ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Tosyalı'dan 'termik santral'

Tosyalı'dan 'termik santral'

Tarih 29 Ocak 2013, 08:48 Editör SES Gazetesi

Binlerce ağacın kesilerek Organize Sanayi Bölgesi (OSB) haline dönüştürülen ve 800 dönümü yakın arsanın iki firmaya tahsis edildiği İskenderun 2. OSB'ye termik santral de yapılacak.

İskenderun'a bir santral daha geliyor

İskenderun 2. OSB'ye termik santrali Tosyalı Holding yapıyor.
Çevre Bakanlığına termik santral yapımı için başvuruda bulunan Tosyalı Elektrik Enerjisi Üretim Sanayi ve Tcaret A.Ş., kentteki 2. OSB'ye Tosyal İskenderun Termik Santrali Entegre Projesi'nin endüstriyel atık (kül) depolama alanı tesis edilmesi ve işletilmesini halkın görüşüne sunacak.

Santralin gücü ne olacak?

Tosyalı İskenderun Termik Santrali Entegre Projesi endüstriyel atık (kül) depolama alanı tesis edilmesi, 5 Şubat Salı günü saat 14.00'daki toplantıda yöre halkının görüşüne sunulacak.
Halkı bilgilendirme ve görüşüne sunma toplantısı, İskenderun 1. OSB Müdürlüğü seminer salonunda yapılacak. Toplantı, Çevre Yönetmeliği kapsımanda Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) 'halkın katılım toplantısı kapsamında yapılıyor. Santralin gücü ve etkisinin yapılacak toplantıda ifade edilmesi ya da yöneltilecek sorularla belirtilmesi bekleniyor. 

Bu haber 835 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

Türkiye'nin ilk çelik Ar-Ge'si ERDEMİR'e

Türkiye'nin ilk çelik Ar-Ge'si ERDEMİR'e İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları'nın da sahibi olan Erdemir, Ar-Ge Merkezi belgesini, 3. Özel Sektör Ar-Ge...

İSDEMİR hisseleri borsaya

İSDEMİR hisseleri borsaya İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Çalışanları Yardımlaşma Sandığı'nın başvurusu üzerine Başbakanlık Sermaye Piyasa...

KÖŞE YAZARLARI

Kitaplar yeni çağın habercisidir19 Aralık 2014

GALERİ

HAVA DURUMU

iskenderun


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi