Baştuğ Metalurji, Tosyalı bünyesine...

İskenderun/SES

EKONOMI 3.07.2024 17:11:00 0
Baştuğ Metalurji, Tosyalı bünyesine...

Baştuğ Metalurji, yaşadığı mali sorunlar nedeniyle bir süredir devam eden görüşmelerin ardından 3 Temmuz itibarıyla Tosyalı Holding’e devredilmesi için görüşmelerin son aşamaya geldiği bildirildi. 

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'Nde faaliyet gösteren çelik üreticisi Baştuğ Metalurji yönetiminin, yaşanan mali sorunlar nedeniyle bir süredir potansiyel alıcılarla görüşmelerde bulunduğu, 03 Temmuz 2024 itibarıyla da şirketin Tosyalı Holding bünyesine katılacağı açıklandı. Baştuğ Metalurji’den yapılan açıklamada, şirketin devredilmesiyle birlikte işten çıkarmaların durdurulduğu belirtildi. Detaylı açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi. Tosyalı Holding ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Tosyalı'nın üretim kapasitesi 8 milyon tona çıkacak

Son üç aydır atıl durumda olan Baştuğ Metalurji tesislerinde üretimin ne zaman yeniden başlayacağının kesinlik kazanmadığı belirtildi. Yıllık 2 milyon ton ham çelik ve 1,25 milyon ton haddeleme kapasitesine sahip olan Baştuğ Metalurji Tesisinin faaliyete geçmesi durumunda, Tosyalı Holding kütük üretim kapasitesini arttıracak. Tosyalı Holding'in 6 milyon ton/yıl ham çelik kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Baştuğ Metalurji'nin tesislerinde üretimin yeniden başlamasıyla birlikte Tosyalı Holding’in toplam ham çelik kapasitesi 8 milyon tona ulaşacak. Kapasite artışı ile Tosyalı Holding, Oyak Maden Metalurji'nin ardından Türkiye'nin en büyük ikinci çelik üreticisi konumuna gelecek. Geniş üretim yelpazesini sahip olan Tosyalı Holding, kütük, filmaşin, ticari profil, slab, sıcak rulo sac, soğuk rulo sac, kaplamalı sac ve boru gibi çeşitli çelik ürünlerinin üretimini yapıyor. 


Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91