Hatayspor 'tek listeyle' kongreye gidiyor

Akın Bodur/İskenderun

SPOR 25.06.2024 16:34:00 0
Hatayspor

Yeni futbol sezonunda Trendyol Süper Ligin mücadele etmeyi sürdürecek olan Atakaş Hatayspor, yeni yönetimini belirlemek için genel kurula gidiyor. Hatayspor yönetimi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Başkanı Mehmet Öntürk arasında anlaşmanın sağlandığı ve kulüp yönetimin görevi yeni yönetime görevi devretme konusunda anlaşma sağlandığı öğrenildi. Anlaşmaya göre, Hatayspor yönetiminin yeni dönemde Öntürk’ün sorumluluğunda olacak. Kulüp yönetimi ile HBB Başkanı Öntürk arasında muhtemel yeni yönetimde kimlerin yer alacağı, transfer ve diğer yetkiler konularda anlaşmaya varıldığı belirtiliyor. Hatayspor'un yeni yönetiminin belirleneceği genel kurula tek listeyle gidilmesi bekleniyor. Kongre öncesi Öntürk ekibinin isteği üzerine derneğe 200 dolayında yeni üye alımı yaptığı öne sürülüyor.

Öntürk ve Tazearslan'dan ortak açıklamada

HBB Başkanı Mehmet Öntürk ve Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan imzasıyla, 13 Haziran'da kamuoyuna yapılan ortak açıklamada da "Hatay için Hatayspor için el ele" ifadesine yer verildi. Öntürk ve Tazearslan imzasıyla yapılan ortak açıklamada şunlara yer verildi: “Türkiye'mizin en güzel şehirlerinin başında gelen Akdeniz'in incisi şehrimizde, birçok alanda olduğu gibi sporda da birlikteliği sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle 6 Şubat sonrası çok zor günler geçiren şehrimizin, bir nebze olsun yüzünü güldüren Hatayspor'umuz için hep birlikte, güçlü bir kadro ile yola çıkıyoruz. Uzun yıllardan bu yana gurur ve sevinç kaynağımız olan Hataysporu'muz için ilimizin önde gelen tüm aktörleri olarak; taşın altına elimizi ve hatta gövdemizi koymak üzere anlaşmış ve kenetlenmiş durumdayız. Öncelikle, Hatayspor'umuzun kuruluşundan bu yana görev almış tüm yönetimlere, emeği geçen teknik kadrolara, futbolcularımıza, desteğini bir an olsun esirgemeyen çok kıymetli taraftarımıza ve Hataylı hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte, en iyisini hak eden Hatayspor'umuz için canla başla mücadele edeceğiz. Bu çalışmalarımızda geçmişten gelen birikim ve tecrübenin üstüne, gelecekte oluşturacağımız kurumsal yapı, güçlü ve yeni vizyon anlayışımız ile çok daha güçlü bir Hatayspor oluşturma konusunda Hatay'ın tüm renkleri olarak mutabakat sağlamış bulunmaktayız. Hatay olarak, özellikle 6 Şubat sonrası zor bir süreçten geçerken, Hataylı tüm hemşehrilerimizin bir an olsun acısını dindirmek, onların eski günlere dönmesi konusuna katkı vermek adına başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mehmet ÖNTÜRK beyin desteği ile, yine Hatay'a sevdalı tüm dostlarımız ile bir ve beraber olarak yol yürüyeceğiz. Taraftarlarımız ve Hataylı tüm hemşehrilerimizin içi rahat olsun, eski yönetim ve yeni yönetim demeden, Hatay olarak el ele vermiş olup bir çatı altında toplanmış bulunmaktayız. Sporun birleştirici gücüne Hatayspor sevgisi de eklenince bu birliktelik ile güçlü bir Hatayspor oluşturmaktır hedefimiz. Tüm Hataylı sporsever ve hemşehrilerimizin keyifle ve gururla izleyeceği bir Hatayspor oluşturma konusunda destek veren tüm yöneticilerimize teşekkür ederken bugüne kadar bizden bir an olsun desteğini esirgemeyen taraftarlarımızı bundan sonraki süreçte daha fazla birbirimize ve Hatayspor'umuza sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

Öte yandan Hatayspor'un Genel Sekreteri Rahmi Vardı, genel kurulu öncesi görevinden istifa etti. Yaklaşık yedi yıldır sürdürdüğü yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Vardı, "7 yıldır onurla yaptığım Hatayspor yönetim kurulu üyeliğinden gönül rahatlığı ile istifa ediyorum. 7 yıl boyunca hem erkek takımı hem de kadın futbol takımı için elimden geleni yapmaya çalıştım. 15 ilçede oluşturduğumuz taraftar gruplarıyla Hatayspor için tek yürek olarak şehrimizin takımına daha güçlü destek olmaya gayret ettim" açıklamasını yaptı.


Anahtar Kelimeler: Hatayspor ' listeyle' kongreye gidiyor

Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91