Konteyner Futbol Turnuvası sona erdi

İskenderun/SES

SPOR 15.05.2024 12:43:00 0
Konteyner Futbol Turnuvası sona erdi

6 Şubat 2023 depremlerinden etkilenen çocuklar arasında düzenlenen İskenderun Konteyner Ligi Futbol Turnuvası tamamlandı. İskenderun Kaymakamlığı'nın himayesinde, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organizasyonunda, İskenderun Teknik Üniversite Yerleşkesindeki Üsküdar Konteyner Kentteki futbol sahasında  2 Mart'ta başlayan turnuvaya, 30 takımdan 12-17 yaş grubu 300 öğrenci katıldı.

Turnuvanın şampiyonları; Koç A ve Arkas D

Turnuvada, Lise kategorisinde birinciliği Koç A elde ederken, Kore A ikinci, Üsküdar da üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise Arkas D birinci, Sakarya A ikinci ve İGSAŞ B de üçüncü oldu. Turnuvada dereceye giren takım ve sporculara madalya, kupa ve teşekkür belgesi verildi.

Turnuvanın şampiyonları olan ise kategorisinde Koç A ve Arkas D takımlarından 20 sporcuya İbrahim Çeçen Vakfı tarafından eğitim bursu da verilecek.

Turnuvanın iki kategori halinde ve ''Birlikte Güçleneceğiz'' sloganıyla başladığını ifade eden İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, törende yaptığı konuşmada, "Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarıyla gençler, haftanın 3 günü antrenman, 3 günü de müsabaka yaparak, 6 gün sahalarda spor yapmanın zevkine vardı. Bugünkü finalle turnuva ligini sonlandırmış olsak da beden eğitimi öğretmenleri, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü personeli, gençlerin spor yapabilmeleri için her türlü organizasyona devam edecek" dedi. 

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman, turnuvaya katılan çocukların aileleri ve vatandaşların izlediği turnuvada konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel de turnuvaya katılanlarla sınırlı kalmayıp, daha fazla genci ve öğrenciyi sporla buluşturmak için çalışma yapacaklarını söyledi. 


Anahtar Kelimeler: Konteyner Futbol Turnuvası

Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91