Türkiye Drone Şampiyonası
Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2. Etabı hafta sonu Arsuz´da yapıldı.
Tarih: 16.10.2017 10:39:32

Burak Milli/Arsuz

Arsuz´daki Gençlik Kampı´nda düzenlenen şampiyonaya Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İlçe Jandarma Komutanlığıvekili Tahir Şensoy ile bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Ülkenin farklı kentlerinden Arsuz´a gelen 40 drone sporcusu dereceye girmek için iki gün süren yarışlarda mücadele etti.
Ülkemizde resmi olarak ilk defa yapılan Türkiye Drone Şampiyonası´nın Arsuz´da gerçekleştirilmesinden memnuniyet dulyduğunu ifade eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz´un adının artık ´Festivaller Şehri´ olarak anılacağını söyledi. Arsuz´un önündeki sezonlarının çok canlı geçeceğini ifade eden kaymakam Sarı, kentte bu tür organizasyonların artacağını ve şehrin daha aktif bir yapıya dönüşeceğini belirtti. Şampiyonayı önemsediklerini anlatan kaymakam Sarı, drone diye bilinen İnsansız hava araçlarının önümüzdeki dönemde ve çok yakın gelecekte önemli bir ihtiyaç ve araca dönüşeceğini de kaydetti. Türkiye´nin 4 bir yanından pilotların bu yarışmaya katıldığını ifade eden Sarı, seçilecek pilotların Türkiye´yi uluslararası arenada temsil edeceğini kaydetti.
Arsuz Belediye Başkanı Culha da, Arsuz´u festivaller kenti yapma yolunda ilerlediklerini, Arsuz için hedeflerin yüksek olduğunu ve bu evrede kaymakam Sarı´nın da aktif bir rol oynadığını belirtti.
3+1 etaptan oluşan yarışmaların ilk etabı İstanbul Caddebostan´da yapılmıştı. Şampiyonanın 2. etabı ise Arsuz´da gerçekleştirildi. Şampiyonanın lk gününde pilotlar sıralama turları yaparken, finaller ise dün gerçekleştirildi.
Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği Başkanı Göksel Kervancı, dronların 190 kilometre hıza kadar çıktıklarını belirtti. Drone sporcusu olmak için yaş aralığı olmadığını anımsatan Kervancı, "Türkiye Hava Sporları Federasyonu talimatlarına göre turnuvada dereceye girenler milli sporcu olacak. Bu sporcular ülkemizi yurt dışında yapılacak dron yarışlarında temsil edecek" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Türkiye Drone Şampiyonası
Derneğe yeni yönetim
Derneğe yeni yönetim
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği, 16. Olağan Genel kurulunu tamamladı, yeni yönetimini belirledi.
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
İskenderun´da, ayrıldığı eşi ve 5 yaşındaki kızını, 28 Mart 2017 tarihinde öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası aldı.
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğiyle Stratejik ürün Destek programı ve KOBİ Tekno yatırımı Kobi Teknolojik Ürün Yatırım Destek programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Belediyeden yeni yıl denetimi
Belediyeden yeni yıl denetimi
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan yeni yıl öncesinde gıda maddesi satışı yapan işletmelere denetim ve incelemede bulundu.
Culha, imar düzenlemesi istedi
Culha, imar düzenlemesi istedi
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentin önemli bir bölümünün tarımsal sit alanı olarak belirlenmesini eleştirdi ve bazı mahallelerde imar düzenlemesine gidilmesini istedi.
Noel kutlandı
Noel kutlandı
Hz. İsa´nın doğumunu simgeleyen Noel Bayramı, dün akşam İskenderun ve Hatay´daki kiliselerde düzenlenen ayinlerle kutlandı.
´39 yıldır bu yara kanıyor´
´39 yıldır bu yara kanıyor´
19 Aralık 1978´de yaşanan Maraş´taki katliam, 39. yılında da kınandı, katliamda ölenler anıldı ve yaşamını yitirenlerin unutulmadığı mesajı verildi.
Öğrenciler kendi okulunda
Öğrenciler kendi okulunda
İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri, kendi okullarında eğitim almayı sürdürücek. Öğrenciler, okulda yapılan ´güçlendirme´ nedeniyle bir süredir Hanife Uysal Ortaokulu´nda eğitim görüyorlardı.
Makamında konuklarını ağırladı
Makamında konuklarını ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kendisin ziyaret eden Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder ve İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan´ı makamında ağırladı.
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
İskenderun´da taşınan toz bulutunun da etkisiyle hava kirliliği etkisini sürdürüyor.
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Emeğin Partisi (EMEP) İskenderun ilçe örgütü, asgari ücretin insanca bir yaşam için en az 2 bin lira olması gerektiğini belirtti ve kentte buna ilişkin imza kampanyası başlattı; halka dağıttığı bildiriyle seslendi.
´Engelli olmak üretime engel değil´
´Engelli olmak üretime engel değil´
İskenderun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Yılmaz ve beraberindeki öğretmen ile öğrenciler, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti.
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
İskenderun Kaymakamlığı, bazı art niyetlilerin ünvan kullanarak halkı dolandırdığı konusunda uyardı.
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İskenderun Pac Meyda´nında devam eden Battı Çıktı Projesi kapsamında Türk Bayrağı ve İsmet İnönü heykelinin kaldırılması için Bayrak kanunları gereği tören düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi