Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Yayladağı´nda düzenlenen toplantıda muhtarlarla biraraya geldi. Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve kurum müdürleri de katıldı.
Tarih: 12.1.2019 10:02:01

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, toplantının açılışında konuşan Vali Doğan, Hatay´daki görevine başlaması sonrası ilçeleri ziyaret ettiğini ve bu ziyaretlerde hem ilçeyle ilgili bilgi alıp, hem de muhtarlarla buluştuğunu, ilçelerdeki sorunları yerinde görüp, çözüm yolları araştırmak için bir araya gelindiğini ifade etti. Vali Doğan, şunları söyledi: "Sorunları çözüme kavuşturmak için bu toplantılara kamu kurum temsilcisi arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Yayladağı sınır ilçemiz. Özelikle 2011 yılında başlayana Suriye krizi ile birlikte yoğun göçe maruz kalmış. Bundan dolayı kendi içinde var olan sorunlarla birlikte bu sorunlarda birleşince birtakım sıkıntıların çıkması olağan. Yayladağı´nın karayolunun altyapı çalışmaları bitmiş. Yolun yüzde 80´i tamamlanmış durumda. Yolda trafik güvenliği ile ilgili işaretleme sıkıntıları var. Bunları da ilgili arkadaşlar gözden geçirecek. 2019 yılında yolun tamamlanması elzem gözüküyor. Yayladağı´nda eğitimle ilgili sorunlar var. Hatay bazında eğitime büyük yatırım yaptık. 173 okul, 2.245 derslik yapıyoruz. Yayladağı´nda sağlıkla ilgili sorun yok, hastanemiz mevcut. Tarım ve sulamayla ilgili ürün çeşitlendirmesi yapılması tütünden, çileğe geçiş yapılmış olması önemli bir husus. Dünya ekonomisiyle birlikte Türkiye ekonomisi de zorlu bir süreçten geçiyor. Kaynaklarımızı ve yatırımlarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Aynı zamanda üreten bir toplumuz."

Suriyelilerin kaldığı barınma merkezini de ziyaret etti
Toplantıda muhtarların talep ve şikayetleri de dinleyen Vali Doğan, ilgili kurum müdürlerine talimatlar verip, bir sonraki buluşmaya kadar sorunların çözülmesini istedi. Doğan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede de “Sorunları karşılıklı olarak konuşmuş olduk. Geçmişe dönüp baktığımızda Türkiye´nin geçmişe göre refah seviyesinin yükseldiğini görüyoruz. Hizmet vermek için buradayız. Bütçemiz çerçevesinde sorunları çözeceğiz" dedi
Hatay Valiliği açıklamasına göre, toplantı sonrası 4.300 Suriyeli misafirin kaldığı Yayladağı Geçici Barınma Merkezini ziyaret eden Vali Doğan, Suriyelilere devlet tarafından yapılan eğitim, sağlık, barınma ile ilgili sunulan hizmetleri yerinde inceledi. Vali Doğan barınma merkezinde Yayladağı Kaymakamı Yüce´den brifing almasının ardından toplantıya katılan Suriyeli temsilcilerden beklenti ve isteklerini dinledi ve sohbet etti. Barınma merkezinde bulunan okul öncesi eğitim verilen, aynı zamanda kütüphane olarak da kullanılan merkezi de gezen vali Doğan, öğrencilere hediyeler verdi, konteynırda kalan aileleri ziyaret etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yayladağı muhtar toplantısı
78 bin dekarda yağış zararı
78 bin dekarda yağış zararı
Son bir haftadır etkili olan yağışlardan dolayı bir çok evin sular altında kaldığı Hatay´da 78 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyunun yetersiz geldiği veya hattın bulunmadığı bölgelerde projelerin sürdüğünü duyurdu.
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Pastanelere ´yeni yıl´ denetimi
Samandağ Belediyesi ekiplerinin yeni yıl nedeniyle pastanelerde denetim yaptı. Kentte bulunan pastaneleri denetleyen zabıta ekipleri, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına da baktı.
Altyapıda 77 iş makinası çalııyor
Altyapıda 77 iş makinası çalııyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi (Karaağaç ve Nardüzü Mahallesi) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatında incelemede bulundu.
"Kaos durumu Türkiye´nin yarattığı sorun değil"
"Kaos durumu Türkiye´nin yarattığı sorun değil"
Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Muhtarlar Buluşma” toplantıları kapsamında Reyhanlı´da muhtarlarla bir araya geldi.
SP´den sendika yönetimine ziyaret
SP´den sendika yönetimine ziyaret
Diyanet-Sen Hatay Şubesi, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HBB´ye bırakılan ve yapılmamış altyapı borcunu ödediklerini bildirdi.
Hangi açıklama doğru?
Hangi açıklama doğru?
HBB: Trafik yön planı oybirliğiyle kabul edildi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başladığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´da "Siber Güvenilik Hatay Zirvesi" düzenledi.
´Geçici başbakan´ın ziyareti
´Geçici başbakan´ın ziyareti
Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Cevad Ebu Hattab ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı makamında ziyaret etti.
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, performansa dayalı döner sermaye sistemni eleştirdi
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ilin sorunlarını anlattı ve çözüm üretilmesini istedi.
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, vatandaşa daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet edebilmek için ilçelerde kurulan hizmet binalarınğ ziyaret edip, çalışmayı denetledi ve vatandaşrın taleplerini dinledi.
İçmesuyu arızasına müdahele
İçmesuyu arızasına müdahele
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyu hatlarında oluşan arızalara yaptığı müdahalelerle su kaybının önlendiğini bildirdi.
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında Gaziantep´te sınır güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıya, sınır illerinin valileri de katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi