Uyuşturucu operasyonu
Hatay valiliğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İskenderun NSM Grup Amirliği görevlilerince İskenderun İstihbarat Büro Amirliği ile koordineli bir şekilde ´uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti´ yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 18.01.2021 günü yapılan ikamet aramalarında; K.E. isimli şahsın ikametinde 59,5 gr uyuşturucu esrar maddesi, 148 adet captagon hap, 1 adet Martin Arms ibareli pompalı tüfek; A. S. isimli şahsın ikametinde 13 adet captagon hap; M.A.S. isimli şahsın ikametinde 48 gr uyuşturucu esrar maddesi; A.D. isimli şahsın ikametinde 1 adet Torun Silah Sanayi ibareli 17CA seri nolu tüfek, 1 adet fişeklik, 21 adet kartuş, 25 adet 6,35 çapında fişek ele geçirilmiş şahsa 6136 skm den işlem yapılmış olup diğer şahıslara TCK 188 den adli işlem yapılmıştır. K. E. isimli şahıs adli makamlara çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır."
Tarih: 20.1.2021 15:55:58

İskenderun-Antakya/SES

İskenderun´da polisin yaptığı ayrı bir operasyona ilişkin olarak da "31 ... plaka sayılı araçta dedektör narkotik köpeği Arven eşliğinde yapılan aramada; Vites kutusu içerisinde 32,60 gram esrar, tavan döşeme iç kısmında 4 fişek halinde; 0,60 gram ve 0,73 gram metamfetamin, 1,10 gram toz esrar ve 1,60 gram esrar, araçta bulunan K.B. isimli şahsın yapılan üst aramasında; 0,40 gram metamfetamin ve 3 Adet Neurotin Hap ele geçirilmiş, İ.E.,S.Ş, K.B isimli şahıslar gözaltına alınmıştır" denildi.
Valiliğin ayrı açıklamalarında da Yayladağı İlçe Jandarma Komutanlığı timlerinin Turfanda Mahallesi´nde M.D.´nin evinde, arama köpeği Öğle ile birlikte yapılan aramada, poşet içerisinde ve satışa hazır olarak 100 gram kubar esrar maddesi ile evin çatı kısmındaki teneke içerisinde 10 kök kenevir bitkisinin ele geçirildiği de belirtildi. Jandarma timlerinin Antakya´da yaptıkları çalışmada ise M.K., A.Y, Z.D, M.Ş., Y.T., M.H, H.D., M.E., M.A., M.Ö. ve O.G. adlı kişilerin, uyuşturucu madde ticareti suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edildiği belirtilen açıklamada ise "Antakya-Altınözu ilçeleri ile Antalya-Alanya ilcesinde eş zamanlı olarak icra edilen operasyon kapsamında şüpheli şahısların tespit edilen adreslerinde yapılan arama neticesinde 11 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ayrıca, 253 gr. kubar esrar ve 15 gr. toz esrar maddesi ile 26 gram Metanfetamin, 2 adet hassas terazi, 1 adet tabanca ve 12 adet tabanca fişeği ele gecirilmistir. Gözaltına alınan şüphelilerden M.K., A.Y, Z.D, M.Ş., Y.T., ifadelerinin alınmasını müteakip adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, M.H, H.D., M.E., M.A., M.Ö. ve O.G. isimli şüpheliler ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir" ifadesine yer verildi. Jandarmanın Samandağ´ın Yaylıca Mahallesi´nde oturan M.G.i´nin evinde yaptığı aramada ise 2.120 gr. kubar esrar, U.D. ´nin üzerinde paketlenmiş vaziyette 20 gr. kubar esrar ve M.G.´nin üzerinde 10 gr. kubar esrar olmak üzere toplam 2.150 gr. kubar esrar maddesi ile 2 adet uyuşturucu hapın ele geçirildiği açıklandı. Jandarma Antakya´da da Demirköprü Mahallesinde, 31 MA 2247 plakalı motosiklet ile sürücüsü Suriye uyruklu A.Q´nün motosiklet oturağının altında siyah çorap içerisine sarılı 1.930 adet captagon hap ele geçirdi. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipledi de Antakya´nın Akasya Mahallesinde oturan O.G´nin evinde yaptığı aramada, 560 adet Captagon hap, 124 gram takoz esrar, 13 adet Ecstasy hap ile 1,50 gram kubar esrar ele geçirdi. Polis, narlıca mahallesinde de M.M.Ö´nün evinde yaptığı aramada ise 159 gram takoz esrar ile 3 parça halinde 50,8 gram kubar esrar ele geçirirken, şirince mahallesinde A.A.G´nin evinde de 38 parça halinde 71 gram takoz esrar, 1 adet 7,65 mm çapında tabanca ve buna ait 1 adet şarjör ele geçirildi.
Kaynak:

263 madenci anıldı
263 madenci anıldı
vDünya madencilik tarihinde yaşanan en büyük facialardan biri olan ve 03 Mart 1992´de Kozlu´daki grizu patlamasında yaşamını yitiren 263 madenci, İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü´nde anıldı.
Jandarma, 35 altın , 7 bilezik bulunan çantayı sahibine teslim etti
Jandarma, 35 altın , 7 bilezik bulunan çantayı sahibine teslim etti
Kamelyada unutulan ziynet eşyalarının yeni evli çiftin olduğu belirlendi
MKÜ´den sokak hayvanları için tedavi protokolü
MKÜ´den sokak hayvanları için tedavi protokolü
MKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında tedavi hizmet protokolü imzalandı.
Kadınlar için ortak proje
Kadınlar için ortak proje
HBB ve Defne Belediyesi kadına yönelik şiddetle mücadele için ortak proje yürütecek.
Turizm eğitimini konuştular
Turizm eğitimini konuştular
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Tolga Depçi´nin Arsuz Kaymakamı Musa Sarı´ya gerçekleştirdiği ziyarette Turizm Fakültesi´nin bir biriminin faaliyete geçirilmesi değerlendirildi.
ADD´den hilafet çağrısına suç duyurusu
ADD´den hilafet çağrısına suç duyurusu
Atatürkçü Düşünce Derneği Dörtyol ve Payas Şubeleri sosyal medya üzerinden hilafet çağrısı yapanlara karşı, hilafetin kaldırılışının 97. yıl dönümünde suç duyurusunda bulunuldu.
Başkan Güven´den Arsuz daveti
Başkan Güven´den Arsuz daveti
Arsuz Belediye Başkanı Güven: Ailelerinizle birlikte maske-mesafe-hijyen ve ilçe hıfzıssıhha kararlarına uyarak ilçemize bekliyoruz.
4 mahallede su için sondaj
4 mahallede su için sondaj
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su iletim seviyesini daha da güçlendirmek için açtığı yeni içme suyu sondaj kuyusunda deneme çalışmasında yaptı.
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Üretici için 1. 429 kilometre yol
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il ekonomisine katkı vermesi amacıyla üreticilerin ihtiyaçlarına dönük projeler üretmeye devam edildiğini belirtti.
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
İnfaz koruma memurlarının şartlarına düzenleme istemi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memurlarının görevleri sırasında ve emekliliklerinde daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılması gerektiğini belirterek, konuyu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Balina iskeletine müzede sergi planı
Balina iskeletine müzede sergi planı
İskenderun´da kıyıya vuran 12 metre boyundaki balina (Balaenoptera physalus) yavrusu, denizden çıkarıldı ve yapılacak incelemenin ardından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bahçesine gömülecek.
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Kırsaldaki mahallelerin sorunu; orman kadastrosu
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, kentteki mahallelerin sorunları arasında bulunan orman kadastrosu ve tapu kadastro arasındaki kaymaların oluşturduğu sorunları, düzenlenen toplantıda dinledi.
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belediyeye römorklu çapa traktörünü
Belen Belediyesi, kent coğrafyasının engebeli ve dar sokaklara sahip olması nedeniyle vatandaşlara sunulan belediye hizmetlerinin aksaması için Belen´in dar sokaklarında kullanılmak üzere belediye envanterine römorklu çapa traktörünü ekledi.
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Belediyede toplu iş sözleşmesi
Samandağ Belediyesi ile DİSK´e bağlı Genel İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı ve sözleşme bağıtlandı.
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
"Ülkenin gerçek gündemi; yoksulluk"
Emek Partisi İskenderun İlçe Başkanı Makbule Kılıç, insanca bir yaşam için yapılan zamların geri alınmasını ve ücretlerin attırılması gerektiğini belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi