VP´den Diyarbakır kampanyası
Vatan Partisi Hatay il örgütü çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan ve 15 gündür Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eyleme yapan Diyarbakırlı annelere destek için imza kampanyası başlattı.
Tarih: 19.9.2019 09:42:13

Antakya/SES

Uzun Çarşı yanında ve alt çarşı olarak bilinen yerde açılan imza masalarına Antakyalılar da ilgi gösterdi. İmzalar, ‘Diyarbakır il binası önünde oturma eylemine başlayan ve çocuklarını isteyen anaların acılarını paylaşıyor ve onların bu mücadelesini destekliyoruz. Vatan Partisinin açtığı imza kampanyasına da destek veriyoruz” başlıklı metnin altına atıldı. Vatan Partisi Öncü Kadın adına bir basın açıklaması yapan Serap Zelal, ‘Diyarbakır analarının bölücü örgüte karşı önemli bir mücadele başlattığını´ ve bu mücadeleyi başaracaklarına inançlarının tam olduğunu belirtti.
Serap Zelal, “Bu gün Antakya meydanında HDP/PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan annelerin acılarını ve feryatlarını paylaşmak için toplandık. Diyarbakırlı anneler 15 gündür evlatlarını geri almak için nöbet tutuyorlar. Türkiye´nin sesi oldular. Türk anneleri de bu haklı davanın yanındadır. Evlatları dağa kaçırılıp, terörist olarak yetiştirilmek istenen anneler, HDP binasından çocuklarını alıncaya dek ayrılmayacaklarını bütün dünya ya haykırmışlardır. Biz Vatan Partili Öncü Kadınlar olarak Diyarbakırlı annelerin yanında olduğumuzu bir kez daha yeniliyoruz. Bütün kadın kollarını, derneklerini bu acılı annelere destek olmaya çağırıyoruz. PKK´nın siyasi örgütü olan ve masum çocukları kandırıp, dağa götüren HDP´nin kapatılmasını talep ediyoruz. HDP kapatılsın, Diyarbakırlı annelerin çocukları geri verilsin. Bunun için Antakyalıları, Diyarbakır annelerini destek vermek için açtığımız imza kampanyasına destek veremeye davet ediyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Serap Zelal HDP VP Antakya Uzunçarşı
CHP´den çevre incelemesi
CHP´den çevre incelemesi
Heyet, Hatay, Adana ve Mersin´de inceleme ve görüşme yaptı
"Üniversitelinin yurt sorunu çözülmeli"
"Üniversitelinin yurt sorunu çözülmeli"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, üniversite öğrencilerinin yurt ve burs sorununu parlamentoya taşıdı.
"63 bin çocuğa ´bayat aşı´"
"63 bin çocuğa ´bayat aşı´"
Hatay Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Suzan Şahin, profilaksi ve risk grubu aşılamaları için temin edilen aşılardan son kullanma tarihi geçen 72.000 doz aşının okul çağındaki yaklaşık 63.000 çocuğa uygulandığını belirterek, konuyu önergeyle parlamentoya taşıdı.
Milletvekilinin zam tepkisi
Milletvekilinin zam tepkisi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı farklı bir paylaşımda da elektrik, doğalgaz, akaryakıt vs. yapılan zamlara tepki gösterdi.
CHP milletvekilleri Abant´ta topladı
CHP milletvekilleri Abant´ta topladı
CHP, Abant´ta milletvekili kampı düzenledi.
Çiftçinin pamukta beklentisi sıralandı
Çiftçinin pamukta beklentisi sıralandı
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay´da pamuk hasatında çiftçilerin karşılaştığı sorunlar ve çözümlerini TBMM´de yaptığı açıklamayla ifade etti.
Topal, toprak satışının peşinde
Topal, toprak satışının peşinde
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Başkanlığına verdiği, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yanıtlaması istediği önergesinin ardından parlamentoda düzenlediği basın açıklamasında, ülke topraklarının yabancı sermayeye satılmasına karşı olduklarını ifade etti.
"AK Parti diz çökerse Türkiye diz çöker"
"AK Parti diz çökerse Türkiye diz çöker"
İlçe ziyaretlerini sürdüren AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Kırıkhan´da kaymakamlık, yerel gazeteler, esnaflar ve oda başkanlarıyı ziyaret etti, partisinin ilçe binasında yönetici ve üyeleriyle görüştü.
İlin iki takımının karşılaşması
İlin iki takımının karşılaşması
Bölgesel Amatör Ligi
Şahin´den kreş önergesi
Şahin´den kreş önergesi
Hatay Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Suzan Şahin, kanun ve yönetmeliklere göre şirketler ile kamu kurumlarının bünyesinde kreş bulundurmasının zorunluğu olduğunu, hükümetin hem kamu kurumlarda hem de şirketlerde çalışan çocuklu kadınların bakım yükünü hafifletmek adına kreş konusunda gerekli denetim ve çalışmaları yapmasını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Belediyeye başkan ziyareti
Belediyeye başkan ziyareti
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, HBB Genel sekreteri Nihat Tazearslan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı´yı makamında ziyaret etti.
Hatay´da yabancıya toprak satışına ´önerge´
Hatay´da yabancıya toprak satışına ´önerge´
Milletvekili Topal, ilin yarısının yabancıya ait olduğunu savundu
SP: ABD ile huzur ve barış gelmez
SP: ABD ile huzur ve barış gelmez
Saadet Partisi (SP) Hatay il teşkilatı, ilçe başkanlarının katılımıyla Antakya Habib-i Neccar Konferans Salonu´nda istişare toplantısı düzenledi.
Hatay´da AKP´ye katılım
Hatay´da AKP´ye katılım
Milli Beka Hareketi üyelik formunu doldurdu
"Ön lisan mezunları kadrolara alınsın"
"Ön lisan mezunları kadrolara alınsın"
Şahin, Avcılık ve Yaban Hayatı mezunlarını Meclis´e taşıdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi