HBB'den, ücretsiz ve indirimli kart

İskenderun'da siviller için toplu taşıma ücreti 20 lira olurken, öğrenciler de 15 lira ödeyecek.

HATAY 2.07.2024 19:35:00 0
HBB

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz ve indirimli yararlanan vatandaşların sorun yaşamaması için dolmuş esnafına gelir desteği sağlanmasını oy birliğiyle kabul etti. İskenderun'da da toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı. Buna göre, İskenderun'da siviller için toplu taşıma ücreti 20 lira olurken, öğrenciler de 15 lira ödeyecek.

İskenderun/SES

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), toplu taşıma araçlarında ücretsiz binişlerle ilgili yaşanan sorunların çözümü için çalışma yapıyor.
HBB'den yapılan açıklamaya göre, HBB Meclisinde görüşülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz ve indirimli yararlanan vatandaşların sorun yaşamaması için dolmuş esnaflarına gelir desteği sağlama konusu oy birliğiyle kabul edildi.

Kartı olanlar para ödemesin

Açıklamada, "Toplu taşıma esnaflarına kamu yararı gözetilerek gelir desteği sağlanmasıyla hem vatandaşların hem de toplu taşıma esnafının mağduriyeti giderildi. Ücretsiz biniş hakkına sahip olan vatandaşların ulaşım kartlarını zaman kaybetmeden temin etmeleri, kartsız biniş yapmamaları ve elden para vermemeleri gerekiyor. Ayrıca toplu taşıma sisteminin düzgün işlemesi için tüm vatandaşların da kartlarını kullanmaları noktasında hassasiyet göstermesi ve para talep edilen durumlar için ise 153 Çağrı Merkezini aranması gerekir" ifadesine yer verildi.

İskenderun'da ulaşıma yüzde 25 zam 

Öte yandan Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun'da toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı. İskenderun'da 16 lira olan toplu taşıma ücretlerine 4 lira zam yapıldı ve 20 lira oldu. Zamlı fiyatların uygulanmasına başlandı. İskenderun'da siviller için toplu taşıma ücretleri 20 lira olurken, öğrenciler için de 15 lira oldu.


Anahtar Kelimeler: ' ücretsiz indirimli

Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91