Vekiller yemin etti
24 Haziran seçimlerine partilerin adayları olarak katılan ve seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçilen AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik; CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, MHP´li Lütfü Kaşıkçı; HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, parlamentonun cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda yemin ederek, TBMM 27. Dönem Hatay Milletvekiliği görevine başladı. Hatay Milletvekilleri, TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından yönetilen mecliste yemin etti.
Tarih: 10.7.2018 10:29:38

Akın Bodur

Mengüllüoğlu´nu yuhalayan izleyici, salondan çıkarıldı

TBMM´de düzenlenen yemin töreni sonrası değerlendirmede bulunan CHP´li Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Yüce Meclis´te yemin törenini gerçekleştirdik. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün meclisinde halkımızın refahı ve huzuru için gece gündüz çalışacağız. Özgürlüğü ve adaleti sağlayana kadar durmayacağız.Mecliste Hatay´ın sesi olacağız" görüşünü kaydetti.
Milletvekili rozeti almayan ve daha sonra alabileceğini belirten Hatay milletvekili HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, partisinin milletvekili Erkan Baş ile birlikte, yemin törenine yakalarına, TKP kurucusu Mustafa Suphi ve TİP Genel Başkanı Behice Boran´ın rozetlerini takarak gitti.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu´nun TBMM´deki yemin töreninde milletvekilliği yeminini ederken bir izleyici tarafından yuhalanması üzerine, mecliste kısa süreli gerginlik yaşandı. TBMM Geçici Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz, "Güvenlik görevlisi arkadaşlarım, lütfen gereğini yapın" diye talimat veridi; CHP ve HDP´li milletvekilleri de yemin eden milletvekilini yuhalayan kişinin salondan çıkarılmasını istedi. Meclis Genel Kurulu´na, seyircilerin dışarıya çıkarılması için ara verildi. Kısa süreli gerginliğin ardından Mengüllüoğlu, ant içmesini tamamladı.

MHP´li Kaşıkçı, danışmanını belirledi
Hatay Milletvekilleri, mazbatalarını alıp, TBMM´ye kayıt yaptırması sonrasında parlamentodaki odalarına yerleşti ve yemin töreni sonrası milletvekilliğine başladı. Hatay milletvekilleri, TBMM´deki danışmanlıklarını da belirlemeye başladı. MHP Kırıkhan İlçe Başkanı Erhan Yavuzyılmaz, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda, MHP milletvekili Lütfü Kaşıkçı´nın danışmanını seçtiğini ifade etti. MHP Kırıkhan İlçe Başkanı Yavuzyılmaz, sosyal medya paylaşımında "Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanımız Kaan Tarhan reis MHP Hatay Milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı´nın TBMM´de Danışmanı olarak göreve başlamıştır. Kaan reisime yeni görevinde başarılar diliyoruz" ifadesine yer verdi.
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi