Tiyatroculardan oyunlu destek
‘Hisse-i Şayia´ adlı tiyatro oyununu dün akşam İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda sahnelemek üzere Hatay´a gelen İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efilloğlu ile beraberindeki tiyatro ve sinema sanatçıları, Antakya´da Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Tarih: 7.3.2018 10:27:34

Konuklarını Hatay Valiliği Abdurrahman Melek Toplantı salonunda kabul edip, onlarla sohbet eden Vali Ata, Hatay´ın eski çağlardan bu yana insanların huzur içinde yaşadığı bir kent olduğunu, bütün inanç, kültür ve medeniyetlerin buradan geçtiğini, medeniyetler beşiği Hatay´da misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hatay Valisi Ata, “20 Ocak 2018´de TSK´nın başlattığı Zeytindalı Harekatı dolayısıyla adeta ilimiz ziyaretçi akınına uğradı. Aklınıza gelebilecek her kesimden vatandaşımız buraya destek olmak amacıyla akın etti. Sınırları açsak herkes Afrin´e gitmek istiyor. Bunları görmek bizi çok mutlu ediyor, aynı zamanda moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Gerek TSK, gerekse geride görev yapan bürokratlarımız askerimizin başarılı olması için her türlü çalışmayı yapıyor. TSK´da bu harekatta çok hassas davranıyor. Şu ana kadar bir sivil vatandaşa bile zarar verilmedi. Bu vesileyle sizleri de burada görmekten, buralara kadar gelerek verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi

İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Efillioğlu ve beraberindeki sanatçılar da Zeytin Dalı Harekatına verdikleri desteği ve mehmetçiğin başarısı için gönüllerinin onlarla beraber olduğunu göstermek amacıyla geldiklerini belirtti.

Yasadışı sınır geçişinde 930 kişi yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı´nda önceki gün yapılan hava ve kara operasyonlarında 77 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiği açıklandı. Genelkurmaş Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2.872 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" if adesine yer verildi.
TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 05 Mart 2018 tarihinde, Türkiye-Suriye sınırında, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 930 kişinin yakalandığı da açıklandı.

Muhtarların ´Zeytin Dalı´ ziyareti

Zonguldaklı muhtarlar Şükrü Kılıç başkanlığındaki heyetle Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti. Muhtarların ziyaretine Hatay Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Güçlü ve beraberindeki muhtarlar da katıldı. Muhtarlar, ziyaretle Zeytin Dalı Harekâtı´nda görev yapan mehmetçike desteklerini iletti. Muhtarların nezaket ziyaretine teşekkür eden vali Ata, daha önce görev yaptığı Zonguldak´taki muhtarlar ın heyet olarak ve Hatay Muhtarlar Federasyonu ile birlikte Hatay´da ağırlamaktan ve göstermiş oldukları kadirşinaslık dolayısıyla memnuniyet duyduğu ifade etti ve teşekkür etti. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, muhtarlar da vali Ata´ya yoğun gündeminde kendilerine zaman ayırması ve kabulünden dolayı teşekkür ederek, dualarının ve gönüllerinin mehmetçikle beraber olduğunu ifade etti.
Kaynak:

Karar seçmenin
Karar seçmenin
Hatay´da 1 milyon 41 bin seçmen, 3 bin 115 sandıkta oy kullanacak
Hasta nakil aracı seçimde vatandaşın hizmetinde
Hasta nakil aracı seçimde vatandaşın hizmetinde
Hatay Büyükşehir Belediyesi, yarın yapılacak seçimlerde oy kullanmaya gidemeyecek durumdaki vatandaşların hizmetinde kullanılacak.
Cem Evi´nden kermes ve konser
Cem Evi´nden kermes ve konser
İskenderun Cemevinde bugün kermes ve konser düzenlenecek.
Sınıfına 65 metre yükseklikten bakıyor
Sınıfına 65 metre yükseklikten bakıyor
Okullar kapandı; ama o ne öğrencilerine notlarını verebildi, ne de karnelerini.
HBB özel kalem müdürü evlendi
HBB özel kalem müdürü evlendi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, yaşamını Dr. öğretim üyesi Elif Açıl ile birleştirdi.
Vali Ata´nın Kumlu ziyareti
Vali Ata´nın Kumlu ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Kumlu´da kaymakam Karaosmanoğlu ve belediye başkanı Pac´ı ziyaret etti.
Dünya Yoga Günü
Dünya Yoga Günü
Arsuz Belediyesi tarafından 21 Haziran günü Dünya Yoga Günü nedeniyle kentin Sahil Yürüyüş Yolu Plajı´nda, yoga etkinliği düzenledi.
27 milyon euroluk altyapı
27 milyon euroluk altyapı
Borçlanma ve sözleşme imzalama yetkisi önce HBB Meclisi tarafından reddedilen Arsuz´un da 1. Etap altyapısını kapsayan altyapı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile sözleşme imzaladı.
AKP´li Güven´den meslektaşlarına ziyaret
AKP´li Güven´den meslektaşlarına ziyaret
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, avukat meslektaşlarına seçim ziyaretinde bulundu.
Hem kursiyerlerinin sergisi
Hem kursiyerlerinin sergisi
İskenderun Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, yıl boyunca öğrendiklerinden yaptığı eserleri sergiledi.
HATSU: Arıtma tesisinde bakım sürüyor
HATSU: Arıtma tesisinde bakım sürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Aslantaş Barajı´ndan İskenderun´a gelecek içme suyunun iletimi sağlayacak olan ana isale hattı borularında bakım ve onarımın sürdüğünü açıkladı. HATSU´dan yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Hatay´ın genelinde işletmesi devam eden katı atık ve içme suyu arıtma tesisleri sayesinde sağlıklı bir yaşam oluşturma hedefinin sürdürülüyor.
HEM´in yıl sonu sergisi
HEM´in yıl sonu sergisi
Belen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılanlar, kurs döneminde ürettiklerini Geleneksel El Sanatları Yıl Sonu Serginde, beğeniye sundu.
UKOME, tek yön kararını görüştü
UKOME, tek yön kararını görüştü
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yaptı.
´Hayvanlar, hissedebilen varlıklardır´
´Hayvanlar, hissedebilen varlıklardır´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, hiç kimsenin hayvanlara zulmetmeye, eziyet etmeye, işkence etmeye, hayvanları katletmeye hakkı olmadığını belirtti.
Jandarmadan çocuklara kuruluş yıl dönümü hediyesi
Jandarmadan çocuklara kuruluş yıl dönümü hediyesi
Gerçekleştirilen ziyarete ilişkin fotoğraflar ise yuvada barınan çocukların güvenliği ve kişisel haklarının korunması hassasiyeti ile paylaşılmadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi