TMMOB´un 67. yılını kutladılar
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu, Mühendislik ve Mimarlık Haftası´nı düzenlenen etkinlikle kutladı, meslekte kıdemli üyelere plaket verildi.
Tarih: 23.10.2021 23:11:28

TMMOB´un geleneksel kuruluş etkinliğinde konuşan TMMOB İskenderun İKK Dönem Sözcüsü ve Makina Mühendisler Odası İskenderun İlçe Temsilcilik Başkanı Murat Durukan, birlik ve bağlı odaların 67 yıldır mesleki bilgi ve birikimini insana ve topluma dair her alanda emekten, halktan, ülkemizden, meslek-meslektaş çıkarlarından yana kullandığını belirtti.

Derinleşen ekonomik krizin, emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının yaşamlarını da olumsuz etkilediğini kaydeden Durukan, şunları ifade etti: “Giderek güçleşen yaşam koşulları altında işsizlik, hayat pahalılığı, düşük ücretler, güvencesizlik, özlük hakları ve örgütlenme sorunları ülkemizde çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının öncelikli sorunları olmaya devam etmektedir. Birliğimiz, mesleğimizin gelişmesi, meslektaşlarımızın korunması için mücadele etmektedir. Bu mücadelemizden asla geri adım atmayacağız! Bu inanç ve kararlılıkla Odalarımızı ve TMMOB´yi savunmaya, büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz.”

21 üyeye ‘kıdem plaketi´

Hafta dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Makina Mühendisler Odasının 7, İnşaat Mühendisler Odasının 11, Elektrik Mühendisler Odasının 3 kıdemli üyesine plaket verildi. Plaket alan üyelerin kıdem yılları ve işimleri şöyle:
Makina Mühendisler Odası: Selahattin Tatlısu 50. yıl, Mehmet Belli 40. yıl, Kerim Karaoğlan 40. yıl, Habib Baikoğlu 40. yıl, Zeki Aksoy 40. yıl, Hasan Kılınç 25. yıl, Erol Göz 25. yıl.

İnşaat Mühendisler Odasının kıdemli mühendisleri; Kamil Olgun 60. yıl, Mehmet Tartıcı 50. yıl, Ali Çirkin 50. yıl, Tevfik Yıldız 40. yıl, Necmi Borazan 40. yıl, Mustafa Kahraman 40. yıl, İzzettin Uygun 40. yıl, Hasan Demir 40. yıl, Ferit Hammutoğlu 40. yıl, Canan Karaciğer 25. yıl, Atakan Karaçal 25. yıl.

Elektrik Mühendisler Odasının kıdemli mühendisleri;
Emin Karabeyoğlu 50. yıl, Umut Özgür Sertkaya 25. yıl, Buğra Aytekin 25. yıl plaketleri.

/resimler/2021-10/24/2216323456415.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TMMOB yılını kutladılar
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi