Tiyatroculardan oyunlu destek
‘Hisse-i Şayia´ adlı tiyatro oyununu dün akşam İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda sahnelemek üzere Hatay´a gelen İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efilloğlu ile beraberindeki tiyatro ve sinema sanatçıları, Antakya´da Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
Tarih: 7.3.2018 10:27:34

Konuklarını Hatay Valiliği Abdurrahman Melek Toplantı salonunda kabul edip, onlarla sohbet eden Vali Ata, Hatay´ın eski çağlardan bu yana insanların huzur içinde yaşadığı bir kent olduğunu, bütün inanç, kültür ve medeniyetlerin buradan geçtiğini, medeniyetler beşiği Hatay´da misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hatay Valisi Ata, “20 Ocak 2018´de TSK´nın başlattığı Zeytindalı Harekatı dolayısıyla adeta ilimiz ziyaretçi akınına uğradı. Aklınıza gelebilecek her kesimden vatandaşımız buraya destek olmak amacıyla akın etti. Sınırları açsak herkes Afrin´e gitmek istiyor. Bunları görmek bizi çok mutlu ediyor, aynı zamanda moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Gerek TSK, gerekse geride görev yapan bürokratlarımız askerimizin başarılı olması için her türlü çalışmayı yapıyor. TSK´da bu harekatta çok hassas davranıyor. Şu ana kadar bir sivil vatandaşa bile zarar verilmedi. Bu vesileyle sizleri de burada görmekten, buralara kadar gelerek verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi

İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Efillioğlu ve beraberindeki sanatçılar da Zeytin Dalı Harekatına verdikleri desteği ve mehmetçiğin başarısı için gönüllerinin onlarla beraber olduğunu göstermek amacıyla geldiklerini belirtti.

Yasadışı sınır geçişinde 930 kişi yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı´nda önceki gün yapılan hava ve kara operasyonlarında 77 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiği açıklandı. Genelkurmaş Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2.872 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" if adesine yer verildi.
TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 05 Mart 2018 tarihinde, Türkiye-Suriye sınırında, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 930 kişinin yakalandığı da açıklandı.

Muhtarların ´Zeytin Dalı´ ziyareti

Zonguldaklı muhtarlar Şükrü Kılıç başkanlığındaki heyetle Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti. Muhtarların ziyaretine Hatay Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Güçlü ve beraberindeki muhtarlar da katıldı. Muhtarlar, ziyaretle Zeytin Dalı Harekâtı´nda görev yapan mehmetçike desteklerini iletti. Muhtarların nezaket ziyaretine teşekkür eden vali Ata, daha önce görev yaptığı Zonguldak´taki muhtarlar ın heyet olarak ve Hatay Muhtarlar Federasyonu ile birlikte Hatay´da ağırlamaktan ve göstermiş oldukları kadirşinaslık dolayısıyla memnuniyet duyduğu ifade etti ve teşekkür etti. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, muhtarlar da vali Ata´ya yoğun gündeminde kendilerine zaman ayırması ve kabulünden dolayı teşekkür ederek, dualarının ve gönüllerinin mehmetçikle beraber olduğunu ifade etti.
Kaynak:

Liseliler Gastronomi Şenliği´nin şampiyonu
Liseliler Gastronomi Şenliği´nin şampiyonu
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği işbirliğiyle Antakya´da Hatay 2. Gastronomi Şenliği düzenlendi.
Öğrenciye ´atık pil´ eğitimi
Öğrenciye ´atık pil´ eğitimi
Samandağ Belediyes, okullarda öğrencilere yönelik geri dönüşüm eğitimlerini sürdürüyor.
Ertem ziyaretlerini sürdürdü
Ertem ziyaretlerini sürdürdü
CHP*li Ertem*den ziyaret
Bu akşam Reagip Kandili
Bu akşam Reagip Kandili
Regaip Kandili bu akşam kutlanacak.
Kendi gösterilerini sahnelediler
Kendi gösterilerini sahnelediler
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ‘Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü´ dolayısıyla HATMEK Konferans Salonu´nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Down Sendromlu çocuklar hazırladıkları gösterileri sahneledi.
Down Sendromlu gözüyle dolaşacaklar
Down Sendromlu gözüyle dolaşacaklar
Alışveriş merkezinde Down Sendromlu maske dağıtılacak, hayata bir de onların gözlerinden bakılacak
Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Karikatür ve Mizah Topluluğu, Suriye´deki savaş nedeniyle ülkemize sığınanlardan, mizaha ilgi duyan çocuklara karikatür çizim eğitimi verdi.
Yaşlılara Saygı Haftası
Yaşlılara Saygı Haftası
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında, Belen´de protokol, yaşlılarla biraraya geldi.
ADD´de Turhaner dönemi
ADD´de Turhaner dönemi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şubesi´nde olağanüstü kongrede Fuat Gezgin, başkanlığı Fahrettin Turhaner´e devretti. Tek listeyle gidilen seçimde Turhaner, katılanların tamamının oyunu alarak göreve getirildi.
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Türk Eğitim Derneğinin 90. yılı kapsamında eğitim temalı “Türkiye´nin Geçmişindeki Yarın Köy Enstitüleri” fotoğraf sergisi düzenlendi.
Liselerarası Müzik Yarışması
Liselerarası Müzik Yarışması
fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması hazırlığı sürüyor.
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Bazı takvimlerde yılın ilk gününü temsil eden, Baharın gelişi, barış, dostluk ve kardeşlik anlamına gelen Nevruz, bu yıl da İskenderun´da Yıldırımtepe´de kutlanacak.
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz Belediyesi, ´Yeni Hizmet Binası Projesi´nin tanıtım toplantısını yaptı.
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri Matbaa Teknolojileri dersinde aldıkları bilgileri matbaaya uygulama gezisi gerçekleştirdi.
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
Mevcut risk faktörlerini önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Kasım 2011 yılında ‘Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılma Programı´nın başlatıldığını belirten Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Unutmayalım ki damak tadımız için önemli olan tuzun azaltılması uzun vadede sağlığımız için büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi