Çocuk Oyun Köyü paralı oldu

Akın Bodur/İskenderun

İSKENDERUN 11.06.2024 11:18:00 0
Çocuk Oyun Köyü paralı oldu

İskenderun Belediye Meclisi, önceki skenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı döneminde, seçim öncesi hizmete açılan ve ücretsiz olarak hizmet veren Çocuk Oyun Köyü'nün ücretli olmasına karar verdi.

Çocuk Oyun Köyü paralı oldu

Meclis, işletmesi İskenderun Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünde bulunan ve önceki dönem İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı döneminde, seçim öncesi hizmete açılan ve ücretsiz olarak hizmet veren Çocuk Oyun Köyü'nün ücretli olmasına karar verdi. İskenderun Belediye Meclisi'nin CHP, AKP VE MHP'li üyelerinin oy birliğiyle alınan kararla, Çocuk Oyun Köyü'nün sekiz parkuru ücretli hale getirildi. Meclis kararına göre, Çocuk Oyun Köyü'ndeki parkurlardan; dev salıncak 50 lira, mini sürvivar 50 lira, salto trombolin 50 lira, macera parkı 50 lira, zipline 50 lira, pastacılık 75 lira, sıfır atık 50 lira ve bilim evi parkuru 50 lira olarak belirlendi.

Ücretli Çocuk Oyun Köyü başladı

Karar, meclis tarafından alındığı tarih olan 07 Haziran'da uygulanmaya başlandı. Belirlenen ücretler 2024 yılı sonuna kadar geçerli olacak. Kararla, daha önce kullanımı ücretsiz olan Çocuk Oyun Köyündeki her parkur en az 50 lira oldu ve bir çocuk Çocuk Oyun Köyünde vakit geçirmek ve daha ok eğlenmek isterse parkur başına 50 lira ödeyecek. Kurban Bayramı ve okulların tatil olmasından önce alınan bu karar, kentte ekonomik sıkıntının yaşayan birçok ailenin çocuğunu Çocuk Oyun Köyü'ne götürememesini ya da daha az götürmesine yol açacağı sanılıyor.
İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından teklif edilen önergenin geldiği bir önceki oturumda, 18 kişinin çalıştığı Çocuk Oyun Köyü'nün belediye bütçesine maliyetinin bir milyon lirayı bulduğunu, amaçlarının kamusal hizmet yapan Çocuk Oyun Köyü'nden para kazanmak değil, çalışan personel maliyetine katkı sağlanması olduğunu ifade etmişti.

Meclis, kirliliği araştıracak

Meclis, kentteki hava ve çevre kirliliğini de 5 kişilik komisyonla araştıracak. Meclis, “Hava kirliliği ve çevre kirliliği konusunda Meclis Araştırma Komisyonu kurulması” önergesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunu kabul etti. Buna göre, Hava Kirliliği ve Çevre Kirliliği Meclis Araştırma Komisyonu; İskenderun Belediye Meclisi'nin CHP'li üyeleri İlkay abacı, Ahmet Gökay ve Haydar güvercin, AKP'li üyeleri Mehmet Önder ve Zeki Serdal Kınal'dan oluştu.
Karayılan Kültür Merkezinde İskenderun Belediye Başkanvekili Mehmet Önder başkanlığında toplanan İskenderun Belediye Meclisi, gündeminde bulunan maddeleri görüştü. Komisyon raporları hazırlanmayan imar konularının görüşmesini erteleyen meclis, Hava Kirliliği ve Çevre Kirliliği Meclis Araştırma Komisyonun 5 üyeli ismini İlkay abacı, Ahmet Gökay, Haydar güvercin (CHP), Mehmet Önder ve Zeki Serdal Kınal (AKP) olarak belirledi. Komisyon, kentteki hurdacılar ve çevre kirliliği yaratan iş yerlerini denetleyip, rapor hazırlayacak.


Anahtar Kelimeler: Çocuk Köyü paralı

Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91