TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
Tarih: 30.3.2018 10:25:19

İskenderun/SES
TÜMSİAD´ın 2005 yılında küçük ve orta işletmelere hizmet vermek için kurulmuş bir sanayici ve iş adamları derneği olduğunu kaydeden, çalışma öncelikleri arasında üye kuruluşlarla yakın diyalog ve ihtiyaçlarının tespitinin yeraldığını kaydeden Gülsüren, liman hareketleri açısından bir kimya laboratuvarı ihtiyacının üyeleri tarafından kendilerine iletildiğini ifade etti.

Yatırım limanı da hareketlendirir
TÜMSİAD´ Hatay Şube´den yapılan yazılı bilgilendirmede, üye Solmaz Gümrük Müşavirliği Ahmet Saltekin´ i ziyarette kimya laboratuvarı ihtiyacının dile getirildiği belirtildi. Saltekin´in İskenderun Limanı´nın derinlik açısından Türkiye´nin ender limanlarından biri olduğunu ve LİMAK´ın yatırımlarla standartları yakaladığı değerlendirmesine yer verilen bilgilendirmede, laboratuvar ihtiyaçları için Mersin´e gidilmesinin yarattığı zaman baskısına dikkat çektiği ifade edilerek, İskenderun´a Kimya Laboratuvarı kurulmasının limanı çok daha hareketli hale getireceği tespitine yer verildi. TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren de İskenderun´ a Kimya Laboratuvarı kurulması için konuyu yetkililere ileteceklerini ve bunun takipçisi olacaklarını belirtti.

TÜMSİAD´dan KOBİ programı
Üye ziyaret programlarını sürdürürken, üyelerin birbirleriyle ticaret yapmasının sağlayacağı katkılara da dikkat çektiklerini ifade eden Gülsüren, üyleri Muzaffer Balcı´yı ziyaretlerinde üyelerden TÜMSİAD Kobi programını İOS ve Google play´ dan indirerek TÜMSİAD ailesi olarak üyelerin ihtiyaç duydukları iş bağlantılarını kurabilme imkanı sağladıklarını hatırlattı.
Kaynak:

Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve yardımcısı Hüseyin Karaoğlan, İskenderun´da bazı sektör temsilcilerine yönelik, tarımsal faaliyette bulunanların SGK prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedellerinin kesinti yapılarak tahsil edilmesine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
Türk lirasına platform desteği
Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi