Tosyalı´ya ihracat ödülü
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İhracat Şampiyonları Ödül Töreni´nde En İyi Atılım Yapan Firma Özel Ödülü Tosçelik A.Ş.´ye verildi.
Tarih: 19.6.2017 10:35:02

 

TİM´in 24 Olağan Genel kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni İstanbul´da gerçekleştirildi. Türkiye´nin ihracat şampiyonu ilk 10 firma temsilcisinin ödülendirildiği törende Tosçelik A.Ş. adına En İyi Atılım Yapan Firma ödülünü Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinden aldı.

İhracatçılardan 10 maddelik talep
TİM 24. Olağan Genel Kurulu´na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a her dönem ihracatçıların yanında olduğu için teşekkür eden TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ancak, beklentilerimiz henüz bitmedi. Eğer biterse, yerimizde saydığımız anlamına gelir” dedi. Büyükekşi, beklentilerini 10 madde ile açıkladı. Büyükekşi´nin açıkladığı beklentiler şöyle: “Gümrüklerde mesai saatleri dışında yapılan işlemler için ödenen ek bedellerin kaldırılması. KDV yükü finansman sorununun çözümü. Gümrük Birliği Anlaşması´nın güncellenmesi. AB ile ilişkilerin güçlendirilmesi. Üretim Reform Paketinin biran önce yasalaşması. İhracatçıların faiz oranlarının tek haneli seviyelere çekilmesini arzulaması. Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelerin hızlı bir şekilde uygulamaya geçmesi. Mesleki eğitim ile kalifiye personel yetiştirilmesine Hükümet tarafından özel bir önem verilmesi. Dünyada yaşanan Sanayi 4.0 Devrimi´nin gerisinde kalmamak için hızlı adımlar atılması. Esnek çalışma sistemi ve kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerin acilen hayata geçmesi.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tosyalı ihracat ödülü
ALİKEV´den su kuyusu
ALİKEV´den su kuyusu
Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Sen De Gel Derneği ile birlikte kasım ile mayıs ayları arasında ciddi kuraklık geçiren Afrika´nın batısındaki Gambiya´nın Sare Jiburu köyünü suyla buluşturdu.
Hassalı akademisyene Simavi Ödülü
Hassalı akademisyene Simavi Ödülü
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen 41. Sedat Simavi Ödülleri İstanbul´da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Gazeteci Nazlı Çelik´in ziyareti
Gazeteci Nazlı Çelik´in ziyareti
Hatay Gazeteciler Cemiyeti yeni hizmet binasında konuklarını ağırlamaya başladı.
İşbirliği protokolü
İşbirliği protokolü
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, TMMOB´ye bağlı oda başkanları protokol imzaladı.
Şehit isimleri caddelere verildi
Şehit isimleri caddelere verildi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
´Başarı 4 kelimede özetleniyor´
´Başarı 4 kelimede özetleniyor´
Kredi ve Yurtlar Kurumunun, MKÜ´de düzenlediği ‘Zoru başaranlar´ adlı kariyer sohbetinin konuğu Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci oldu.
1,5 ton zeytin yağı çalındı
1,5 ton zeytin yağı çalındı
Altınözü´ndde Mustafa Karataş´a (59) ait, bidonlar içinde bulunan 22 bin TL değerinde 1,5 ton zeytinyağı depodan çalındı.
Belen´de kış tedbirleri görüşüldü
Belen´de kış tedbirleri görüşüldü
Kış mevsiminde olumsuz hava koşullarına bağlı olarak Belen´de oluşacak yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi olumsuz hava koşulları sonucunda alınacak tedbirler ve sorunlara hızlı bir şekilde müdahale edilmesi düzenlenen toplantıda ele alındı.
Göçmen kaçakçılığı operasyonu
Göçmen kaçakçılığı operasyonu
Antakya´da göçmen kaçaklığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 zanlıdan 4´ü tutuklandı.
Kuyruk çilesi son bulacak
Kuyruk çilesi son bulacak
Bağımsız Sağlık Sen (BASK) Genel merkez yöneticisi ve aynı zamanda BASK Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı olan Metin Yılmaz vatandaşın kuyruk çilesinin son bulduğunu belirtti.
Rozetlerini ‘aile yemeğinde´ taktılar
Rozetlerini ‘aile yemeğinde´ taktılar
Akdeniz Tüccar ve sanayici İş Adamları Derneği ATSİAD´ın Birlikten Güç Doğar adlı yemeğinde 11 yeni üyeye rozetleri törenle takıldı.
Çizgili sırtlan Hatay´da görüntülendi
Çizgili sırtlan Hatay´da görüntülendi
Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) kategorilerine göre Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi´nde nesli gelecekte tehlikeye girebilecek türler arasında yer alan çizgili sırtlan (Hyaena hyaena) geçtiğimiz günlerde Hatay´da görüntülendi.
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.280 oldu
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.280 oldu
Hatay´da Fetullahçı Terör Örgütü´nün Paralel Devlet Yapılanması´na yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarında tutuklananların sayısının 1.280 olduğu açıklandı.
VP´nin imza masası Dörtyol´da
VP´nin imza masası Dörtyol´da
Vatan Partisi (VP) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı´nın Atatürk´süz Müfredata karşı başlattığı kampanya kapsamında Dörtyol´da da basın açıklaması yapılarak imza masası açıldı.
Validen inşaat denetimi
Validen inşaat denetimi
Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya ve Defne Kaymakamlık binalarının inşaatlarını inceledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi