"Uhud Savaşı ibretle dolu"
Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi ve MKÜ Öğretim Üyesi Necmettin Çalışkan, Uhud Savaşı´nın ibretlmmerle dolu olduğunu ve bu savaştan alınacak dersler olduğunu ifade etti.
Tarih: 19.10.2018 10:00:59

Antakya/SES

 Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı ve Kırıkhan Temsilciliğinin ayrı ayrı düzenlediği “Şuur sohbetleri” adlı söyleşinde konuşan Çalışkan, Uhud Savaşında alınacak dersler arasında birçok ahlaki ilkenin olduğunu ifade etti.
Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı Temsilciliği binasında yapılan ve Saadet Partisi Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez, Anadolu Gençlik Derneği Reyhanlı Temsilcisi Zabit Çelik´in de katıldığı söyleşide konuşan Çalışkan, "İstişare, sabır, affedici olmak, intikam peşinde olmamak, infak, fedakârlık gibi erdemlere sahip olmak. Tabi ki ahlaki ilkeler içerisinde daha günümüze ışık tutacak ve günümüzde karşılaştığımız birçok problemimizi çözecek çözüm önerileri Uhud Savaşı´ndan çıkarabilmemiz mümkündür" değerlendirmesini yaptı.
Kur´an-ı Kerim´de hadiselerin bilgiden ziyade ibret alalım diye anlatıldığını ifade eden Çalışkan, “Uhud Savaşı´nda da her yönüyle almamız gereken ibretler vardır. Peygamberimiz, Uhud Savaşı şehitlerini de Uhud dağının kendisini de övmüştür. Günümüzde de şehitler tepesinin yalnız bırakılmaması gerektiğiyle ilgili Uhud´a işaret edilir. Bu sebeple hacca ve umreye giden herkesin mutlaka ziyaret ettiği yerlerin başında Uhud gelir” dedi.
Derneği Kırıkhan Temsilciliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Çalışkan, Diyanet İşleri Başkanlığı´nın bu yılki Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının “Dine adanmış ömürler” olduğunu anımsattı ve şunlar söyledi: "Toplumumuzda din adamı deyince, din adamlığı görevi sadece belli bir çerçeveye çizilmiş bir takım insanlara mahsus görevmiş gibi düşünülüyor. Din adamlığı görevi sadece diyanetin personeli olan müftü, vaiz, imam, müezzin ile sınırlı değildir. Toplumda her bir birey, her müslüman din adamı olmakla görevlidir. Çünkü bizim her şeyden önce görevimiz hakkı öğrenip tebliğ etmektir."
Kaynak:

Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından projelendirilen ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu (UKOME) kararıyla gündeme alınan Antakya Atatürk Caddesi´nin çift yönlü ulaşım çalışması sürüyor.
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından "Türkiye deprem yönetmeliği ve deprem etkisi altındaki binaların tasarımı´ konulu konferans düzenledi.
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Dokuz mahalle olumsuz etkilendi
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
İçişleri Bakanlığına Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, bölgeye hizmet veren kurumların bölge ve il müdürleri ile vedalaşma toplantısı düzenledi.
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
İskenderun´da, muhasebeci ve mali müşavirlere yönelik "e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-imza, e-bordro, e-mutabakat ve e-yedekleme" konulu eğitim semineri düzenlendi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), okuma yazma matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olarak bilinen disleksi için farkındalık yaratmak üzere önemli bir etkinliğe imza attı.
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kente belediye başkanlığı için sağ partilerden CHP´ye aday öneren ya da aday transfer etmek isteyenleri eleştirdi.
"Ek zam" mektubu
"Ek zam" mektubu
İskenderun´da faaliyet gösteren Türkiye Kamu Sen´e bağlı sendikalar, "ek zam" talebni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğana mektup göndererek, iletti.
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
Fotoğraf sanatçısı Meriç Aktar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine verdiği söyleşide fotoğraf ve fotoğrafçılığı anlattı.
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Hatay´ın Suriye sınırındaki ilçelerin, sınıra yakın yerleşim alanlarındaki özel güvenlik bölgesi uygulaması, Hatay Valiliği kararıyla 15 gün süreyle uzatıldı.
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri Sevinç Çakıcı, Mehmet Bilgili ve Hüseyin Derin, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın´ı ziyaret etti.
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP İskenderun Gençlik Kolları, Anıtkabir´e gitti ve Atatürk´ün manevi huzuruna çıktı.
Organ bağışı bilgilendirmesi
Organ bağışı bilgilendirmesi
İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı´nın düzenlediği Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında İskenderun Belediyesi çalışanlarına organ bağışı konusunda bilgilendirmede bulundu.
Maratonda, burs için koştular
Maratonda, burs için koştular
40. İstanbul Maratonuna katılan 250 kişi, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi