Uyuşturucu operasyonu
İskenderun ve Samandağ´da polisin düzenlediği operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
Tarih: 29.9.2021 18:17:23

İskenderun/SES

Hatay Valiliğinden yapılan ´basın bilgi notu´ açıklamasında şunlara yer verildi: "İskenderun´da polis ekiplerince 09-23 Eylül tarihleri arasında uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda; 134 şahıs yakalanmış olup uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan 19 şahıs yakalanarak adli mercilere intikal ettirilmiş ve bu şahıslardan 11´i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Yapılan çalışmalar kapsamında; 1.373,18 gram esrar maddesi, 3.142 adet captogon hap, 1.287,78 gram sentetik kannabinoid maddesi, 486 gram sentetik kannabionid üretiminde kullanılan sıvı AMG maddesi, 55,70 gram metamfetamin maddesi, 3,50 gram eroin maddesi, 2 adet ecstasy hap, 15 adet dişi hint keneviri bitkisi, 315 adet özel reçeteye tabi hap ele geçirilmiştir. İskenderun NSM Grup Amirliği ekiplerince uyuşturucu madde satışı ve kullanılmasını önlemek amacıyla ve şüpheli şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda 31... plakalı motosiklette bulunan B.Y., D.Y. ve M.Y. isimli şüpheli şahısların yapılan üst aramasında; 48 gram meteamfetamin ele geçirilmiş, şahıslara TCK 188. maddeden adli işlem yapılarak B.Y. ve M.Y. isimli şüpheleri şahıslar adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmışlardır. İskenderun´da NSM Grup Amirliği ve Yunus Timleri ekiplerince koordineli bir şekilde yapılan çalışmalarda A.Y., V.O., E.Y., isimli şüpheli şahısların üst aramasında ve 34... plakalı araçta yapılan aramada; 2 adet tabanca, 48 adet tabanca mermisi, 134 adet neorantin hap, 10 gram sentetik kannabinoid ele geçirilmiş, şüpheli şahıslara TCK 188. maddeden adli işlem yapılmıştır. Samandağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı ve satımını engellemeye yönelik yapılan çalışmalarda Deniz Mahallesinde M. H. isimli şahsa ait ikamette yapılan aramada; 1 adet av tüfeği ve 5 adet av tüfeği kartuşu, 11,30 gram kurutulmuş Hint keneviri ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli şahsa adli işlem yapılmıştır."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hatay Valiliği uyuşturcu
İskenderun´da renkli kutlama
İskenderun´da renkli kutlama
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İskenderun Belediyesi tarafından İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı´nda mini bir konser düzenlendi.
Hayatlara dokundular
Hayatlara dokundular
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İskenderun ve Arsuz´da da etkinlikler gerçekleştirildi.
Kadın Meclisi seçim yaptı
Kadın Meclisi seçim yaptı
Arsuz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı yeniden Remziye Berkyürek oldu
Ata tohumu yeniden toprakla buluşuyor
Ata tohumu yeniden toprakla buluşuyor
Arsuz Belediyesi kendi mülkiyeti olan arazilerin bir kısmına, bin yıllık ata tohumu olan karakılçık buğdayı ve biberiye ekmeye başladı.
Bakan Akar ve komuta kademesi Hatay´da
Bakan Akar ve komuta kademesi Hatay´da
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri Komuta Kademesi, Vali Rahmi Doğan tarafından Hatay Havalaanı´nda karşılandı.
´Silah kaçakçılığı´ operasyonu
´Silah kaçakçılığı´ operasyonu
Polis, Antakya´da silah kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda bir araçta yapılan aramada 5 tabanca, İskenderun´da eşya kaçakçılarına düzenlenen operasyonda da 55 kilo nargile tütüle ele geçirildi.
Cezaevinde ölen hasta hükümlü için soru önergesi
Cezaevinde ölen hasta hükümlü için soru önergesi
İskenderun T Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan hasta hükümlü Bangin Muhammed´in yaşamını yitirmesi, önergeyle parlamentoya taşıdı.
2 gazeteciye destek
2 gazeteciye destek
2015 yılında Suruç´ta düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Hataylı lise öğrencisi Okan Pirinç için Samandağ´da düzenlenen 7. gün anmasında çıkan olayları fotoğrafladığı için haklarında dava açılan Sovtna Gazetesinden Ali Arslan (Dadük) ile HRT Haber Müdürü Can Bedros Çapar hakkında yerel mahkeme tarafından 10 ay hapis cezası verildi.
Belediyeden vatandaşa 550 kilo zeytinyağı
Belediyeden vatandaşa 550 kilo zeytinyağı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), 550 kilogram zeytinyağını, ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara ulaştırdı.
Tarım alanları daralıyor
Tarım alanları daralıyor
Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Başkavak, Doğu Akdeniz bölgesinde; Mersin, Adana ve Hatay yöresinin 1960´lı yıllardan itibaren sanayi bölgesi olarak planlandığını ifade etti.
"Asi´nin çocukları"nı anlattı
"Asi´nin çocukları"nı anlattı
"Asi´nin çocukları" adlı kitabın yazarı Trabzonlu Emine Özgenç, 31 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olup, yazarlığa başladığını söyledi.
"Kazayı yapan ´Zenki Tugayı´nın kurucusu mu?"
"Kazayı yapan ´Zenki Tugayı´nın kurucusu mu?"
8 Kasım´da Reyhanlı´ya bir kilometre mesafede yaşanan kazada, bir aracın motosiklete çarpması sonucu motosikletteki çift; hamile olan Kübra Gün ve Hüseyin Gün ile doğmamış bebeklerinin hayatlarını kaybetmesi olayı önergeyle parlamentoya taşındı.
Emekliler yeniden örgütleniyor
Emekliler yeniden örgütleniyor
Tüm Emekliler sendikası Tüm Emekli-Sen´in kapatılmasının ardından emeklilerin yeniden örgütlendi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Belen, Arsuz, Payas, Antakya, Kırıkhan, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Erdener ailesinin mutlu günü
Erdener ailesinin mutlu günü
İskenderun Gazetesi Köşe Yazarı Nuri Erdener, oğlu Serhat´ın nikah töreni ile büyük bir mutluluk yaşadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi