Gayrimenkulümü en kısa sürede nasıl satabilirim?
Günümüzde bir çok satış ve pazarlama yöntemi ile çeşitli alım-satım işlemleri direkt veya aracılarla yapılıyor.
Tarih: 4.8.2017 19:42:57
Alican GERKSAR

 

Günümüzde bir çok satış ve pazarlama yöntemi ile çeşitli alım-satım işlemleri direkt veya aracılarla yapılıyor. Portföy sahiplerinin kendilerine göre profesyonel olmayan satış yöntemleri, yerel emlakçıların yöntemleri ve kurumsal emlak çalışma yöntemleri gibi bir çok yöntem mevcut.
Müşteri istekleri sonsuz gibi. En iyi fiyattan alıp, yine en iyi fiyattan satmak ister. Bu istek hem alıcılar hem de satıcıların vazgeçilmez istekleri ve yöntem geliştirmekte çokça deneme yanılma yapıldığı bir durum. Birden çok kişiden yardım istenir, masrafları olabildiğince sıfırlamaya, az zamanda çok kazanma imkanını sonuna kadar zorlarlar. Oysa bir gerçek vardır; teknoloji gelişiyor, Dünya aynı nispette küçülüyor. Bütün çalışmaları bilimsel ve istatiksel verilere oturtmadan sonuç almak artık çok zor veya tesadüfü. Gayrimenkul alım satımlarında profesyonel yöntem ve kurumsallık her geçen gün ülkemizde karşılık bulmaya ve ihtiyaç olmaya doğru gidiyor. Bir çok meslekte olduğu gibi. Örneğin istatistikler, bir gayrimenkulün doğru yöntem ve doğru fiyattan 14 haftada satılacağını söyler.
Gayrimenkulün analizi, tanınması, ekspertizi, piyasaya çıkarılması, tanıtılması ve ilgili müşteriye sunumu son derece hassas, emek ve bilgi gerektiren bir süreç. Sonuç itibariyle müşterinin bir talebi var ve talebin yerine gelmesi için bir destek gerekli. Gerekli desteği kurumsal ve profesyonel alması, kendisini iyi ve kazançlı hissetmesine sebep demektir. Bir çok konuda olduğu gibi gayrimenkulde, piyasadaki iyileri tercih etmemiz, piyasaların emin ellerde olmasını sağlayacaktır. Piyasalar emin ellerde olduğunda, emin olun ki; gayrimenkul alım-satımı daha doğru fiyat ve sürede el değiştirecektir…

Yazarın Diğer Yazıları
İmar barışı veya imar affı… (04 Mayıs 2018 - Cuma)
Gayrimenkul alırken… (02 Mart 2018 - Cuma)
2018 ‘de Gayrimenkul... (05 Ocak 2018 - Cuma)
KİRA SÖZLEŞMESİ VE KİRACI HAKLARI (30 Haziran 2017 - Cuma)
Fiyatta uzlaşı zamanı… (02 Haziran 2017 - Cuma)
Arsuz´da Tarımsal Sit… (29 Nisan 2017 - Cumartesi)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi