TÜMSİAD´tan kimya laboratuvarı girişimi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması açısından İskenderun´da bir kimya kimya laboratuvarı ihtiyacına dikkat çekerek, konuyu yetkililere ileteceklerini belirtti.
Tarih: 30.3.2018 10:25:19

İskenderun/SES
TÜMSİAD´ın 2005 yılında küçük ve orta işletmelere hizmet vermek için kurulmuş bir sanayici ve iş adamları derneği olduğunu kaydeden, çalışma öncelikleri arasında üye kuruluşlarla yakın diyalog ve ihtiyaçlarının tespitinin yeraldığını kaydeden Gülsüren, liman hareketleri açısından bir kimya laboratuvarı ihtiyacının üyeleri tarafından kendilerine iletildiğini ifade etti.

Yatırım limanı da hareketlendirir
TÜMSİAD´ Hatay Şube´den yapılan yazılı bilgilendirmede, üye Solmaz Gümrük Müşavirliği Ahmet Saltekin´ i ziyarette kimya laboratuvarı ihtiyacının dile getirildiği belirtildi. Saltekin´in İskenderun Limanı´nın derinlik açısından Türkiye´nin ender limanlarından biri olduğunu ve LİMAK´ın yatırımlarla standartları yakaladığı değerlendirmesine yer verilen bilgilendirmede, laboratuvar ihtiyaçları için Mersin´e gidilmesinin yarattığı zaman baskısına dikkat çektiği ifade edilerek, İskenderun´a Kimya Laboratuvarı kurulmasının limanı çok daha hareketli hale getireceği tespitine yer verildi. TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren de İskenderun´ a Kimya Laboratuvarı kurulması için konuyu yetkililere ileteceklerini ve bunun takipçisi olacaklarını belirtti.

TÜMSİAD´dan KOBİ programı
Üye ziyaret programlarını sürdürürken, üyelerin birbirleriyle ticaret yapmasının sağlayacağı katkılara da dikkat çektiklerini ifade eden Gülsüren, üyleri Muzaffer Balcı´yı ziyaretlerinde üyelerden TÜMSİAD Kobi programını İOS ve Google play´ dan indirerek TÜMSİAD ailesi olarak üyelerin ihtiyaç duydukları iş bağlantılarını kurabilme imkanı sağladıklarını hatırlattı.
Kaynak:

Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Kur´a 15 Temmuz ruhuyla direnilecek
Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi, ekonomide yaşanan dalgalanmalar, döviz ve altındaki aşırı yükselişe ve emperyalizme karşı 15 Temmuz ruhu ile direnileceğini belirtti.
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
´Hatay ekonomisi´ toplantısı
Hatay İli 2018 yılı Ekonomik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
KOSGEB, desteklerini anlattı
KOSGEB, desteklerini anlattı
Başurular geçen yıllara göre azaldı...
UMAT depoları projesi görüşüldü
UMAT depoları projesi görüşüldü
İskenderun Limanı´nın D kapısının karşısında kalan ve Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi UMAT´a ait atıl durumdaki depoların yenilenerek işletilmesi ile ilgili ön proje çalışması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) değerlendirildi.
Sigortacılık Haftası
Sigortacılık Haftası
Hatay Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emire Oflazoğlu ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İsdemir, Yıldız Pazar´da işleme açıldı
İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13´e yükselterek dün itibariyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar´da işlem görmeye başladı.
İTSO yönetimini belirledi
İTSO yönetimini belirledi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)´nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Taşeron işçiye sözleşme görüşmesi
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve sendika yöneticileri Arsuz ve Defne belediyelerini ziyaret ederek belediye başkanlarıyla taşerona kadro verilmesi, bundan sonraki süreci ve sendikal haklar hakkında görüştü.
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Teksöz, HESOB´a yeniden aday
Oda başkanlarıyla ‘birlik yemeğinde´ buluşan Teksöz, 2 Mayıs´taki genel kurulda yeniden aday.
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Taşeron işçiyle ilk toplu sözleşme
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, taşerondan kadroya geçen işçileriyle toplu sözleşme imzalayan Akdeniz bölgesindeki ilk belediye olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Vali Ata, OSB´ye başkanlık yaptı
Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık yaptı.
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO Meclisini belirlendi
İTSO´nun 52 kişilik meclisi İlçe Seçim kurulu gözetiminde belirlendi..
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO´da seçimler iki liste halinde
İTSO seçimlerinde muhalefet ikinci liste hazırlığında
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
Binbaylar´dan yeni mağaza: Exclusıve
70 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Binbaylar mağazası, havuzlu çarşıdaki mağazasından sonra İskenderun, Atatürk Bulvarında ‘Binbaylar Exlusıve´i, hizmete açtı.
İşçiye TİS bilgilendirmesi
İşçiye TİS bilgilendirmesi
Samandağ Belediyesinde çalışan işçiler, imzalanan toplu sözleşmeyle ilgili bilgilendirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi