Türk lirasına platform desteği
Ülke ekonomisine destek kampanyaları Hatay´da da devam ediyor
Tarih: 20.8.2018 10:45:24

Dörtyol´da 25 sivil toplum kuruluşu, sendika ve meslek örgütlerinden oluşan 25  kuruluş temsilcisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın çağrısına destek vererek, altınlarını Türk lirasına çevirdi.
Atatürk Caddesi Saat Meydanı´nda Dörtyol Sivil Toplum Platformu adına düzenlenen basın açıklamasında konuşan yapan Recep Baysal, sivil toplum kuruluşları olarak Türk lirasına ve Türk ekonomisine destek olmak istediklerini söyledi.
Devletin yanında olduklarını belirten Baysal, "Neredeyse bütün ekonomistler, döviz kurlarındaki anormal artış ve dalgalanmanın ekonomik parametre ile açıklanamayacağını ifada etmektedir. Zira ülkemizin her yönüyle büyümekte ve gelişmekte olduğu son yıllarda geliştirdiği savunma sanayi hamleleri ve küresel ticarette artan payıyla hem bölgesinde, hem de küresel arenada şahlanışa geçtiği aşikardır" dedi. Sivil toplum kuruluşu üyeleri, daha sonra bir kuyumcuya giderek ellerindeki altınları bozdurup Türk lirasına çevirdi.
Öte yandan ülke ekonomisine destek kampanyaları da devam ediyor. "Vatanımı seviyorum" yazılı afiş asan pastane sahibi Adem Gökdoğan birlikteliği vurgulamak amacıyla asker ve emniyet mensuplarına bedava çay ile simit vermeye başladı. Gökdoğan, çay ve simidi 50 kuruştan satma kararı aldı.
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Hatay Şubesi Başkanı Doğan Gülsüren ise kentte birçok işletme sahibi ve iş adamının Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın çağrısı üzerine dövizlerini bozdurduğunu hatırlattı. Bu tür kampanyaların birlik ve beraberliğe vesile olduğunu dile getiren Gülsüren, "Maddi imkanlarını ülkesi için feda eden bir milletiz. Milletimiz bu konuda duyarlı. ABD´nin son saldırısında, milletimizin duyarlılığıyla altından kalkıyoruz inşallah. Edirne´den Van´a kadar milletimiz dininin ve devletinin ayaklar altına düşmemesi için imkanlarının son anına kadar ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor" diye konuştu.
Hassa´da mobilya mağazası sahibi Ali Torun, Türk Lirası´na destek amacıyla döviz bozdurup makbuz getirene tüm ürünlerde geçerli olmak üzere yüzde 25 indirim uygulamaya başladı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Türk lirasına platform desteği
"Savaş, denizcilik sektörünü de etkiledi"
"Savaş, denizcilik sektörünü de etkiledi"
Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Kemal Kutlu; “İskenderun için el birliği ile yapılacak çok şey olduğuna inanıyoruz. Son yıllarda Ortadoğu´da gelişen olaylar denizcilik sektörünü etkiledi.
"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
"Memur maaşları gözden geçirilmesi"
2018 Aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, enflasyonun düşmek bilmediğini ifade etti.
´Tüketici reklam bedel almalı´
´Tüketici reklam bedel almalı´
Bakanlığın uygulaması, Tüketici Hakem Heyetine gidecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Üretici tarım sigortasını ürün satışından ödeyecek
Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve yardımcısı Hüseyin Karaoğlan, İskenderun´da bazı sektör temsilcilerine yönelik, tarımsal faaliyette bulunanların SGK prim borçlarının sattıkları tarımsal ürün bedellerinin kesinti yapılarak tahsil edilmesine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
En az 2.200 lira olsun
En az 2.200 lira olsun
Eğitim Sen, asgari ücrette rakam önerdi.
İş dünyası zirvesi Hatay´da
İş dünyası zirvesi Hatay´da
22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, "Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi" temasıyla Hatay´da gerçekleştirildi.
Tohuma özelleştirme mi?
Tohuma özelleştirme mi?
Genetik erozyonu engellemesi amaçlanıyor ama...
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Arsuz´da taşerona TİS öncesi bilgilendirme
Bilgilendirme toplantısında konuşan DİSK Başkanı Çerkezoğlu:Nimeti paylaşmayanlar, külfeti paylaşmaya çalışıyor
"Borç emekçi kesimin değil"
"Borç emekçi kesimin değil"
Tüm Emekliler Sendikası Hatay Temsilciliği, ülkede tüm kesimlerin pahalılık ve zamlardan şikayet ederken, hükümetin “kriz yok, spekülasyon var” demesinin sorunun ne kadar ciddiye alındığını göstermekte olduğunu belirtti.
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor
Arsuz´da üretilen sebze, İskenderun´da üç katına satılıyor: Tarlada 2, markette 8 lira
KOBİ´lere nefes kredisi
KOBİ´lere nefes kredisi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nın eylül ayı Meclis toplantısında KOBİ´lere yönelik destek ve nefes kredisinin yeniden verileceğini belirtildi.
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
KOSGEB temsilciğinin yetkisi ´arttı´
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisinin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
"Enflasyon, maaşları eritiyor"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Ağustos ayı enflasyon rakamlarını yorumladı
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
Çöloğlu´ndan ‘avm´ hatırlatması
İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Avm´lerde tatil uygulamasına İskenderun´un da katılmasını önerdi
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
"Güçlü Türkiye yaratılmalı"
Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Türk Lirasının döviz karşısındaki değer kaybını yazılı açıklamayla değerlendirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi