Valilik: Bayrak asın
Hatay Valiliği, Afrin operasyonu kapsamırda Hataylıların ev ve işyerlerine Türk bayrağı asması çağrısında bulundu.
Tarih: 21.1.2018 16:58:38

Hatay Valilğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzurunu tehdit eden PKK/PYD/KCK ve DEAS terör örgütlerini bertaraf etmek üzere, 20 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 17.00´de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafindan Afrin´e yönelik olarak ´Zeytin Dalı Harekatı´ başlatılmıştır. Harekatı yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize Ilimizin maddi manevi desteğini bildirmek anlamında Hatay´ımız genelinde tüm resmi kurum, ev ve işyerlerimizde bayraklarımızın asılmasının önemli olduğu görülmüştür. Bu çalışmaya bütün Hatay´lı hemşehrilerimizi davet ediyoruz."

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de, SMS yoluyla gönderidği mesajda, "Zeytindali operasyonu ile Afrin Harekatına katılan Kahraman askerlerimize destek olmak için tum işyerlerimizi, evlerimizi şanlı Turk bayrakları ile dontalım" ifadesini paylaştı.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Zeytindali operasyonu ile Afrin Harekatina katilan Kahraman askerlerimize destek olmak icin tum isyerlerimizi ve evlerimizi Şanlı Turk Bayraklari ile donatalım" ifadesine yer verdi.

Antakya´da modal konvoyu
Öte yandan bugün (22 Ocak Pazartesi) Antakya´da Afin harekatı için askere moral konvoyu düzenlenecek. Konvoyun, saat 12.30´da Özbuğday Ortaokulu karşısında başlayacağı ve siyasi amaç gütmeden, yüreği vatan aşkıyla yanan herkese açık olduğu belirtildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Valilik Bayrak asın
Karaağaç´ta asfalt çalışması devam ediyor
Karaağaç´ta asfalt çalışması devam ediyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), ildeki sorumluluk alanlarında yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.
Reyhanlı yangını: 13 kişi tedavi altında
Reyhanlı yangını: 13 kişi tedavi altında
Reyhanlı´daki patlama ve yangında 3 kişinin yaralandığını, 10 kişinin ise dumandan zehirlendiğini belirten Hatay Valiliği geniş önlem alındığını bildirdi.
Reyhanlı´da patlama, yangın kontrol altında
Reyhanlı´da patlama, yangın kontrol altında
İnsani Yardım Derneği´nin Reyhanlı´daki boya deposunda patlama meydana geldi. Yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yaralı 7 kişi hastaneye kaldırıldı.
Reyhanlı´da patlama
Reyhanlı´da patlama
Hatay´ın sınır ilçesi Reyhanlı´da bir araçta patlama meydana geldi.
Kıyı mağduriyeti TBMM´de
Kıyı mağduriyeti TBMM´de
Samandağ´da kıyı kenar çizgisi ile ilgili mağduriyetleri TBMM gündemine taşıyan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, tapusu iptal edilen 232 hak sahibininin bir kısmına tazminat ödenirken, bir kısmının dava açmasının beklendiğini ve mekanları tahliye etmeleri istendiğini belirtti.
İskenderun´da, Madenli´ye marina toplantısı
İskenderun´da, Madenli´ye marina toplantısı
Madenli Marina ve Yat Limanı, Su Sporları Merkezi yapımı ile ilgili koordinasyon toplantısı, İskenderun´da yapıldı.
Güven´den valiye ziyaret
Güven´den valiye ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Arsuz Belediye Başkanı seçilen Asaf Güven´i kabul etti.
1 Mayıs İskenderun ve Antakya´da
1 Mayıs İskenderun ve Antakya´da
1 Mayıs, Antakya´da da kutlanacak. Tertip komitesi: Ücretler enflasyona karşı korunmalı
Bern Sözleşmesi´ne aykırı değil mi?
Bern Sözleşmesi´ne aykırı değil mi?
Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Arsuz´un Kale mahallesinde ‘Arsuz Madencilik İnşaat Nakliyat ve Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret AŞ´ tarafından yapılması planlanan Krom Ocağı ve Zenginleştirme Tesisi Kapasite Artışı ile ilgili ÇED sürecini TBMM´ye taşıdı.
Mültecilerin sorunlarının çözümüne "alternatif arayış"
Mültecilerin sorunlarının çözümüne "alternatif arayış"
Reyhanlı Ticaret Borsası Başkanı Karaca: Bölgemiz sürekli göç almaktadır. Bu nedenle hemen hemen tüm sektörde Suriyelilerin ticarette yer aldığını görmekteyiz.
Cumartesi günü elektrik kesilecek!
Cumartesi günü elektrik kesilecek!
Tesis çalışmalarından dolayı Hatay´ın 9 ilçesinde 20 Nisan Cumartesi günü elektrik kesintisine gidilecek.
Kazı alanını 2 kat arttırıyor
Kazı alanını 2 kat arttırıyor
Arsuz´da Arsuz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası´na da yakın bölgede kapasite arttırımına gidilecek maden sahası ile ilgili Arsuzluların görüşlerine yeniden başvuruyacak. Krom ocağı için çalışma alanı 32,68 hektardan 72,84 hektara çıkartılıyor.
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı  oybirliğiyle
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı oybirliğiyle
2014´te göreve başlayan İskenderun Belediye Meclisinin üyeleri son oturumda helalleşti, Karayolları alanında inşa edilen parktaki tesislerin özel şahıslar yerine belediye eliyle ve çalışanlarıyla işletilmesini oybirliğiyle karara bağladı.
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankası kanalıyla belediyelere verilecek 4 milyar liralık bir kredi ile kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracaklarını bildirdi.
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilcisi Bülent Akbay: Mülteciler, önemli sosyal olgulardan biri
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi