´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
Heyetler Hatay´a destek ziyaretini sürdürüyor
Tarih: 26.3.2018 10:21:54

Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla Hatay´a yapılan ziyaretler sürüyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Erdal Ata ile Hatay Büyükşehir Belediyesini ziyaret edip, destiğini iletti.  Vali Ata´yı ziyaret edenler arasında Bursa Yozgatlılar Derneği ve Enerji Bir-Sen heyeti de bulundu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları Mehmet Ekrem Eşkinat, Ünal Baysan, İrfan Mandalı, İbrahim Uyan, Rasim Yüksel, Nazmi Çoban, Vahap Akay, Fehmi Altayoğlu, Ulaş Yurdakul; Bursa Yozgatlılar Derneği Başkanı Ahmet Aslan ve beraberindeki heyet ile Enerji Bir-Sen  Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve beraberindekileri ayrı ayrı kabul eden Hatay Valisi Ata, ziyaret ve desteğe teşekkür etti. Hatay´a gelen heyetler de, Zeytin Dalı Harekatına destek olduklarını belirtti.

Sınırdaki askere moral ziyareti
Tekirdağlı belediye başkanları, ‘Zeytin Dalı Harekâtı´na destek vermek amacıyla Hassa sınırında vatani görevini yapan askerleri de ziyaret etti. Sınır sınır noktasında görev yapan askerlere moral ziyareti gerçekleştiren ziyaret heyeti, Afrin´de el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Antakyalı Piyade Sözleşmeli Er Hasan Kadir Demiral´ın cenazesine de katılıp, başsağlığı dileğinde bulundu. HBB Başkanı Lütfü Savaş´ın daveti üzerine Hatay´a gelen ve sınır hattı ziyareti sonrası Hatay Büyükşehir Belediyesi ve KUDEB´i de ziyaret eden Tekirdağ heyetini, HBB Başkanvekili Selim Matkap ağırladı. Tekirdağlı belediye başkanları, Hatay´ın gündemine, belediye hizmetlerine dair istişarelerde bulunan ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgiler aldı. HBB Başkanvekili Matkap da belediyenin konuklarına Hatay´a özgü ürünler hediye etti.

"HBB´nin araç filosunun yüzde 70´i Afrin´de görevlendirildi"
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş da, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin TV A´da yayınlanan bir programda yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "1071´den itibaren Anadolu´yu yurt edinmemizde mücadele eden Çanakkale´de mücadele eden ve bugüne kadar yurdun savunmasında görev alan bugün de Afrin de görev alan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün burada rahatça yaşıyorsan onların sayesinde yaşıyoruz. Afrin operasyonu bizim için gerekli bir operasyondu. Amanos dağlarında uzun zamandır teröristler güvenlik güçlerimize saldırıyorlardı. Güvenlik güçlerimizin sınır güvenliğimizi korumak için yaptığı bu operasyon 58. Gününde olumlu bir şekilde noktalandı. Operasyonu Hatay sınırında gerçekleştirilmesi dolayısıyla biz de ev sahipliği yaptık."
HBB´den yapılan açıklamaya göre, program sunucusu İlhan Geyik´in, ”Araç filonuzun yüzde 70´ini Afrin operasyonu için görevlendirmişsiniz. 45 kilometre yol açma çalışması, dolgu malzemesi temini, helikopter pistleri, kanal açma çalışmaları, 142 dönüm alanda çadır kamp alanı ve araç alanı yaptırmışsınız. Bu yaptıklarınız ordu millet dayanışmasının en güzel örneği" dedi. Mehmetçiğe destek olmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirten Savaş, ise konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu ülkede yaşayan ve vatandaşlık görevini yapan vatandaşlarımız neyi düşünüyorsa Hatay halkı da aynı şeyi düşünüyor. Bizden operasyon için ne istenirse yaptık. Valimize de milletimizin her konuda emrinde olduğumuzu söyledik. İlk günden itibaren ordumuzun yanında olduk. Ordumuzu ilk gün Mehteran Takımımızla yolcu ettik. Burası Serhat şehri, atalarımız yıllarca bağımsızlık mücadelesi vermiş. Biz bağımsızlığa 16 yıl hasret kalmışız. Biz başka bir ülkenin bayrağı altında yaşamanın acısını biz çok iyi biliriz. Milletimizin bekası söz konusu olduğunda siyaset devre dışı kalır. Ordumuz Afrin´de mücadeleyi kazanamazsa benim belediye başkanlığımın ne anlamı kalır. Bayrağını seven insanlar destek olursa zafer öyle gelir."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeytin Dalı desteği sürüyor
Milletvekili Şahin: Orman yolları ´araştırılsın´
Milletvekili Şahin: Orman yolları ´araştırılsın´
Şahin, yangına müdahalenin hızlanması için Meclis´e önerge verdi
EHDAV´dan ziyaret tepkisi
EHDAV´dan ziyaret tepkisi
EHDAV Başkanı Ali Yeral, Diyanet İşleri Başkanının Atatürk ve alevilere yönelik hakaret biçiminde açıklamaları bulunduğu belirtilen bir kişiye yaptığı bir ziyareti eleştirdi.
DAÇE: iklim değişikliğinin sonuçları hissedilmeye başlandı
DAÇE: iklim değişikliğinin sonuçları hissedilmeye başlandı
Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri (DAÇE) Samandağ´da yaptığı ortak toplantısının sonuç bildirgesini açıkladı.
"Doğru bilgi ´kent efsaneleri´ni azaltır"
"Doğru bilgi ´kent efsaneleri´ni azaltır"
Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, doğru bilgilendirmenin her konuda ´kent efsaneleri´ni azaltacağını söyledi.
İHD´den Meclis´e ´tasarıyı çekin´ çağrısı
İHD´den Meclis´e ´tasarıyı çekin´ çağrısı
İHD Hatay: Kamuoyuna “Sağlıkta Şiddet Yasası” diye sunulan ve iktidar vekilleri tarafından meclise sunulan teklif, çok daha ağır bir ihlal içermektedir
Işığın peşinden geldik
Işığın peşinden geldik
Suriyeli gazeteci Hakkı:
İhraç edilenler görevlerine iade edilsin
İhraç edilenler görevlerine iade edilsin
İskenderun KESK, ihraç edilen emekçileri olarak ıslak imzalı dilekçeleri kamu denetçiliği kurumu başkanlığına gönderdiğini açıkladı.
Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Karataş: Demokrasi ve emek eksenindeki güçler birleşmeli
KESK Ankara Gar katliamını kınadı
KESK Ankara Gar katliamını kınadı
Ankara Gar´ıa düzenlenen IŞİD saldırısında yaşamını yitirenler Antakya´da yapılan açıklamayla da anıldı.
Batman saldırısına kınama
Batman saldırısına kınama
“Karanlık oyunlar sahnede”
Savaş: Ekonomik dalgalanmada dış güçlerin etkisine inanıyorum
Savaş: Ekonomik dalgalanmada dış güçlerin etkisine inanıyorum
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ekonomik krizin HBB´ye yansımasını değerlendirdi.
Akar bir kez daha sınırda
Akar bir kez daha sınırda
Genelkurmay Başkanı Akar, karakollarda incelemede bulundu
Reyhanlı şehitleri anıldı
Reyhanlı şehitleri anıldı
11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler, anıldı.
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
Hatay Valisi Erdal Ata, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Diyarbakır´da düzenlenen ve 16 ilin valisinin katıldığı Bölge Güvenlik Toplantısı´na katıldı.
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Uyuşturucuya Meclis araştırması isteyen CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, tedavi merkezlerine başvuru yapan bağımlıların yüzde 10´unun Hatay´da yaşadığını ve uyuşturucu kullanım yaşının Hatay´da 12 yaşa kadar düştüğünü savundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi