"Uhud Savaşı ibretle dolu"
Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi ve MKÜ Öğretim Üyesi Necmettin Çalışkan, Uhud Savaşı´nın ibretlmmerle dolu olduğunu ve bu savaştan alınacak dersler olduğunu ifade etti.
Tarih: 19.10.2018 10:00:59

Antakya/SES

 Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı ve Kırıkhan Temsilciliğinin ayrı ayrı düzenlediği “Şuur sohbetleri” adlı söyleşinde konuşan Çalışkan, Uhud Savaşında alınacak dersler arasında birçok ahlaki ilkenin olduğunu ifade etti.
Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı Temsilciliği binasında yapılan ve Saadet Partisi Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez, Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı Temsilcisi Zabit Çelik´in de katıldığı söyleşide konuşan Çalışkan, "İstişare, sabır, affedici olmak, intikam peşinde olmamak, infak, fedakârlık gibi erdemlere sahip olmak. Tabi ki ahlaki ilkeler içerisinde daha günümüze ışık tutacak ve günümüzde karşılaştığımız birçok problemimizi çözecek çözüm önerileri Uhud Savaşı´ndan çıkarabilmemiz mümkündür" değerlendirmesini yaptı.
Kur´an-ı Kerim´de hadiselerin bilgiden ziyade ibret alalım diye anlatıldığını ifade eden Çalışkan, “Uhud Savaşı´nda da her yönüyle almamız gereken ibretler vardır. Peygamberimiz, Uhud Savaşı şehitlerini de Uhud dağının kendisini de övmüştür. Günümüzde de şehitler tepesinin yalnız bırakılmaması gerektiğiyle ilgili Uhud´a işaret edilir. Bu sebeple hacca ve umreye giden herkesin mutlaka ziyaret ettiği yerlerin başında Uhud gelir” dedi.
Derneği Kırıkhan Temsilciliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Çalışkan, Diyanet İşleri Başkanlığı´nın bu yılki Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının “Dine adanmış ömürler” olduğunu anımsattı ve şunlar söyledi: "Toplumumuzda din adamı deyince, din adamlığı görevi sadece belli bir çerçeveye çizilmiş bir takım insanlara mahsus görevmiş gibi düşünülüyor. Din adamlığı görevi sadece diyanetin personeli olan müftü, vaiz, imam, müezzin ile sınırlı değildir. Toplumda her bir birey, her müslüman din adamı olmakla görevlidir. Çünkü bizim her şeyden önce görevimiz hakkı öğrenip tebliğ etmektir."
Kaynak:

"120 bin dönüm ekili alan su altında"
"120 bin dönüm ekili alan su altında"
Milletvekilleri ´sel´i meclise yansıttı; Kızılay bölgede yardım dağıttı
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
İskenderun Gençlik Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı İskenderun Çocuk Hakları Topluluğu, Arsuz´un Avcılarsuyu mahallesindeki ilkokulunda etkinlik yaptı.
İçin ailesinin acısı
İçin ailesinin acısı
Genç hemşire Elvan, yaşamını yitirdi
"Bu herkesin acısıdır"
"Bu herkesin acısıdır"
Ukrayna´da öldürülen tıp öğrencisi iki genç kız olayı.
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şubesi genel kurulunu, yaptı ve ´gala´ düzenledi.
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Kaymakam Yönden ve eşi 12 muhtarı daha yemekte ağırladı
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Hatay´yı etkileşen şidetli yağış, Tahtaköprü Barajı ve Afrin 18 Mart Barajı kapaklarının ´kontrollü bir şekilde açılması´ üzerine en az 80 bin dekar tarım arazisinin su altında kalması, birçok itiraza karşın Amik Gölü havzası üzerine kurulan Hatay Havaalanına giden güzergahı da değiştirdi.
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
Hatay Sanayi ve Teknoloji Hatay İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Kanunu´na göre, Sanayi Sicil Belgesi alan kuruluşların, her yıl nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli verme zorunluluğu bulunduğunu ve buna uymayanlara idari para cezası verileceğini anımsattı
15 tatil başladı
15 tatil başladı
2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı dün alınan karnelerle başladı. Okullarda dün çalan zil, yarı yıl tatilini ifade etti.
"Şimdi hasat zamanı"
"Şimdi hasat zamanı"
31 Mart seçimlerine ilişkin değerlerlendirdi
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, İskenderun´da Down Cafe´yi ziyaret edip, down sendromlu çocuklarla bir araya geldi.
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, iade-i ziyaretler kapsamında Antakya´da Hatay Adliye Sarayına giderek başsavcı Ahmet Ataman, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan´a iade-i ziyarette bulundu.
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte dilencilere yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Gastronomi Derneği Başkanı İbrahim Ünal Kahraman ve yönetimi ile Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (Başkanı Faruk Ekinci ve beraberindeki heyet, ayrı ayrı Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti. Vali Doğan, konuklarını makamında kabul etti.
Zil, karne için çalacak
Zil, karne için çalacak
İskenderun´da 56.530 öğrenci ve 3.451 öğretmen tatile çıkıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi