Tost makinasında esrar, nar şişesinde captagon
Polis ve jandarma ekipleri, İskenderun, Antakya, Reyhanlı, Yayladağı ve Defne´de düzenlediği operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi.
Tarih: 13.10.2021 16:32:04

Antakya-İskenderun/SES

Hatay Valiliğinden yapılan ´basın bilgi notu´ açıklamasında şunlara yer verildi: "Hatay Nsm Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda A.K., B.B. ve M.A. isimli şüpheli şahısların üst aramasında ve 34... plakalı araçta yapılan aramada tost makinesi içerisine gizlenmiş vaziyette; 490 gram metamfetamin, 10,50 gram esrar ele geçirilmiş, A.K isimli şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup diğer şahıslara TCK 188. maddeden adli işlem yapılmıştır.

Konteynırda captagon hap
İskenderun NSM Grup Amirliği, Mersin NSM Şube Müdürlüğü, İskenderun İstihbarat Büro Amirliği görevlileriyle koordineli bir şekilde Uyuştucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda Suriye ülkesi Öncüpınar Sınır kapısından 27 ... çekici ve 27 ... dorse plaka sayılı araç üzerinde bulunan İskenderun Limak Port limanına bırakılan konteynerda yapılan aramada, konteyner da bulunan nar ekşisi şişeleri içerisinde balonlar halinde yerleştirilmiş tahmini 200 adet olan ve toplamda 200 kilogram olabileceği değerlendirilen captagon hap ele geçirilmiştir.

Hatay Nsm Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince koordineli bir şekilde uyuşturucu veya uyarıcı madde sevkiyatı yapan şahıs ve araçlara yönelik olarak yapılan çalışmalarda Demirköprü mahallesinde durdurulan 31… plakalı araçta yapılan aramada; 40 kg esrar ele geçirilmiş, araç sürücüsü M.S.B isimli şüpheli şahsa TCK 188. maddeden adli işlem yapılarak gözaltına alınmıştır.

Reyhanlı NSM Grup Amirliği, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Reyhanlı İstihbarat Grup Amirliği görevlilerinin koordineli çalışmasında M.E.M. isimli şahsın Reyhanlı ilçesi Yenimahallede bulunan ikametinde yapılan aramada, 21.600 adet captagon hap ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs gözaltına alınmış, mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

NSM Şube Müdürlüğü ve Reyhanlı NSM Grup Amirliği görevlilerinin çalışmasında A.A ve İ.B isimli şahısların Bahçelievler Mahallesinde bulunan iş yerinde yapılan arama neticesinde, daralı 19.200 gr takoz esrar ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar gözaltına alınarak, mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca A.A. isimli şahıs tutuklanarak cezaevi müdürlüğüne teslim edilmiş, İ.B. isimli şahıs adli kontrolle serbest bırakılmıştır.

İskenderun´da R.Ç. isimli şahsın üst aramasında, ikamet adresinde ve adreste bulunan M.T. isimli şahsın yapılan üst aramasında; 60 gram metamfetamin, 118 gram sentetik kannabionid, 20 gram esrar, 2 adet captogon, 500 gram sentetik kannabionid üretiminde kullanılan amg maddesi, 1 gram kokain, 1 adet hassas terazi, L. Ş. isimli şahsın üst aramasında, ikamet adresinde ve adreste bulunan A.D. ve M.K. isimli şahısların yapılan üst aramasında; 351 gram sentetik kannabionid, 2 gram esrar, 1 adet hassas terazi, Ü.Ç. isimli şahsın üst aramasında, ikamet adresinde ve adreste bulunan İ.K., H.A., A.A. ile G.K. isimli şahısların yapılan üst aramasında; 2 gram metamfetamin, 1 adet şase numarası kazınmış çalıntı motosiklet ele geçirilmiş olup suç unsurlarına el konulmuştur. R.Ç., Ü.Ç. ve L.Ş. isimli şahıslara 188. maddeden adli işlem yapılarak gözaltına alınmış, diğer şahıslara TCK 191. maddeden işlem yapılmıştır.

İskenderun İEmniyet Müdürlüğü ekiplerince 23-30.09.2021 tarihleri arasında uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda toplam 49 şahıs yakalanmış olup uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan 3 şahıs adli mercilere intikal ettirilmiş ve bu şahıslardan 2´si tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.Yapılan çalışmalar kapsamında; 1 adet tabanca, 48 adet fişek, 390,8 gram sentetik kannabinoid,1051,5 adet captagon, 11,45 gram metamfetamin, 146 gram esrar, 48 gram hint keneviri tohumu, 512 gram sentetik kannabinoid üretiminde kullanılan amg maddesi, 2 adet ecstasy, 182 adet özel reçeteye tabi hap, 14,75 gram eroin, 7 adet çalıntı bisiklet, 2 adet çalıntı jantlı bisiklet tekerleği ele geçirilmiştir."

Jandarmadan Yayladağı ve Defne´de operasyon
Hatay İl Jandarma Komutanlığı timlerinin, Yayladağı´nın Sebenoba mahallesinde ikamet eden A.Y. ve A.E. ile Defne´nin Döver mahallesinde ikamet eden İ.E. ´nin ikametine JASAT ile Öğle ve Tonaj isimli narkotik arama köpekleri ile birlikte arama yaptı. Açıklamaya göre, aramada, 4.260 gram kubar esrar, 3 kök kenevir bitkisi ile 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan A.E. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, A.Y. ile İ.E. ifadesinin alınması sonrası serbest bırakıldı.
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi