Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay il yönetimi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun yürüyüşüne destek vermek amacıyla 15 ilçe başkanı ile birlikte gerçekleştirdiği olağanüstü toplantının ardından, “Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir” açıklaması yaptı.
Tarih: 17.6.2017 08:09:26

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun önceki gün Ankara´da başlattığı Adalet Yürüyüşü´ne destek vermek amacıyla oluşturulacak yol haritasını önceki günkü toplantıda görüşen CHP Hatay il ve ilçe örgütleri, toplantısını Hatay İl Yönetiminin katılımıyla Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Semir Baklacı´nın başkanlığında gerçekleştirdi. İl yönetiminden yapılan açıklamada 15 ilçe örgütü ve il yöneticilerinin yanı sıra kadın ve gençlik kolları il başkanlarının da katıldığı toplantıda bir de ortak metin kaleme alındı.

Milletvekili Enis Berberoğlu´nun adalet ve hukuk hiçe sayılarak 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına ve tutuklanmasına karar verildiği hatırlatılan ortak açıklamada “Bu kararı CHP´ye, cumhuriyete, cumhuriyet değerlerine yapılmış bir saldırı olarak gördüğümüzü, asla kabul etmediğimizi ve demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına ve barışa olan inancımızı yüksek sesle haykırıyoruz” denildi.
Hasan Ramiz Parlar (Antakya İlçe Başkanı), Faik Çekin (Arsuz İlçe Başkanı), Hamit İsaoğulları(Altınözü İlçe Başkanı), Fevzi Yüksel (Belen İlçe Başkanı), Mehmet Gönenç (Defne İlçe Başkanı), Özel Gökisaoğulları(Dörtyol İlçe Başkanı), Kazım Güven (Erzin İlçe Başkan Vekili), Haydar Ergüneş(Hassa İlçe Başkanı), Yusuf Mansuroğlu (İskenderun İlçe Başkanı), İsmail Savaşır (Kırıkhan İlçe Başkanı), Ali Çimer (Kumlu İlçe Başkanı), Rafet Özkaya (Payas İlçe Başkanı), Ruşen Bagatur(Reyhanlı İlçe Başkanı), İbrahim Aydoğan(Samandağ İlçe Başkanı), Murat Kalabaz(Yayladağı İlçe Başkanı)´ın da imza koyduğu ortak metinde şu görüşler dile getirildi:

Eylemler demokratik çerçevede
“İktidar partisinin dayatmaları ile yaşanan hukuksuzluklar sonucunda ülkede adalet ayaklar altına alınmıştır. Bu tabloda CHP´nin daha fazla sabır sebat etmesi mümkün değildir. Demokratik çerçeve içerisinde CHP tüm eylemlilikleri etkin ve kitlesel biçimde ortaya koyacaktır.

“Haklılığımızı dünyaya duyuracağız”
Bu ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünü, demokrasiyi, adaleti ve barış içinde beraber yaşama hakkını savunarak Türkiye´de adaletin kalmadığını ve bu konudaki haklılığımızı tüm dünyaya duyuracağız. CHP mazlumların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. CHP örgütü bu uğurda her türlü bedel ödemeye hazırdır. Ülkenin ve milletin esenliği, devletin bekası gayesiyle güzel yurdumuza aydınlık gelinceye, zulmün adı silininceye ve adalet hüküm sürünceye kadar ısrarlı mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

“Genel Başkanımızın arkasında yer alacağız”
Bu uzun ve meşakkatli yürüyüşte Genel Başkanımızın arkasında milyonlar olarak yer alacağız. Nitekim İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız Ankara´ da Genel Başkanımızın yanında yer alarak desteklerini sunmuşlardır. Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir.”Kaynak:

"AKP üretimi sıfırladı"
"AKP üretimi sıfırladı"
Hatay Milletvekili Dudu, hükümetin tarım politikasını eleştirdi.
Arabuluculuk beklenen faydayı sağlamayacak
Arabuluculuk beklenen faydayı sağlamayacak
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı hakkında partisi MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, “Buraya çıkan her konuşmacı bu kanunun ara buluculuk müessesesinin veyahut da kurumunun oluşturulmasıyla ilgili genel kanaatin olduğunu ancak böyle bir kurulun kurulmasında mecburiyet getirilmesinin doğru olmadığını söylemektedir" dedi.
Bana ne Amerika´dan demeliyiz
Bana ne Amerika´dan demeliyiz
ABD´nin vize uygulamasını askıya almasını değerlendiren Saadet Partisi (SP) Dörtyol İlçe Baskanı Yusuf Çiçek, eylem ve söylemde "Bana ne Amerika´dan demeliyiz" değerlendirmesini yaptı.
İstanbul´da Hatay Günleri sona erdi
İstanbul´da Hatay Günleri sona erdi
İstanbul´da düzenlenen Hatay Günleri sona erdi.
´Müftüye nikah yetkisi´ planına tepki
´Müftüye nikah yetkisi´ planına tepki
CHP´li kadınlar, müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren yasa tasarısının TBMM alt komisyonundan komisyondan geçmesini düzenledikleri basın toplartısıyla eleştirdi.
AKP, 4 ilçe kongresini tamamladı
AKP, 4 ilçe kongresini tamamladı
Kongre takvimini başlatan AKP, Hatay´ın Belen, Dörtyol, Yayladığı ve Altınözü ilçelerinde yaptığı genel kurullarla yeni yönetimlerini belirledi.
Altan´ın özel okul ziyareti
Altan´ın özel okul ziyareti
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, kişi ve kuruluşları ziyaretlerini sürdürüyor.
Altan, Hatay´ı gezmeye başladı
Altan, Hatay´ı gezmeye başladı
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, son dönemde Hatay´ı gezerek kişi kurum ve kuruluşları ziyaret etmeye başladı.
AKP Dörtyol´da kongre
AKP Dörtyol´da kongre
AKP Dörtyol ilçe teşkilatı, önceki gün yaptığı genel kurulla leni yönetimini belirledi. Tek listeyle gidilen genel kurulda, Yasin Taşar, AKP´nin yeni ilçe başkanı seçildi.
´Deli dumrul vergisi´
´Deli dumrul vergisi´
AKP Hükümeti´nin aldığı kararla vergi zamlarına tepki gösteren Hatay Milletvekili Serkan Topal, “AKP vatandaştan ‘Deli Dumrul´ vergisi toplamaktadır.
Zamanlama ve mekan manidar
Zamanlama ve mekan manidar
AKP Hatay yönetimi, partinin il başkanı Ahmet Atıç başkanlığında haftalık toplantısını yaptı.
Silahların konuştuğu iklimdeyiz
Silahların konuştuğu iklimdeyiz
Mesut Barzani başkanlığındaki Irak´ın kuzey kesimindeki bölgesel yönetimin önceki gün yaptığı referanduma ilişkin açıklama yapan Vatan Partisi (VP) Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, partisinin MYK´nun (Merkez Yürütme Kurulu) kararını açıkladı.
Birileri ´toplum mühendisliği´ne devam ediyor
Birileri ´toplum mühendisliği´ne devam ediyor
Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, TEOG´un kaldırılmasını yorumladı.
´Dernekler siyaset üstüdür´
´Dernekler siyaset üstüdür´
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, dernek seçimlerine siyasi partilerin müdahale etmemesi gerektiğini ifade etti.
İkinci bir İsrail girişimi
İkinci bir İsrail girişimi
İncirlik Üssünün kapatılması isteyen ve Irak´ın kuzey kesiminde ve 25 Eylül tarihinde yapılacak ´bağımsızlık referandumu´nu eleştiren Vatan Partisi (VP), NATO´nun kullanımındaki İncirlik Üssünün Türk askerine devredilmesini içeren kampanyada toplanan imzaların TBMM gönderileceğini açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi