´Zarar karşılansın´ istemi
Erzin´de narenciye bahçesinde dolu incelemesi
Tarih: 6.11.2018 10:57:18

Akın Bodur/İskenderun

Erzin ve yöresinde yağış ve dolunun zarar verdiği bahçe ve tarlalarda CHP heyeti tarafından inceleme yapıldı. Doludan zarar gören narenciye bahçeleri nde inceleme yapan ve üreticilerle görüşen CHP´nin Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, ilgililerden bilgi de aldı.
CHP´nin Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Erzin´de yaşanan dolu felaketi ile ilgili incelemede bulundu, yöredeki yetkililerden bilgi aldı ve felaket yaşanan bahçeleri gezerek üreticilerin durumu ile narenciye bahçelerini yerinde inceledi.

İnceleme rapor olacak ve Meclis´e yansıyacak
Sarıbal ve Erzin CHP ilçe yöneticilerinin de katıldığı incelemeyi değerlendiren CHP´nin tarımdan sorumlu Hatay il yöneticisi Leyla Sakaroğlu, incelenin dolunun yarattığı büyük tahribat çok daha açık şekilde ortaya çıkardığını ifade etti. Konunun rapor olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na sunulacağını ifade eden CHP´nin Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Sarıbal, CHP MYK ve TBMM´ye taşıyacağını da ifade etti. Sarıbal, konuyla ilgilenmeyi ve üreticinin sorununu sıcak tutmayı sürdüreceklerini de belirtti.

"Bölgede afet ilan edilmeli"
CHP Hatay il yöneticisi Sakaroğlu da partisinin sorunla ilgilenmeyi sürdüreceğini belirtti. "Biran önce çiftçilerimizin zararının karşılanmasını istiyoruz. Çiftçilerimizin yanında olacağız" diyen Sakaroğlu, "Çiftçinin yaralarının bir an önce sarılması için devletin çok acil şekilde karar alması ve üreticiyi rahatlatması gerekiyor. Özellikle sigorta yaptırmayan çiftçilerin sorununun bir bölümünün çözümü bölgenin afet bölgesi ilan edilmesine bağlı, aksi halde çiftçilerin bu halde işleri çok zor. Çünkü, sadece borç erteleme ile sorunların çözümü de mümkün değil. Üretim yapan ancak çeşitli nedenlerle çiftçi kayıt sistemine dahil olamayan, tapu sorunları olan çiftçilerin de bundan sonrası İçin sigorta yaptırabilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemelerin mutlaka yapılması gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.
Kaynak:

Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Cumhur İttifakı´nın AKP´den İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, “31 Mart´tan sonra partimin rozetini çıkarıp tüm İskenderun´un başkanı olacağım” dedi.
“Kazananın arkasında durmalıyız"
“Kazananın arkasında durmalıyız"
Şahutoğlu ve Aslan buluştu
Akçalı´ya taziye evi
Akçalı´ya taziye evi
Arsuz Belediyesi ve iş insanı Edip Büyüktepe işbirliğiyle Akçalı mahallesinde yapımı tamamlanan “Akçalı Cavide Büyüktepe Taziye Evi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Üniversitede kök hücre bağışı
Üniversitede kök hücre bağışı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Genç Sağlık LiderleriTtopluluğu ve Antakya Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle "Kök bağışı ile yaşam bağışla" konulu adlı panel düzenlendi.
"Gelenekler pek değişmiyor"
"Gelenekler pek değişmiyor"
Kültürel miras haberciliğinin önemli olduğunu belirten ve bu tür habercilikte dikket edilmesi gerekenleri yöredeki gazetecilere anlatan Agos gazetesi çalışanı Uygar Gültekin, her bölgedeki birçok şeyin kültürel miras olduğunu anımsattı.
Destan, 104 yıl önce yazıldı
Destan, 104 yıl önce yazıldı
İskenderun kaymakamı İskender Yönden, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehitlikte düzenlenen etkinliğe, gazilerle birlikte otobüsle birlikte gitti.
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
İskenderun Kadın Platformu, kadının toplumsal cinsiyet eşitliliğinde hak ettiği noktaya ulaşması için erkek adalet değil gerçek adaletin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Arsuz Belediyesi, Nardüzü Kadın Kültür ve Gençlik Merkezinde açılan kurslara katılanlar sertifikalarını törenle aldı.
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Acıklamayı, TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu sekreteri Durukan yaptı.
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dün kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu oluşturdu. Komisyon, tüm hayvanların haklarının savunucusu ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısında olduklarını belirtti.
Halepçe anması açıklaması
Halepçe anması açıklaması
Halepçe ve 16 Mart´ta İstanbul Üniversitesi önündeki katliamlarının yıldönümünde Halkların Demokratik Partisi HDP İskenderun ilçe örgütü adına eşbaşkan Ahmet Çahan, “Geçmişiyle hesaplaşamayan toplumların demokrasiyi inşa edemeyeceklerini bilerek, tarihin karanlık sayfalarının aydınlatılması mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Arsuz´da Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, düzenlendi.
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
İSTE-İŞKUR işbirliği ile yürütülen İş Kulüpleri projesinin tanıtımı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi