Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Yayladağı´nda düzenlenen toplantıda muhtarlarla biraraya geldi. Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve kurum müdürleri de katıldı.
Tarih: 12.1.2019 10:02:01

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, toplantının açılışında konuşan Vali Doğan, Hatay´daki görevine başlaması sonrası ilçeleri ziyaret ettiğini ve bu ziyaretlerde hem ilçeyle ilgili bilgi alıp, hem de muhtarlarla buluştuğunu, ilçelerdeki sorunları yerinde görüp, çözüm yolları araştırmak için bir araya gelindiğini ifade etti. Vali Doğan, şunları söyledi: "Sorunları çözüme kavuşturmak için bu toplantılara kamu kurum temsilcisi arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Yayladağı sınır ilçemiz. Özelikle 2011 yılında başlayana Suriye krizi ile birlikte yoğun göçe maruz kalmış. Bundan dolayı kendi içinde var olan sorunlarla birlikte bu sorunlarda birleşince birtakım sıkıntıların çıkması olağan. Yayladağı´nın karayolunun altyapı çalışmaları bitmiş. Yolun yüzde 80´i tamamlanmış durumda. Yolda trafik güvenliği ile ilgili işaretleme sıkıntıları var. Bunları da ilgili arkadaşlar gözden geçirecek. 2019 yılında yolun tamamlanması elzem gözüküyor. Yayladağı´nda eğitimle ilgili sorunlar var. Hatay bazında eğitime büyük yatırım yaptık. 173 okul, 2.245 derslik yapıyoruz. Yayladağı´nda sağlıkla ilgili sorun yok, hastanemiz mevcut. Tarım ve sulamayla ilgili ürün çeşitlendirmesi yapılması tütünden, çileğe geçiş yapılmış olması önemli bir husus. Dünya ekonomisiyle birlikte Türkiye ekonomisi de zorlu bir süreçten geçiyor. Kaynaklarımızı ve yatırımlarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Aynı zamanda üreten bir toplumuz."

Suriyelilerin kaldığı barınma merkezini de ziyaret etti
Toplantıda muhtarların talep ve şikayetleri de dinleyen Vali Doğan, ilgili kurum müdürlerine talimatlar verip, bir sonraki buluşmaya kadar sorunların çözülmesini istedi. Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede de “Sorunları karşılıklı olarak konuşmuş olduk. Geçmişe dönüp baktığımızda Türkiye´nin geçmişe göre refah seviyesinin yükseldiğini görüyoruz. Hizmet vermek için buradayız. Bütçemiz çerçevesinde sorunları çözeceğiz" dedi
Hatay Valiliği açıklamasına göre, toplantı sonrası 4.300 Suriyeli misafirin kaldığı Yayladağı Geçici Barınma Merkezini ziyaret eden Vali Doğan, Suriyelilere devlet tarafından yapılan eğitim, sağlık, barınma ile ilgili sunulan hizmetleri yerinde inceledi. Vali Doğan barınma merkezinde Yayladağı Kaymakamı Yüce´den brifing almasının ardından toplantıya katılan Suriyeli temsilcilerden beklenti ve isteklerini dinledi ve sohbet etti. Barınma merkezinde bulunan okul öncesi eğitim verilen, aynı zamanda kütüphane olarak da kullanılan merkezi de gezen vali Doğan, öğrencilere hediyeler verdi, konteynırda kalan aileleri ziyaret etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yayladağı muhtar toplantısı
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı  oybirliğiyle
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı oybirliğiyle
2014´te göreve başlayan İskenderun Belediye Meclisinin üyeleri son oturumda helalleşti, Karayolları alanında inşa edilen parktaki tesislerin özel şahıslar yerine belediye eliyle ve çalışanlarıyla işletilmesini oybirliğiyle karara bağladı.
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankası kanalıyla belediyelere verilecek 4 milyar liralık bir kredi ile kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracaklarını bildirdi.
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilcisi Bülent Akbay: Mülteciler, önemli sosyal olgulardan biri
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 442 olduğu açıklandı.
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Hatay´ın Amanoslar bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 9 sığınakta, yaşamsal malzeme ile roketatar mühimmatlarıyla patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde uygulanacak olan DOĞAKA 2019 Yılı Mali Destek Programlarının ilanı ve tanıtımı, bilgilendirme toplantısıyla yapıldı.
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son yılların en ağır kışını geçirdiği belirtilen Hatay´da vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarını hızlandırdığı bildirildi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz´e iade-i ziyarette bulundu.
Belediyeden kemirgenle mücedele
Belediyeden kemirgenle mücedele
Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun ve Hatay genelindeki tüm mahallelerde kemirgen ve haşereye karşı kış uygulamasını sürdürüyor.
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yapıldı.
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü ilçesinde iki katlı binada meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Milletvekili Topal, zararı, kapağın açılmasının getirdiğini söyledi
78 bin dekarda yağış zararı
78 bin dekarda yağış zararı
Son bir haftadır etkili olan yağışlardan dolayı bir çok evin sular altında kaldığı Hatay´da 78 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyunun yetersiz geldiği veya hattın bulunmadığı bölgelerde projelerin sürdüğünü duyurdu.
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Samandağ Belediyesi ekiplerinin yeni yıl nedeniyle pastanelerde denetim yaptı. Kentte bulunan pastaneleri denetleyen zabıta ekipleri, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına da baktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi