Uzaktan Öğretim İSTE´de de Pazartesi başlıyor!
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, derslerin https://ubom.iste.edu.tr/login/index.php arayüzü üzerinden test amaçlı kullanıma açıldığını, gelen geri bildirimlerle sistem her gün iyileştirilecek ve güncelleneceğini bildirdi.
Tarih: 21.3.2020 12:53:36

Küresel ölçekte yaşanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını nedeniyle, eğitim-öğretime 3 hafta ara verilen İskenderun Teknik Üniversitesi´nde de 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Uzaktan Öğretim Arayüzü üzerinden sunulacak.

Türkay dereli yaptığı yazılı açıklama şöyle:
“Üniversitemizde de 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 3 hafta süre ile ara verilmiş bulunmaktadır. Bu süreçte, eğitim-öğretim faaliyetlerinin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için; tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda; 16 Mart 2020 tarihinden sonra yapılamayan ve verilen aranın sonuna kadar yapılması gereken dersler (uygulamalı dersler, laboratuvar dersleri, İş Dünyası Entegrasyon ‘İDE´, staj, seminer vb. dersler hariç olmak üzere) 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Uzaktan Öğretim Arayüzümüz https://ubom.iste.edu.tr/login/index.php (deneme/test amaçlı olarak bugünden itibaren kullanıma açılmış olup, gelen geri bildirimlerle sistem her gün iyileştirilecek ve güncellenecektir) üzerinde sunulacaktır.
• Dersler, verildikleri haftalara bağlı olarak, dersi veren öğretim elemanlarımız tarafından Uzaktan Öğretim Arayüzü´ne yüklenecektir.
• Dersler, haftalık ders programında yer aldığı saatler dışında da asenkron (eş zamanlı olmayan) olarak izlenebilecektir.
• Derslerin uygulamalı kısımlarının, her bir programa göre yoğunlaştırılmış olarak, daha sonra belirlenecek ileri bir tarihte, örgün (yüz-yüze) öğretimle yapılması planlanmaktadır.
• Derslerin sınavlarına ilişkin bilgiler Koronavirüs Salgın Sürecinin gidişatına göre ayrıca duyurulacaktır.
• Akademik takvimimizde değişiklik yapılması gerektiği takdirde, ilgili duyurular ayrıca yapılacaktır.
• Alternatifler üzerinde çalışılmakla birlikte, İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) dersini alan öğrencilerimizin, örgün eğitimin tekrar başlamasıyla birlikte, süreçlerine kaldıkları yerden devam etmelerinin sağlanması planlanmaktadır.

Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü tedbir alınmaktadır. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Devletimizin diğer yetkili kurumları tarafından yapılacak resmi açıklamalar doğrultusunda; süreçlerle ilgili olarak yapılması gereken düzenlemeler ve güncellemeler ve ilgili diğer hususlar, web sayfamız (www.iste.edu.tr) ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacak ve ayrıca “.....@iste.edu.tr” uzantılı e-posta adreslerinize ve cep telefonlarınıza gönderilecektir.”
Kaynak:

İSTE´de koronaya Ar-Ge çalışması
İSTE´de koronaya Ar-Ge çalışması
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, TÜBİTAK başvurusu için yeni nesil Koronavirüs COVID-19 üzerindeki Ar-Ge çalışmalarına hız verdi.
Ücretli öğretmen ve usta öğretici 80 bin kişi mağdur!
Ücretli öğretmen ve usta öğretici 80 bin kişi mağdur!
Eğitim-Sen Şube Başkanı Ünsal, ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin kaderlerine terk edildiğini belirtti.
İSTE´den sağlıkçılara siperlik üretimi
İSTE´den sağlıkçılara siperlik üretimi
Günde yaklaşık 50 adet üretilebilen maskelerin ilk partisi teslim edildi
Kütüphaneler 30 Nisan´a kadar kapalı
Kütüphaneler 30 Nisan´a kadar kapalı
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı kütüphanelerin kapalı kalma süresi uzatıldı
Üç ülkenin öğrencilerinden ‘evde kal´ çağrısı
Üç ülkenin öğrencilerinden ‘evde kal´ çağrısı
Türkiye, Azerbaycan ve Ukrayna´dan öğrenciler, Techno Authentic Life e-twinning Projesi kapsamında farkındalığı artırmak için "#EvdeKal" temalı video hazırladı.
MKÜ´de bitki koruma bayilik eğitimi
MKÜ´de bitki koruma bayilik eğitimi
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezi´nce Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan “Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık sınavına” yönelik mesleki kurs düzenlendi.
Ödülü Eva´nın uzay yolculuğu getirdi
Ödülü Eva´nın uzay yolculuğu getirdi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Global Game Jam 2020 Etkinliği´nde, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden oluşan takım, oyun geliştirme alanında birinci oldu.
İSTE, Bahar dönemine başlıyor
İSTE, Bahar dönemine başlıyor
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE) 2019-2020 eğitim-öğretim yılının bahar dönemi bugün başlıyor.
İskenderun´da ´eğitim çalıştayı´
İskenderun´da ´eğitim çalıştayı´
Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubesi, kentte "İskenderun´da eğitim-öğretim" konulu çalıştay düzenleyecek.
Tatilde belediyeden öğrencilere eğitim
Tatilde belediyeden öğrencilere eğitim
Ara Tatil Etkinlik Okulu 7-12 yaşa yönelik düzenlendi
"Mimaride insan faktörü ortadan kalkabilir"
"Mimaride insan faktörü ortadan kalkabilir"
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenen teknoloji sohbetlerinde ´sanal ortamda mimari tasarım ve artırılmış gerçeklik´ konulu bir söyleşi yapıldı.
“İskenderun Körfezi´nin önemi artacak”
“İskenderun Körfezi´nin önemi artacak”
Denizcilik fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Esmer atandı
Hatboru´dan ´işbirliği protokolü´
Hatboru´dan ´işbirliği protokolü´
Meslek liselerinin kalitesini arttırma ve işgücü talebi geliştirilecek
Üniversiteliye ´tecrübe paylaşımı´
Üniversiteliye ´tecrübe paylaşımı´
Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ve İSTE Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü ile iş insanlarının işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunuldu.
"Anayurt güvenliği" konferansı
"Anayurt güvenliği" konferansı
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE) "Anayurt güvenliği" konulu konferans düzenlendi. İSTE Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda yapılan konferansta konuşan güvenlik ve terör uzmanı Doç Dr. İmbat Muğlu, kendisinin de terörden zarar gördüğünü ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi