Sami Üstün: Sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz

İskenderun/SES

HATAY 29.05.2024 17:50:00 0
Sami Üstün: Sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz

Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün, Hüyük Mahallesi'nde yapımı istenilen iki ayrı ‘krom maden ocağı’na karşı çıkmak ve ÇED Toplantısı’nı yaptırmamak isteyen Hüyük Mahallesi'nde protesto eden halkın yanında bulundu.

Arsuz'un doğasını, suyunu, halkın sağlığı ve geleceğini olumsuz etkileyecek her türlü oluşuma, toplantıya ve yapıya karşı olacaklarını belirten Arsuz Belediye Başkanı Üstün, “Bugün bir araya gelirken sadece madene karşı çıkmak adına değil, çocuklarımızın geleceğini inşa etmek, üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmek için bir araya geldik. Pandemiyle birlikte başlayan, insanoğlunun hayatını olumsuz etkileyen bir süreçten geçtik. Daha da büyük bir felaketi Arsuz'a reva görmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

“Tarım ve turizm şehrini kirletmelerine izin vermeyeceğiz”

Belediye başkanı Üstün, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: "Arsuz’un temiz havasına, temiz suyuna bile gölge düşürebilecek kadar gözleri kararmış durumdalar. Bizler sadece bugünün özelinde değil, çocuklarımızın geleceği için bir arada bulunmaktayız. Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gittiğimiz her yerde görüyor ve yaşıyoruz.  Bu sorun bütün bölgemizin sorunu. Çünkü insanoğlunun yaşadığı her coğrafya bizim için çok kıymetli ve geleceğimiz için asla seyirci kalmayacağımız bir coğrafya.  Maden ocaklarına karşı çıkacağız. Suyumuzu, doğamızı kirletmelerine hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Tarım ve turizm şehri olarak bilinen ilçemizi, ne bugün nede başka bir gün kirletmelerine, Arsuz'umuza zarar vermelerine izin vermeyeceğiz."


Ulaşıma kapatıp TOKİ yoluna asfalt istediler

Çirkin: İYİ Parti yol haritasını çizdi

Orman bölge müdürlüğüne ziyaret

YKS tercihleri 25 Ağustos'ta başlıyor

Konteyner çarşıya 'kaçak elektrik cezası'

184 'kaçak yapıya' yıkım kararı

Maaşa en yüksek promosyon, Samandağ'da

CHP, 'borçlanma yetkisini' anlattı

Uluslararası geçerliliği olan meslek; Cankurtaran

Öntürk, 'sözlerini başkanlarla gerçekleştirecek'

Belediyeden 'açık hava sineması'

İskenderun ve Arsuz'da 'beton asfalt çalışması'

Selçuk: İHD, insan hakları kültürüne katkı sunuyor

Güzelmansur: AKP Hatay'ı yine yok sayıyor

3 odadan 'mücbir sebep uzatılsın' istemi

 • BIST 100

  11156,20%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,11
 • EURO

  35,86% -0,60
 • GRAM ALTIN

  2545,65% -2,11
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91