´Zeytin Dalı´na destek ziyareti
TSK´nın, Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatına ilişkin Hatay´a destek ziyaretleri de sürüyor.
Tarih: 28.3.2018 10:16:31

 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgile göre, Türkiye-Suriye sınırında görev yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 25 Mart 2018 tarihinde içerisinde, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 589 kişinin yakalandığı açıklandı.

Sendikadan karakola destek ziyareti
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Zeytin Dalı Harekatı´na destek vermek ve bölgedeki eğitim çalışanlarıyla bir araya gelmek amacıyla İskenderun, Hatay ve Kilis´te ziyaretlerde bulundu. İskenderun, Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı´da ziyaretlerde bulunan Geylan´a, sendikanın genel başkan yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun da eşlik etti.
Sendikanın İskenderun´daki Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir ve şubelerimizin yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Geylan, Şırnak´ta helikopter kazasında şehit düşen İlker Acar´ın eşi Gülçin Acar´ı görev yaptığı Şirinyurt İlkokuluna taziye ziyaretinde de bulundu.

´Yeni bir var olma savaşının eşiğindeyiz´
Suriye´nin Afrin kenti karşısında bulunan Kırıkhan´ıni Güzelce Karakolunda görev yapan askerleri de ziyaret eden Geylan, Kırıkhan Beyazıt-i Bestami Tepesinde basın açıklaması yaptı. Geylan, şunları söyledi: "Son dönemde yakın coğrafyamızda yaşananlara baktığımızda vatanı olmayanın huzurunun, geleceğinin ve namusunun da olmadığını görüyor. Vatanı işgal edilmiş, birlik ve bütünlüğünü kaybetmiş, birbirine düşmüş milletlerin bir enkaza dönüşmesinden, denizlerin azgın dalgalarında yitip giden canlardan, köşe başlarında satılığa çıkarılan hayatlardan insanlık adına utanç duyuyoruz. Bu gerçekler bizlere vatan sevgisinin bir erdem değil, bu coğrafyada hayatta kalmak için bir mecburiyet olduğunu ortaya koyuyor. Coğrafyamızda kan ve gözyaşının hâkim olduğu, savaş ve işgallerin hüküm sürdüğü, yanı başımızdaki ülkelerde dayanılmaz ve kabul edilemez acıların yaşandığı bu günlerde, ülkemiz üzerine oynan kirli oyunların da artık sıcak bir çatışmaya dönüştüğünü görmekteyiz. Sayısız şehidin kanlarıyla sulayıp, bir gül bahçesi misali toprağa serilen nice koç yiğitlerin cansız bedenleri pahasına vatan yaptığımız bu topraklarda, yeni bir var olma savaşının eşiğindeyiz. Tıpkı yüzlerce yıl süren Haçlı seferlerinde olduğu gibi, tıpkı geçtiğimiz asırda olduğu gibi yurdumuz, bugün de içeriden ve dışarıdan kahpece kuşatılmış, emperyalist hainler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri aracılığıyla, bizlere yeni bir bedel ödetme, her karış toprağında binlerce şehidin yattığı vatanımızı yeniden işgal etme peşine düşmüş durumdadır. Bölgemizde oynanan kirli oyunları nihayete erdirmek için Afrin´e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı operasyonunda elde edilen mutlak galibiyet Türk´ün bölgedeki gücü ve hakimiyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmışken, şanlı ordumuz bütün hain planları bozmuştur. Mehmetçik Afrin´de, Türk milletinin kaderini yeniden yazmış,  bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmiştir. Kahramanlarımız, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildirmiş, bir asır önce Çanakkale´de olduğu gibi bugünde yedi düvele Türk´ün gücü ve kudretini göstermişlerdir. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk´e diz çöktüreceklerini sananlar Afrin Operasyonuyla bir kere daha her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek attığını görmüştür."
Hassa´da Milli Eğitim Müdürü Abidin Bağeker ve sendikanın Hassa Temsilcisi Uğur Kaya, sendikanın Reyhanlı Temsilcisi Tuncay Ayten´i de ziyaret eden Geylan, Afrin harekatına ilişkin bilgi de aldı; 22 Mart 2018´de Afrin´de şehit düşen Harun Demiral´ın ailesini ziyaret edip, başsağlığı diledi.

Muhasebeciler odasından destek ziyareti
İskenderun Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretçilerini İskenderun´daki ´valilik çalışma ofisi´nde ağırlayan vali Ata, onlarla sohbet etti. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İskenderun Mali Müşavirler Odası Başkanı Yıldırım da, kabulünden dolayı vali Ata´ya teşekkür etti ve Zeytin Dalı Harekatına destek olmak için geldiklerini belirtti.

Sebze-meyvecilerden 200 bin liralık destek
Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ceyhan Gündüz ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ve Zeytin Dalı Harekatına destek ziyaretinde bulundu. Dernek yönetimi ziyarette maddi destekte de bulundu. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, vali Ata, ziyarette dernek başkanı Gündüz ve beraberindeki heyeti Hatay´da görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti, gösterdikleri nezaket ve Zeytin Dalı Harekatına yapmış oldukları maddi destek için teşekkür etti. Gündüz de, Hatay´a Zeytin Dalı Harekatına manevi yönden destek vermenin yanısıra esnafların katkılarıyla topladıkları 200 bin liralık desteği ulaştırmak amacıyla geldiklerini belirtti ve kabülden dolayı vali Ata´ya teşekkür etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeytin Dalı destek ziyareti
Adalet Bakanı Gül Hatay´da
Adalet Bakanı Gül Hatay´da
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, il başkanı kısa süre önce atanan ve kongreye tek aday olarak katılan partisi AKP´nin il kongresine katılmak üzere Hatay´a geldi.
Milletvekilleri ile ‘yatırım ve sorun´ gündemli toplantı
Milletvekilleri ile ‘yatırım ve sorun´ gündemli toplantı
Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, İskenderun TOKİ Konutlarının su sorunları, Aslantaş Barajı ve Vakıf İşhanı ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
Riskli binaların tespit çalışmaları başladı
Riskli binaların tespit çalışmaları başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Genel Sekreter Yardımcısı İhsan Çakar, CHP´li 11 büyükşehir belediyesi bürokratlarıyla deprem tecrübelerini paylaşmak üzere biraraya geldi.
Belediye su altı kurtarma ekibi kurdu
Belediye su altı kurtarma ekibi kurdu
Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi kuruldu.
Etkinlikler 15 gün yasaklandı
Etkinlikler 15 gün yasaklandı
Daha önce alınan yasaklama kararı uzatıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Karla kapanan yollar açıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilde kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuzlara karşı önlemler almayı sürdürdüğünü belirtti.
HBB, muhtarlar federasyonu ile buluştu
HBB, muhtarlar federasyonu ile buluştu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk ve yönetimi ile makamında bir araya geldi.
Savaş´tan ‘cami, aşı, korona´lı değerlendirme
Savaş´tan ‘cami, aşı, korona´lı değerlendirme
Arsuz merkez cami, 13 şehit, konoravirüsle mücadele, fuar alanının satış kararıyla ilgili tartışma… HBB Başkanı gündemi değerlendirdi, Arsuz camisi ile ilgili meclis kararının Hatay Valisi Rahmi Doğan, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile Milletvekili Suzan Şahin´in anlaşmaları doğrultusunda alındığını belirtti.
Sulak alana moloz tehdidi
Sulak alana moloz tehdidi
HBB ekipleri, Milleyha sulak alanına kaçak şekilde dökülen molozları kaldırdı.
Çalınan ızgaralar yerine yenisi yerleştiriliyor
Çalınan ızgaralar yerine yenisi yerleştiriliyor
Mazgal ızgaraları ve baca kapağı hırsızlığının yaşandığı noktalarda onarım çalışmaları devam ediyor.
HBB´yle ek protokol
HBB´yle ek protokol
HBB Başkanı Savaş, sosyal denge tazminatı ek protokolünü imzaladı
Yeşil alanda cami kararı oybirliğiyle
Yeşil alanda cami kararı oybirliğiyle
Arsuz´un kent merkezinde park alanının ibadet, Alakop mevkiindeki ibadet alanının yeşil alana dönüştürülmesi Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oybirliği ile kabul edildi.
Büyükşehirden Samandağ ziyareti
Büyükşehirden Samandağ ziyareti
Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz´ı ziyaretinde alt ve üst yapı sorunları da görüşüldü
Giriş-çıkışlar ışıklı kavşaklardan
Giriş-çıkışlar ışıklı kavşaklardan
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya-İskenderun yolundaki çalışmalar ve mevcut yolların kullanımlarıyla ilgili açıklama yaptı.
Fidan bağışına plaketle teşekkür
Fidan bağışına plaketle teşekkür
İskenderun Orman İşletme Müdürlüğü, ´daha yeşil bir Hatay için fidan bağışı´ kampanyasına destek veren İTSO´ya verdiği plaketle teşekkür etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi