KÜLLERİMİ BOĞAZIN MAVİ SULARINA GÖMÜN
Türkiye´de 1950 yılından beri politika üretmeyen sağcı yöneticiler bilgisizliğini iki konuya sığınarak toplumu yönetmek istemişled. Atütürkçülük ve Kıbrıs.
Tarih: 15.9.2017 12:14:21
Sadullah ÇAĞLAR

Türkiye´de 1950 yılından beri politika üretmeyen sağcı yöneticiler bilgisizliğini iki konuya sığınarak toplumu yönetmek istemişled. Atütürkçülük ve Kıbrıs.
Bilimi hedeflemeyen yapay liderler süreç içinde ülkeyi darbe rejimine götürdüler. 1950´de iktidar olan Bayar Meederes siyasal olarak ittihatçı pan islam düşünceye sahiptiler.
Hükümet oldukları zaman ilk işleri Türkçe ezanı Arapça´ya dönüştürdüler. Sonra 1951 tevkifatında tüm sisasi aydınları zindana mahkum ettiler. Vedat Türkali, Ruhi Su, Behice Boran, Mihri Belli eşi Sevim Belli daha yüzlerce aydın sanatçı Bayar-Menderes iktidarında tutuklanıp hapse atıldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aydın´da yaptığı konuşmada eski başbakan Adnan Menderes´i ´demokrasi kahramanı´ ilan edip "Bizde onun yolundayız" diyor. Ilımlı islam cumhuriyetinin tohumlarını kim ekti? Adnan Menderes...
Atatürkçülük, Kıbrıs olayı tükenen politikacının politikadan kaçış alanı. Acaba neden 1950 sonrası Demokrat Parti iktidarında Kıbrıs konusu gündeme geldi. Onu inceleyelim. Yıl 1949, CHP hükümette, İsmet İnönü Cumhurbaşkanı. Dönemin gazetecisi, dışişleri bakanı Necmettin Sadak´a soru yöneltir: "Sayın Bakanım Kıbrıs konusunde ne düşünüyor sunuz?"´ o da "Bizim misak-ı milli sınırlarımız çizilmiştir ona ilave edecek toprak talebimiz yoktur. Kıbrıs bizim ilgi alanımız değildir."
1950 yılına kadar ülkede Kıbrıs´ın adını duyan yoktur.
Üstelik ikinci dünya savaşında, Tahran konferansında İngiliz Başbakanı Çorçil, ABD Başbakanı Rozvelt, Sovyet lideri Stalin 12 adaların Türkiye´ye verilmesi için öneri getirildi. Teklif red edildi. Öneri İngiliz dış işleri bakanı Antoni Edan tarafından yapıldı.
1950 sonrası ülkenin sorunlarını çözemeyen Menderes hükümeti, önce Atatürkçülüğü öne koydu. Onun fotoğrafları neden paraların üzerinden kaldırıldı? Mantıksız tartışmalardan sonra Kore savaşına giriş, arkasından Atlantik Paktı NATO´ya katılış.
Kimse bu paklara giriş nedenini bilmiyor.
Bir dönem geldi 1952 Kıbrıs mitingleri başladı "Ya Taksim, ya ölüm." Makaryos´un fotoğrafları yakılır ´Kıbrıs bizim canımız, Kıbrıs için ölmeye hazırız...´
Bu arada ekonomi tıkanmış, işsizlik başını almış gidiyor. Yiyecek maddelerine sürekli zam yapılıyor, para sürekli değer kaybediyor.
Caddelere yeni paketlerin içine pepsi kola denen şey şişelerde içilmeye başlıyor. Pepsi Kola nedir kimse bilmiyor. Evet, pepsi kola devri başlıyor. Limonatalar, meyveli gazozlar, ayranlar kaybolmaya başlıyor. Sonra Amerikan süt tozu, peyniri yoksullara dağıtılıyor. Bu arada Kore gezilerinin ölüm haberi gelmeye başlıyor.
Arkasında sakat Kore kahramanları yurda dönüyor.
Kiminin kolu yok, kiminin ayağı kesik sakatlar görüntüsü. Başbakan Adnan Menderes basın tarafından ´NATO Aslanı´ ilan ediliyor. Yıllar sonra da Ecevit ´Kıbrıs fatihi´ ilan ediliyor. Günümüzde Başbakan Tayyip Erdoğan ´Gazze Fatihi´ oldu. Peki neden ölüm yolculuğuna insanlar gönderildi, onlar gazi oldu?
Yıl 1955 Kıbrıs gösterileri devam ediyor. Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, Başbakan Menderes´i Londra´dan arar:
"Sayın Başkan İngiliz yönetimiyle toplantılar devam ediyor. Yanlız onlara Kıbrıs konusunda halkımızın çok duyarlı olduğunu göstermek için İstanbul´da sokağı harekete geçirelim."
Atatürk´ün Selanik´te ki evine bomba atılır. Rumlar Selanik´te ´Atamızın evine bomba atıldı´ senaryosu şehre yayılır. Bu arada hazır kıtalar harekete geçer. 6-7 Eylül olayları başlar. Hedef İstanbul´da ki Rumlar, Ermeniler, Yahudiler. Saldırı Beyoğlu´ndan başlar. Şimdi olayları canlı olarak yaşayanlardan dinleyelim.
Geçtiğimiz günlerde gazetelerde bir haber dikkat çekiciydi. Türk asıllı Ermeni bir aile 6-7 Eylül olaylarından dolayı Türkiye´yi terk etmek zorunda kalarak Kanada´ya göç ettiler. 55 yıl sonra kızıyla Türkiye´ye gelen bir kadın kocasının vasiyetini yerine getirmek için geldiğini ağlayarak konuşmasına zorla devam etmiştir:
"Eşimle çok mutluyduk. İstanbul´da Ortaköy´de eczanemiz vardı. Bende hastanede hemşireydim. Onnik Bey´le birbirimizi severek büyük bir aşkla evlendik. Eşim bir sevgiyle ülkeye bağlıydı. Bizim bütün kökenimiz İstanbulluydu. Biz buraların yerli halkıyız. 6-7 Eylül 1955 Eylül akşamı arabamızla eve dönüyorduk. Araba giderken birden bire vahşi bir kalabalığın içine bulduk kendimizi. Gözü dönmüş çapulcular eşimin kullandığı arabaya hücum ettiler. Baltalarla, sopalarla vurmaya başladılar. Bizler şok olduk, korkmaya başladık. Kalabalık arabanın kapısını açıp bizleri dışarı çıkarıp linç etmek istiyordu. Kız kardeşimin korkudan dili tutuldu, konuşamıyordu.
Eşim ´Biz Türk´üz´ diye bağırıyordu.
´O zaman Türk bayrağını gösterin´ diye bağırıyorlardı.
Eşim kalabalığa soğukkanlılığını koruyarak, ´Evet, Türk´üm.´
´O zaman bayrağını çokar´ diye bağırıyorlardı.
Eşim, ´Şu anda arabada bayrak yok.´
Sonra eşimin durumuna bakarak arabayı bıraktılar. Sonra eczaneye geldik bir yerlere koşarak bayrak arıyorduk, ama dükkanımız darmadağın olmuştu. Büyük zarara uğramıştık. Saldırganlar mağazada hiç bir şey bırakmamışlardı.
Çocuğumuz okulda ´Pis ermeniler´ diye kovalanmıştı.
Tabi tüm bunlar büyük bir hayal kırıklılığı yaratırken ailenin Türkiye´den göç etme kararı alınmasında başka etken yoktu.
Yaşanan vahşet Dik Ranuihi hanıma çocukken mağruz kaldığı hareketlerde neden oldu. Bende gitme taraftarıydım çünkü çocukken ´Pis Ermeni´ diye kovulmuştum.
6-7 Eylül üç gün İstanbul yağmalanmasından çok korkmuştuk. Çocukken kovalandığım günler yeniden canlandı. Çocuğum da benim gibi dışlanmasın diye yurdumuzu ağlayarak terk ettik. İstanbul´dan ayrılırken eşim ´keşke saldırıda ölseydik bu ayrılık olmasaydı´ diye göz yaşlarına hakim olamıyordu. Kanada´ya göç ettikten sonra eşim İstanbul´u hiç unutmadı. Her gün İstanbul radyosunu saatlerce arar, radyoda klasik Türk müziği dinlerdi. Müzeyyen Senar´ın ´Bir ihtimal daha var o da ölmek mi dersin?´ , ´Gittin, bu gidiş bence ölüden beterdi´ şarkılarının plaklarını İstanbul´dan getirtip pikapta her gün ağlayarak dinlerdi. Yurt hasreti onu hergün biraz daha bitiriyordu.
