip çıkmak adına he koşulda CHP´ye oy veren halkımızı “ellerim kırılsa başka partiye oy vermem noktasından, ellerim kırılsaydı da bu partiye oy vermeseydim” noktasına getirdiler. Ama biz diyoruz ki; Defne halkı artık alternatifsiz değil. Defne halkı artık yalnız değil. Sözünü söylemekten çekinmeyen, halktan yana saf tutan partiler var. Kolektif, akılcı, bilimsel yönetim inşa etmek isteyen platformlar var. Gücünü sadece halktan alan, Anadolu´nun her köşesinde üretenin, emek edenin, işçinin, yani halkının yanında duran, halkı için mücadele eden Türkiye İşçi Partisi var. Diyoruz ki; bizi aydınlık günlere ulaştıracak bir yol var. Bu çağrımız birlikte yola çıkma çağrısıdır. Bu yolda beraber yürüyelim, beraber mücadele edelim, beraber yönetelim, beraber mutlu bir gelecek inşa edelim."
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi