İskenderun'da trafiğin yönü yine değişiyor!

İskenderun/SES

İSKENDERUN 27.06.2024 13:31:00 0
İskenderun

HBB'nin battı-çıktı projesinin tamamlanmasının ardından Şehit Pamir ve Ulucami caddelerinde trafiğin yönünü değiştiren UKOME, eski uygulamaya dönme kararı verdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Haziran Ayı Toplantısı HBB Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Emniyet Genel Müdürlüğü Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) komisyonu tarafından sürücülerin ve yolcuların can ve mal güvenliğini sağlamak, meydana gelecek kazaların azaltılarak trafikte kurallı seyir kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla belirlenen yerlere EDS sisteminin konumlaması ile ilgili madde kabul edilerek karara bağlandı. Bir başka karar ise Şehit Pamir Caddesi'nin yeniden kent merkezine ana giriş güzergahı olmasını sağlayacak yön değişikliğini içeriyor. Buna bağlı olarak kavşak düzenlemesi de yapılacak kentte Park Forbes AVM Merkezinin ön cephesindeki park yasağı da kaldırılıyor.

TOKİ Devlet Hastanesinin bazı bölgelerine park yasağı

40 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı UKOME toplantısında İskenderun ilçe merkezinde Trafik Sirkülasyon Planı kapsamında, Şehit Pamir Caddesi'nin trafik akış yönü değişikliği ve yola bağlı olan kavşak düzenlemesi yapılması ile vatandaşlara park alanı açmak amacıyla İskenderun Park Forbes AVM Merkezinin ön cephesindeki park yasağının kaldırılmasına karar verilirken Düğünyurdu Mahallesi’ndeki TOKİ Devlet Hastanesinin bazı bölgelerine ise trafik güvenliği açısından park yasağı getirildi.

Dolmuş ücretleri ‘güncellendi’

Eğitimde öğrencilerin can güvenliğinin sağlanması ve korunması açısından birçok ilçede bazı okul önlerine hız kesici kasis yerleştirmesi kararı da alınan UKOME toplantısına ayrıca toplu taşıma ücret tarifelerinde güncelleme yapılması ile ilgili madde de kabul edildi.


Anahtar Kelimeler: İskenderun' trafiğin değişiyor!

Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91