´Acaba İstanbul´u, Boğaziçi´ni, uçuşan martıları bir daha görebilecek miyim?´ diye gözleri nemlenirdi.
Bir gün hastalandı beni yanına çağırarak:
´Artık ızdırabım bitecek. Senden ricam, vasiyetim sevgilim ben öleceğim benim cesedimi yaktır. Küllerini bir kutuya koy, kızımı yanına al. İstanbul´a git Karaköy´de vapura bin, boğazda Bebek koyuna geldiğinde beyaz martılar uçuştuğu zaman, küllerimi boğazın mavi sularına serp. Sonra Emirgan´a git. Orada çınarın altında kızımla beraber çay için. O zaman ben aranızda olacağım;
Onnik Kütahyalıoğlu´
Geçtiğimiz 2009 yılında bir bakan "Azınlıklar gitmeseydi milli devlet olamazdık" diye çığlık atıyordu.
Aslında gidenler bu ülkenin yerli halkıydı. 6-7 Eylül´de üç gün İstanbul yağmalandı. Tarihin en büyük utancını 1961 Yassıada Mahkemesi´nde Menderes iktidarının Dış İşleri Bakanı Fuat Köprülü, "6-7 Eylül olayları Başbakan Adnan Menderes´in bilgisi dahilinde yapılmıştır" diye açıklama yaptı.
Başına söylediğimiz gibi 1950 sürecinden günümüze kadar ülkeye İttihat ve Terakki anlayışı ülke yönetimine hakim olmuştur. Yani Pan İslam. Peki ülkeyi yüz yıldan beri terkeden neyi beraber götürdüler?
Kent kültürünü, yani uygarlığı.
Not: 12.09.2012 tarihinde yayınlanmıştır

Anahtar Kelimeler: KÜLLERİMİ, BOĞAZIN, MAVİ, SULARINA, GÖMÜN
Yazarın Diğer Yazıları
TARİHSEL DÖNEMİN UNUTULMAZ MEKTUPLARI (18 Mayıs 2022 - Çarşamba)
BATININ ÖDÜLLÜ KAHRAMANLARI (11 Mayıs 2022 - Çarşamba)
KÖYDEN KENTE GÖÇ (28 Nisan 2022 - Perşembe)
KÜTÜPHANELER İNSANI BİLİME TAŞIR (13 Nisan 2022 - Çarşamba)
SİNEMA TARİHİNDEN UNUTULMAZ FİLMLER (06 Nisan 2022 - Çarşamba)
BATI DÜNYASINDA SON AYDINLAR (30 Mart 2022 - Çarşamba)
POLİTİKA VE UZLAŞMA SANATI (24 Mart 2022 - Perşembe)
Yakın tarihimizde sanat ve edebiyat (17 Mart 2022 - Perşembe)
KÖRLEŞME SONRASI (09 Mart 2022 - Çarşamba)
HALKEVLERİNİ UNUTMAK MÜMKÜN MÜ (03 Mart 2022 - Perşembe)
SEVDA ŞARKILARINDA HEP SEN VARDIN (24 Şubat 2022 - Perşembe)
DÜNYA GENELİNDE UKRAYNA OLAYI (17 Şubat 2022 - Perşembe)
SEVGİ VE SONSUZLUK (10 Şubat 2022 - Perşembe)
ELVEDA ESKİ KENTLER (02 Şubat 2022 - Çarşamba)
TARİHTE YAŞANMIŞ BÜYÜK AŞKLAR (27 Ocak 2022 - Perşembe)
BATI DÜNYASINDA İKİ TÜRK AYDINI (19 Ocak 2022 - Çarşamba)
SİNEMA TARİHİNDE TARTIŞMALI FİLMLER (12 Ocak 2022 - Çarşamba)
AYDINLANMA EĞİTİMDEN KAYNAKLANIR (23 Aralık 2021 - Perşembe)
İNSAN HAKLARI YAŞAMA HAKKIDIR (16 Aralık 2021 - Perşembe)
BEYAZ PERDE´NİN EĞİTİME KATKISI (08 Aralık 2021 - Çarşamba)
ADANA HİLTON´DA BİR PANEL (01 Aralık 2021 - Çarşamba)
Politik yaşamda genel kültür (18 Kasım 2021 - Perşembe)
Politik Yaşamda Bilim (03 Kasım 2021 - Çarşamba)
YAPRAK DÖKÜMÜ MEVSİMİ GELDİ (27 Ekim 2021 - Çarşamba)
BENDEN SELAM OLSUN ANADOLUYA (21 Ekim 2021 - Perşembe)
Tarihle Söyleyişler (13 Ekim 2021 - Çarşamba)
DÜNYA EDEBİYATINDA TOLSTOY VE DOSTOYEVSKİ (29 Eylül 2021 - Çarşamba)
Felsefe Kültürün Neresinde? (23 Eylül 2021 - Perşembe)
Evrensel sanatçı yaşama veda etti (15 Eylül 2021 - Çarşamba)
ŞARLO´NUN AMERİKAN RÜYASI (08 Eylül 2021 - Çarşamba)
1 Eylül Zaferi İnsanlığın Kazanımıdır (01 Eylül 2021 - Çarşamba)
Kara gün (25 Ağustos 2021 - Çarşamba)
ATOM BOMBASI VE SOĞUK SAVAŞ (18 Ağustos 2021 - Çarşamba)
Sevgi yaşama güç katar (11 Ağustos 2021 - Çarşamba)
CUMHURİYET LOZAN´DA KAZANILDI (28 Temmuz 2021 - Çarşamba)
SİNEMANIN UNUTULMAZ FİLMLERİ (14 Temmuz 2021 - Çarşamba)
Tarih Boyunca Unutulmaz Aşk Mektupları (30 Haziran 2021 - Çarşamba)
1940 Türkiye´de 40 Bilim Adamı (16 Haziran 2021 - Çarşamba)
KLASİK TÜRK MÜZİĞİNİN GELİŞİMİ (09 Haziran 2021 - Çarşamba)
Akdeniz´de Bir Kraliçe (02 Haziran 2021 - Çarşamba)
İTALYAN SİNEMASININ KLASİK FİLMLERİ (26 Mayıs 2021 - Çarşamba)
DOKTOR FEYRUZ KARAALİ´Yİ KAYBETTİK (19 Mayıs 2021 - Çarşamba)
OKUNMAYAN YAZARLARA NOBEL ÖDÜLÜ (12 Mayıs 2021 - Çarşamba)
KENNEDY VE 1962 KÜBA KRİZİ (06 Mayıs 2021 - Perşembe)
KÖY ENSTİTÜLERİ AYDINLANMA DÖNEMİYDİ (29 Nisan 2021 - Perşembe)
EDEBİYAT TARİHİNDE UNUTULMAZ AŞKLAR (14 Nisan 2021 - Çarşamba)
KENTLER BÜYÜK KÖYLERE DÖNÜŞTÜ (31 Mart 2021 - Çarşamba)
KÜTÜPHANE YENİ BİR DÜNYADIR (24 Mart 2021 - Çarşamba)
TARİHİ OLAYLAR SARIKAMIŞ VE HİROŞİMA (17 Mart 2021 - Çarşamba)
VE SİNEMA (10 Mart 2021 - Çarşamba)
SANAT ÜZERİNE (24 Şubat 2021 - Çarşamba)
SEVMEK YAŞAM DEMEKTİR (17 Şubat 2021 - Çarşamba)
MUAMMER AKSOY ANAYASA UZMANIYDI (10 Şubat 2021 - Çarşamba)
TARİHLE KUŞANMIŞ ANTİK KENT KUDÜS (03 Şubat 2021 - Çarşamba)
TİMUR SELÇUK YAŞAMA VEDA ETTİ (27 Ocak 2021 - Çarşamba)
KALBİMİ VATANIMA GÖMÜN (20 Ocak 2021 - Çarşamba)
ÇAĞIN TEKNOLOJİK YAPISI (13 Ocak 2021 - Çarşamba)
BEYAZ PERDE DÜNYA İNSANIYLA BULUŞMADIR (23 Aralık 2020 - Çarşamba)
KIRILAN PLAKLARIN HİKAYESİ (16 Aralık 2020 - Çarşamba)
Keşifler dünyasına tarihsel bakış (09 Aralık 2020 - Çarşamba)
Masal şehri; İstanbul (25 Kasım 2020 - Çarşamba)
KÜLTÜR VE SANATIN İNSANA YANSIMASI (12 Kasım 2020 - Perşembe)
YÜZYILIN EN PAHALI KİTABI (04 Kasım 2020 - Çarşamba)
FUZULİ´DEN ŞEKSPİR´E MESAJ (28 Ekim 2020 - Çarşamba)
ONLARI UNUTMAK MÜMKÜN MÜ? (22 Ekim 2020 - Perşembe)
EBEDİ AŞK (14 Ekim 2020 - Çarşamba)
Kırsalı Batı´yla taşıyan aydın (07 Ekim 2020 - Çarşamba)
Evrensel Mısır sineması (11 Eylül 2020 - Cuma)
POLİTİK YAŞAMDA YOL AYRIMI (04 Eylül 2020 - Cuma)
MAHATMA GANDİ VE CHARLİE CAHPLİN (28 Ağustos 2020 - Cuma)
CHP´NİN 37.KURULTAY MESAJI (21 Ağustos 2020 - Cuma)
Hiroşima´nın 75.yılı anısına (14 Ağustos 2020 - Cuma)
SANAT DÜNYASINA BİR BAKIŞ (07 Ağustos 2020 - Cuma)
KURTULUŞ LOZAN´DA BELGELENDİ (24 Temmuz 2020 - Cuma)
Sinema tarihinin muhteşem kadını (16 Temmuz 2020 - Perşembe)
SİNEMA TARİHİNE BİR BAKIŞ (03 Nisan 2020 - Cuma)
ANTAKYA TARİHLE KUŞANMIŞ KENT (27 Mart 2020 - Cuma)
SPARTAKÜS YAŞAMA VEDA ETTİ (28 Şubat 2020 - Cuma)
TRENLERİN SESİ DUYULMAZ OLDU (07 Şubat 2020 - Cuma)
Kore´ye gidenler geri gelmedi (24 Ocak 2020 - Cuma)
DERTLİ PINAR (06 Aralık 2019 - Cuma)
Şampanya İçilerek Kutlanan Ölüm (29 Kasım 2019 - Cuma)
Umutsuz adamdan uzak durun (22 Kasım 2019 - Cuma)
BAĞ BOZUMU (15 Kasım 2019 - Cuma)
TARİHSEL UNUTULMAZ MEKTUPLAR (01 Kasım 2019 - Cuma)
BABALAR VE OĞULLARI (20 Eylül 2019 - Cuma)
BEYAZ PERDEDEN SEÇMELER (13 Eylül 2019 - Cuma)
TROYA DAĞLARI UYGARLIĞIN BEŞİĞİDİR (30 Ağustos 2019 - Cuma)
İlhan Selçuk´tan politik anılar (12 Temmuz 2019 - Cuma)
Romalı Brutus´ün yanılgısı (05 Temmuz 2019 - Cuma)
Benden resim aşıranlara zıkkım ola (06 Haziran 2019 - Perşembe)
BİR DOSTUN ARKASINDAN (31 Mayıs 2019 - Cuma)
İskenderun ve Kitaplı Yıllar (24 Mayıs 2019 - Cuma)
MISIRLI ESMA HAN´IN UMUTSUZ AŞKI (17 Mayıs 2019 - Cuma)
Don Kişot´lar öncüdür (10 Mayıs 2019 - Cuma)
KEŞİFLER DÜNYASI (05 Nisan 2019 - Cuma)
BEYAZ PERDEDE BİR EFSANE (15 Mart 2019 - Cuma)
Ahım gibi ah var mı acep (01 Mart 2019 - Cuma)
Modası Geçmeyen Bir Yolculuk (22 Şubat 2019 - Cuma)
14 ŞUBAT´IN ANLAMI (15 Şubat 2019 - Cuma)
LATİN AMERİKA VE YAKIN TARİHİ (08 Şubat 2019 - Cuma)
BUĞDAY İHRAÇ EDEN ÜLKEYDİK (25 Ocak 2019 - Cuma)
UNUTULAN DOSTLUKLAR VE EDEBİYAT (18 Ocak 2019 - Cuma)
SÖZ UÇAR YAZI KALIR (11 Ocak 2019 - Cuma)
TARİHTEN BİR YAPRAK 1960´LI YILLAR (28 Aralık 2018 - Cuma)
YAŞAR KEMAL VE NOBEL ÖDÜLÜ (21 Aralık 2018 - Cuma)
Elveda Hindistan (14 Aralık 2018 - Cuma)
YAŞAM VE DOĞA KÜLTÜRÜ (09 Kasım 2018 - Cuma)
Dünya Edebiyatı ve Savaşlar (19 Ekim 2018 - Cuma)
ENGELS´İN EVİ (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kağıt Fabrikası Olmayan Ülke (14 Eylül 2018 - Cuma)
Köyden Gelen Aydına Veda (31 Ağustos 2018 - Cuma)
BİR USTANIN ANILARI (17 Ağustos 2018 - Cuma)
Çöl Tilkisi´nin Son Günü (03 Ağustos 2018 - Cuma)
TARİHİ ROMA´DA BİR GEZİNTİ (13 Temmuz 2018 - Cuma)
BAŞARI UMUTTAN BESLENİR (06 Temmuz 2018 - Cuma)
BEYAZ PERDENİN UNUTULMAZLARI (29 Haziran 2018 - Cuma)
SANATLA KUŞANMIŞ LİDERLER (22 Haziran 2018 - Cuma)
"İşte Paşam İstanbul" (01 Haziran 2018 - Cuma)
ÖLÜMSÜZLERİN UNUTULMAYAN AŞKLARI (25 Mayıs 2018 - Cuma)
ARKADAŞ (18 Mayıs 2018 - Cuma)
KİTAPSIZ BİLENLER (11 Mayıs 2018 - Cuma)
ARTİST KARTPOSTALLARI (27 Nisan 2018 - Cuma)
TÜRK BASININDA HÜRRİYET GAZETESİ (13 Nisan 2018 - Cuma)
Edebiyat Ustası Victor Hugo (15 Mart 2018 - Perşembe)
Burjuva Kökenden Gelen Bir Aydın (01 Mart 2018 - Perşembe)
14 Şubat: Tarihsel Bir Gün (15 Şubat 2018 - Perşembe)
Politika Uzlaşma Sanatıdır (08 Şubat 2018 - Perşembe)
Dünya Sinemasında Unutulmazlar (25 Ocak 2018 - Perşembe)
EDEBİYAT VE SANATIN NERESİNDEYİZ (11 Ocak 2018 - Perşembe)
Sevmek Yaşamak Demektir (04 Ocak 2018 - Perşembe)
Unutulmaz Radyo Günleri (28 Aralık 2017 - Perşembe)
Gözlerden Kalplere Sesler (15 Aralık 2017 - Cuma)
EDEBİYAT TARİHİ AYDINLANMAKTIR (08 Aralık 2017 - Cuma)
SAVAŞLARDAN ÇIKARI OLANLAR (10 Kasım 2017 - Cuma)
Elveda Hindistan (27 Ekim 2017 - Cuma)
Elia Kazan ve Livaneli Dostluğu (20 Ekim 2017 - Cuma)
Halep Gezi Anıları (13 Ekim 2017 - Cuma)
Teknoloji ve bilimin zaferi (06 Ekim 2017 - Cuma)
O bir zamanlar kraliçeydi (22 Eylül 2017 - Cuma)
Türk Sinemasında Kayıplar (25 Ağustos 2017 - Cuma)
İdeal Öğretmen (18 Ağustos 2017 - Cuma)
Bir Zamanlar Antakya (04 Ağustos 2017 - Cuma)
Benden resim aşıranlara zıkkım ola (28 Temmuz 2017 - Cuma)
TARiHLE SÖYLEŞİLER (14 Temmuz 2017 - Cuma)
Treni Yürüten Önder (07 Temmuz 2017 - Cuma)
İhanete giden yol (30 Haziran 2017 - Cuma)
CHP Kendini Ortaya Koydu (23 Haziran 2017 - Cuma)
Senede Bir Gün (16 Haziran 2017 - Cuma)
Batı Dünyasında Son Gelişmeler (09 Haziran 2017 - Cuma)
Sevgisiz hayat bitkiseldir (02 Haziran 2017 - Cuma)
Kore´ye gidenler geri gelmedi (26 Mayıs 2017 - Cuma)
Beyazperdenin Unutulmazları (18 Mayıs 2017 - Perşembe)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi