Yeşildal, AKP´nin yeni başkanı
AKP, bugün Antakya´da yaptığı Hatay il kongresinde il başkanlığına eski milletvekili Adem Yeşildal´ı getirdi.
Tarih: 24.2.2021 16:29:40

Antakya/SES

Üç dönem Hatay Milletvekilliği yapan Adem Yeşildal, kongrede tek aday oldu ve il başkanlığına getirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´ü, partisinin il kongresi için dün Hatay´a geldi. Yeşildal, il kongresi için Hatay´a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´ü, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, vali Rahmi Doğan, belediye başkanları ile diğer ilgililerle birlikte karşıladı.

AKP yöneticiler kimlerden oluşuyor?
Antakya Spor Salonu´nda yapılan ve tek listeyle gidilen kongresinde, Yeşildal, AKP il başkanlığına getirilirken, 49 il yöneticisi, 5 il disiplin kurulu üyesi ve 21 büyük kongre delegesi de belirlendi.
Buna göre, Yeşildal başkanlığındaki AKP Hatay il yöneticileri şu isimlerden oluştu: "Abdulla Diril, Ahmet Arslanoğlu, Ali Alkan, Armağan Kazım Teköz, Asena Çigdem Doğramacı, Atike Aynur karaçete, Bilal Açıkgöz, Bilgehan Aksoy, Bülent Özer, Canan Kahraman Hattapoğlu, Cengiz Yıldız, Değer Tultak, Durdunaz Horoz, Esat Yazar, Fatih yüksel, Fatma Gül Çalım, Figen Tuna, Gülsüm Cüneytoğlu, Hakan Sağır, Hasan Arslan, İbrahim Cihangir, İbrahim Naci Yapar, İbrahim Paç, kasım Türkeş, Kenan Bozkurt, Mahmut Altun, Mehmet Ali Yanmaz, Mehmet Fatih Öntürk, Mehmet Selim Aslan, Mehmet yalçın, Murat Gençoğulları, Murat Gökalp Yılmaz, Mustafa Boyacıoğlu, Mustafa İşlek, Necat Çıplak, Ömer Yılmaz, Özer Doğan, Recep Tuncer, Rüstem Gövce, Saadet Akgül, Selahattin Çolak, Seren Güllü Dağdelen, Şükrü Çağlarsu, Tahir Zümre, Volkan Vuslat Dkyay, Yılmaz Dönmez, Yusuf Hatay, Yüksel Aydın ve Zeki Uygun.

Karasayar, Güven ve Tosyalı kongre delegesi
AKP´nin il disiplin kurulu üyeliklerine Ali Türkoğlu, Hamit Şanverdi, Hüseyin Okay, Memet Şükrü Buğdaycığil ve Abdullah Ölmez getirilirken, büyük kongre delegeleri ise şu isimlerden oluştu: Adem Yeşildal, Zehra Eren, Mustafa Alkaya, Orhan Karasayar, Emrullah Gülen, Abdulkerim Güven, Orhan Soylu Yılmaz, Mehmet Burak İzgi, Veysi Güler, Bünyamin Nal, Enis Göçmen, Ömer Erdal Çelik, Cafer Sarı, Şahin Sağıroğlu, Mehmet Yumuşak, Yusuf Bulanık, Doğan Gürlen, Semir Özdemir, Mehmet Döner, İzzettin Yılmaz ve M. Fatih Tosyalı.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay, Ağrı, Ardahan, Bolu ve Diyarbakır il kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Kongre sürecinde hem dava arkadaşlığını güçlendirdiklerini hem de kardeşliği pekiştirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Yaklaşık 20 yıldır büyük bir aşkla millete hizmet yolunda yürüyoruz. AK Parti´yi kurduğumuzda hizmete talip olmuştuk. Şahsi ikbalimizi değil milletin çıkarlarını, menfaatlerini yücelteceğimizin sözünü vermiştik. Aziz milletimize hizmetkar olmaktan başka hiçbir gaye gütmedik. Kimseyi dışlamadan, gönüller yapa yapa, kalpler kazana kazana davamızı bugüne getirdik. Bu zorlu yolculukta egolarına, hırslarına, ihtiraslarına, kibirlerine yenik düşenler çıktı, biz bunların hiçbirine ´eyvallah´ etmedik. Yaşadığımız onca saldırıya, ihanete rağmen milletin emanetini yere düşürmedik. Engeleri aşa aşa, tuzakları boza boza hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. Dayanışma ruhunu güçlendirdiğimiz sürece Allah´ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk bulunmuyor" değerlendirmesini yaptı.
Kaynak:

"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, "İskenderun´da olduğu gibi Arsuz´da da maden ocağı için yapılmak istenen ÇED toplantısı öncesinde kaymakamlık kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve açıklamayı yasaklamış, ancak Arsuz halkının yoğun katılım ile gerçekleşen eylem sonucu ÇED toplantısı yaptırılmamıştır" dedi.
2 turluk gösteri uçuşu
2 turluk gösteri uçuşu
"Solo Türk" olarak da bilinen Türk Yıldızları Akrobasi Ekibi, İskenderun semalerınde gösteri uçuşu yaptı.
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve yönetimi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ayrı ayrı ziyaret etti.
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
16 Mart-17 Nisan tarihleri arasında Hatay genelinde kaçakçılık olaylarına yönelik çalışmalarda 45 kişi gözaltına alınmıştı
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İskenderunlu iş insanı, kentin sanayi sitesindeki Mercan Hırdavat´ın sahibi Mustafa Mercan, Antakya´da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
İskenderun´da da 1 Mayıs İşçi Bayramı için başvuru yapıldı
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Hatay Şubesi yöneticilerinin yaptığı ziyarette bulunduğu iki öneriye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın oumlu yaklaştığı belirtildi.
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) Kod 29´da yaptığı son düzenlemeyle yaptığı değerlendirmede, “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller için ayrı ayrı kodlar belirlenmesi doğru bir düzenlemedir.
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne´deki kamu hizmeti eksikliğini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Droneyle lavra ilaçlaması
Droneyle lavra ilaçlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, larva mücadelesinde teknolojiyi kullanıyor.
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´nın geçen hafta yaptığı paylaşımda HBB´ye bağlı ekipler tarafından Altınözü´ne sokak köpeklerinin bırakıldığını iddiası etmesi üzerine açıklama yaptı.
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı.
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol ile hayata geçirilen Defne Kadın Dayanışma Merkezi hizmet vermeye başladı.
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samandağ´da Atatürk Sahil Parkı´nın temeli törenle atıldı.
Derelerde temizlik çalışması
Derelerde temizlik çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi